Jak złowić dużego lina?

/ 19 odpowiedzi
Na jaką przynęte najlepiej bieże duzy lin
Chrzanek


Beznadziejne pytanie :)

może co wziąć na wszystko od pinki, dzikusa(b.robak), kuku, rosówa,

Podstawą sukcesu jest dobra miejscówka i nęcenie. (2011/06/23 10:01)

Norek1978



Witaj Bartku takie okazałe liny biorą na ciasto z kaszki mannej , na białe robaki ( mady ) kwestia tkwi w zanęcie i w przygotowaniu łowiska linowego . Ja zawsze jak przygotowuję łowisko linowe zakarmiam je gotowanymi ziemiakami posiekanymi w kostke tak aby ułatwić pobieranie pokarmu przez ryby z dna tak zakarmiane miejsce trzymam przez 3 dni . Zanęte niestosuję jakiś wyszukanych specyfików sam komponuję dobieram składniki zanętowe najwazniejszym składnikiem na lina jest w zanęcie orzechy włoskie posiekane w dużych kawałkach kukurydza słodka . Życzę powodzenia i taaaaaakiej ryby
(2011/06/23 10:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Drewniack


pytanie trochę żle sformułowane. Jak napisał Chrzanek lin może wziąć na wszystko. Musisz odpowiednio dobrac i przygotować łowisko-to podstawa. Ja osobiście łapię liny na białe robaki lub na czerwone. Ale moi znajomi łapią je na kuku, pęczak, ziemniaki, jednym słowem na większość dostępnych przynęt. (2011/06/23 10:27)

robcio2535


A mnie sie wydaje żeby złowić dużego linka to trzeba najpierw troche mniejszych by nam pokazać ze linek wystepuje w danym łowisku a później nastawiac sie na wiekszego -przyjemność i adrenalina wtedy wieksza :) (2011/06/23 10:33)

nowak11


Lin bierze w zależności też od łowiska na jednym łapie na czer,robaki na drubim nawet na niego nie puknie za to na białe bierze musisz  karmić  i wypróbować pare przynęt Powodzenia (2011/06/23 10:46)

litak


A u mnie na łowisku jest takie kółko na wodzie i dookola pełno trzciny i tam wystarczy garstke peczaku rzucic raz na 2 3 godziny i sa tak piekne brania lina ze szok. (2011/06/23 10:52)

piosik1223


a ten peczak gdzie mozna kupic w wedkarskim?

(2011/06/23 22:25)

litak


Pęczak mozna kupic w kazdym sklepie spożywczym czy markiecie. Dokładnie to sie zwie Kasza Pęczak. (2011/06/23 22:35)

pako220


pęczak to nic innego jak gotowana pszenica!osobiście linki wyciągam na białego!ale jak wyżej napisali koledzy lin czepia sie na różne przynęty!a jeśli chodzi o zanęte to ja nęce zanętą na leszcza firmy traper i wchodzą w nią i leszczyki i płocie i liny.poprostu musisz próbować!przedwczoraj na białego wyciągnełem lina 41cm.i jak zakładałem po 3 białe robaczki to tylko malizna skubała założyłem pęczek białych ok.5-6 i zaczeły linki brać jak oszalałe.;) (2011/06/24 01:43)

piosik1223


gdyby jeszcze tak liny braly na stawach gdzie lowie osobiscie z autorem tego postu. tam lin bierze co pare bran ale to takie 5 cm'owe, a nam chodzi o takie 15 cm minimum. O karasiach takich 5-8 cm juz nie wspomne jak biora, nawet po 10 wyciagamy na 1 robaku (chodzi mi o to ze nie zmieniamy robaka) (2011/06/24 16:07)

Spec


Są wakacje jest więcej czasu poświęcić rybom więc jeśli w stawie na którym łowicie nie ma ryb które was cieszą to wybrać się na inne łowisko.

