Jak złowić bolenia na żywca

/ 6 odpowiedzi
cześc chcialbym sie dowiedziec jak można zlapac bolenia na żywca głębokosc lowiska wynosi 2,5m w miejsce w które bd rzucal i najlepiej jakom żywczyka na bolenia (gatunek ,wielkosc)            
wedkarz



Boleń gania za drobnicą więc mały grunt , a żywiec to coś wąskiego płotka albo uklejka (2011/07/18 22:56)

pmizera87


Może z kulą wodną? (2011/07/19 00:10)

Sebastian Kowalczyk


Zobacz na co poluje boleń, prawdopodobnie będzie to ukleja. Nie stosuj spławika ani obciążenia. Żyłka z haczykiem nie wzbudzi podejrzeń drapieżnika. Ukleja powinna smużyć przy powierzchni. Branie będzie bardzo widowiskowe ale z zacięciem wstrzymaj się do momentu, aż bolek odjedzie w bok. 
Spróbuj też na spinning jest o wiele ciekawiej.  (2011/07/19 01:33)

ryukon1975


Łowienie bolenia na żywca to już wyższa szkoła "jazdy",przygotuj się przede wszystkim na to że będziesz łowił długo zanim złowisz pierwszego.
Trudno coś doradzić bo nie wiem na jakim łowisku chcesz łowić. (2011/07/19 05:58)

sieb1


lowisko to wylew z warty zwany otl  bolek tam gania jak szalony i jest to woda stojoca ale na spining to same male od 10 cm do 30cm i tyle tego tam jest że praktycznie to co rzut bolek .......... a na spining jaka przyneta?? (2011/07/19 09:03)

ryukon1975


Metoda żywcowa na bolenia wymaga odpowiednich warunków na łowisku i nie wszędzie można ją zastosować.Spinning w tym przypadku jest o wiele bardziej uniwersalny.
Jak chcesz zobaczyć moje przynęty spinningowe na bolenia wejdź na mojego bloga,tam w galerii spinning jest zdjęcie moich pudełek z przynętami na bolenia. (2011/07/19 10:11)