Zaloguj się do konta

Jak złowić lina

utworzono: 2011/04/17 17:45
Ogon006

[2011-04-17 17:45]

dawid2238

Liny najlepiej biorą od połowy maja do końca lata, choć łowiłem je również we wrześniu. Najlepsze są godziny poranne. Tam gdzie łowiłem najlepszą zanętą była kukurydza z puszki. Na haczyk zakładałem 1-2 ziarna, gdyż drobnica się tego nie czepia

.

[2011-04-17 17:58]

Koper94

Jeśli chodzi o porę brań to świt bądź późny wieczór najlepsze wyniki miałem w lato od godziny 20.00 czasem też trafiały się z brzegu ok.16.00
[2011-04-17 18:25]

edyta35

Zgadzam się  z kolegami najlepsze wyniki połowu lina miałam w sierpniu , o świcie albo wieczorem aż do zmierzchu i na 2 kukurydze z puszki rewelacyjnie mi brały w zeszłym sezonie letnim a złowiłam ich 17 sztuk . [2011-04-17 20:49]

niutek40

Zgadzam się  z kolegami najlepsze wyniki połowu lina miałam w sierpniu , o świcie albo wieczorem aż do zmierzchu i na 2 kukurydze z puszki rewelacyjnie mi brały w zeszłym sezonie letnim a złowiłam ich 17 sztuk .


Witam , potwierdzam w 100% "BYŁEM WIDZIAŁEM ZOBACZYŁEM"







[2011-04-17 21:05]

Jeśli interesuje cię lin  to proponuję nęcić kukurydzą zmieszaną z gotowanymi ziemniakami i odrobiną zanęty "karp, lin, karaś" np. Trapera. Możesz też dorzucić siekane rosówki szczególnie jeśli nęcisz wczesną wiosną. Pamiętaj, że na wiosnę nie można nęcić dużymi ilościami. Ryba żeruje bowiem jeszcze bardzo ostrożnie i delikatnie. Nie musisz stosować żadnych atraktorów zapachowych bo chłodna jeszcze woda szybko roznosi aromat. Myślę, że jeśli zaczniesz nęcenie niebawem, masz duże szanse aby przygotować piękny linowy stół na weekend majowy. Wybierz miejsce niezbyt głębokie, maksymalnie 1,5 metra może być około 1 metra. Samo nęcenie powinno być staranne systematyczne i cierpliwe. Nęcenie proponuję wykonywać o stałej porze, najlepiej tuz przed zachodem. Wówczas będziesz miał wybór czy łowić z wieczora czy rankiem. Wrzucona zanęta wieczorem będzie nęcić ryby bezpośrednio po wrzuceniu jak i rano gdyż za pewne nie zostanie przejedzona do czysta. poza tym to nie dorzeczne wstawać za każdym razem o 5 rano tylko po to by nęcić:)  Na pierwszy raz poślij do wody 3 kule wielkości dorodnej pomarańczy. Kolejnego dnia powtórz nęcenie i obserwuj wodę ok pół godziny po. Jeśli zobaczysz unoszące się z dna pola piany to znak, że w łowisku pojawił się lin. Wówczas kolejnego dnia możesz delikatnie zwiększyć ilość zanęty bez większego ryzyka, że przenęcisz łowisko. Mimo wszystko nęć delikatnie i subtelnie, możesz na początek nęcić raz na dwa dni dla wszelkiego spokoju. Pamiętaj że przenęcenie łowiska to przekreślenie szansy na sukces. Przenęcone łowisko ryba omija szerokim łukiem, dlatego cierpliwość i systematyczność to klucz efektywnego nęcenia. Po tygodniu takiego przygotowania możesz liczyć na pierwsze efekty. Po dwóch niemal za każdym razem z łowiska będziesz wracał z pięknym linem na kolację. [2011-04-17 21:41]