P.S Za dużo filmów i fotografii się na oglądaliście... (2011/06/24 16:17)

ypman666


jeżeli są raki w łowisku oczywiście amerykańskie to mięso z nich jest najlepsze. (2011/06/27 10:53)

darek300


"pęczak to nic innego jak gotowana pszenica!osobiście linki wyciągam na białego!ale jak wyżej napisali koledzy lin czepia sie na różne przynęty!a jeśli chodzi o zanęte to ja nęce zanętą na leszcza firmy traper i wchodzą w nią i leszczyki i płocie i liny.poprostu musisz próbować!przedwczoraj na białego wyciągnełem lina 41cm.i jak zakładałem po 3 białe robaczki to tylko malizna skubała założyłem pęczek białych ok.5-6 i zaczeły linki brać jak oszalałe.;)"


Pęczak a pszenica to zupełnie inne przynęty. Pęczakiem są całe ziarna kaszy. Kupujemy w markecie kasze pęczak i gotujemy na wolnym ogniu aż ziarna będą duże i zrobią się trochę miękkie(tak aby nie spadały  z haczyka). Możemy dodać sprawdzonego zapachu. Połamania kija!:) (2011/06/27 12:53)

piosik1223


jeżeli są raki w łowisku oczywiście amerykańskie to mięso z nich jest najlepsze.



raki sa, po nocnym wedkowaniu na stawie zlowilismy 1 raka, ale czy to byl amerykanski

(2011/06/28 12:53)

FriQ


Na jaką przynęte najlepiej bieże duzy lin

I to jest właśnie zaśmiecanie forum.. Proponuje jakieś warny dawac albo coś.. Bo takich tematów będzie multum. Może się jeszcze zapytasz co zjeść na śniadanie albo kolacje..
(2011/06/28 12:57)

tochu9702


"pęczak to nic innego jak gotowana pszenica!osobiście linki wyciągam na białego!ale jak wyżej napisali koledzy lin czepia sie na różne przynęty!a jeśli chodzi o zanęte to ja nęce zanętą na leszcza firmy traper i wchodzą w nią i leszczyki i płocie i liny.poprostu musisz próbować!przedwczoraj na białego wyciągnełem lina 41cm.i jak zakładałem po 3 białe robaczki to tylko malizna skubała założyłem pęczek białych ok.5-6 i zaczeły linki brać jak oszalałe.;)"


Pęczak a pszenica to zupełnie inne przynęty. Pęczakiem są całe ziarna kaszy. Kupujemy w markecie kasze pęczak i gotujemy na wolnym ogniu aż ziarna będą duże i zrobią się trochę miękkie(tak aby nie spadały  z haczyka). Możemy dodać sprawdzonego zapachu. Połamania kija!:)

Mi się też wydaje, że pęczak, a pszenica to co jest inna roślina.Bo jak kupuje w sklepie pęczak , lub pszenice to ma całkiem inny kolor i wielkość... (2011/06/29 20:07)

robcio2535


"pęczak to nic innego jak gotowana pszenica!osobiście linki wyciągam na białego!ale jak wyżej napisali koledzy lin czepia sie na różne przynęty!a jeśli chodzi o zanęte to ja nęce zanętą na leszcza firmy traper i wchodzą w nią i leszczyki i płocie i liny.poprostu musisz próbować!przedwczoraj na białego wyciągnełem lina 41cm.i jak zakładałem po 3 białe robaczki to tylko malizna skubała założyłem pęczek białych ok.5-6 i zaczeły linki brać jak oszalałe.;)"


Pęczak a pszenica to zupełnie inne przynęty. Pęczakiem są całe ziarna kaszy. Kupujemy w markecie kasze pęczak i gotujemy na wolnym ogniu aż ziarna będą duże i zrobią się trochę miękkie(tak aby nie spadały  z haczyka). Możemy dodać sprawdzonego zapachu. Połamania kija!:)


Dodam jeszcze Kupując surową brzmi  -kasza jęczmienna pęczak !!! wiec sama nazwa wskazuje pochodną pęczaku :) ale gdzie do pszenicy ją porównywać ?Nie wprowadzajmy innych w błędne myślenie (2011/07/02 13:08)