ijek

ja mam trochę inne zdanie ponieważ nie zgadzam się z tym ze lin musi brać o świcie i zmierzchu owszem trafi się linek z rana ale nie będzie to duża sztuka ja najlepsze efekty miałem od godz 10-12 a następnie 17-18. Moje liny nie chcą brać na kuku choć nęciłem kilka dni najlepsze efekty miałem na rosówki firmy ekagro są bardzo ruchliwe i długo żyją co jest ważne.Lnów szukaj przy krzakach zatopionych pniach  drzew i różnych roślin wodnych próbuj łowić na spławik i z gruntu. ja w tym tygodniu złowiłem  już 6 linów od 25-33cm  tego 3 powędrowały do mojego oczka w którym mają się dobrze. Pozdrawiam [2011-04-17 21:45]

niutek40

Jeśli interesuje cię lin  to proponuję nęcić kukurydzą zmieszaną z gotowanymi ziemniakami i odrobiną zanęty "karp, lin, karaś" np. Trapera. Możesz też dorzucić siekane rosówki szczególnie jeśli nęcisz wczesną wiosną. Pamiętaj, że na wiosnę nie można nęcić dużymi ilościami. Ryba żeruje bowiem jeszcze bardzo ostrożnie i delikatnie. Nie musisz stosować żadnych atraktorów zapachowych bo chłodna jeszcze woda szybko roznosi aromat. Myślę, że jeśli zaczniesz nęcenie niebawem, masz duże szanse aby przygotować piękny linowy stół na weekend majowy. Wybierz miejsce niezbyt głębokie, maksymalnie 1,5 metra może być około 1 metra. Samo nęcenie powinno być staranne systematyczne i cierpliwe. Nęcenie proponuję wykonywać o stałej porze, najlepiej tuz przed zachodem. Wówczas będziesz miał wybór czy łowić z wieczora czy rankiem. Wrzucona zanęta wieczorem będzie nęcić ryby bezpośrednio po wrzuceniu jak i rano gdyż za pewne nie zostanie przejedzona do czysta. poza tym to nie dorzeczne wstawać za każdym razem o 5 rano tylko po to by nęcić:)  Na pierwszy raz poślij do wody 3 kule wielkości dorodnej pomarańczy. Kolejnego dnia powtórz nęcenie i obserwuj wodę ok pół godziny po. Jeśli zobaczysz unoszące się z dna pola piany to znak, że w łowisku pojawił się lin. Wówczas kolejnego dnia możesz delikatnie zwiększyć ilość zanęty bez większego ryzyka, że przenęcisz łowisko. Mimo wszystko nęć delikatnie i subtelnie, możesz na początek nęcić raz na dwa dni dla wszelkiego spokoju. Pamiętaj że przenęcenie łowiska to przekreślenie szansy na sukces. Przenęcone łowisko ryba omija szerokim łukiem, dlatego cierpliwość i systematyczność to klucz efektywnego nęcenia. Po tygodniu takiego przygotowania możesz liczyć na pierwsze efekty. Po dwóch niemal za każdym razem z łowiska będziesz wracał z pięknym linem na kolację.

Zgadzam się  z Tobą w 100% 





   

[2011-04-17 22:05]

xaha

ja juz w tym roku na koncie mam 3 linki ok 40 cm i powiem ze 1 z rana 1 popoludniu zalezy od dnia temperatury i cisnienia i oczywiscie od checi ryb  do jedzenia :D
[2011-04-19 20:08]

Algen

Ja lina w tym sezonie jeszcze nie złowilem :( Ale złowie  i to nie jednego :) W zeszłym sezonie miałem najlepsze brania w sierpniu na gotowanego ziemniaka i robaka :) łowisko nęciłem własnie tymi przynetami. Pamietaj! łowiac na płytkeij wodzie blisko brzegu unikaj niepotrzebych ruchów  i krzesełko rozłuż 2m. od brzegu. Lin jest bardzo ostrozny i płochliwy
[2011-04-19 21:15]