Jak złowić karpia o tej porze?

/ 3 odpowiedzi
mam pytanie. na jakiej wodzie o tej porze najlepiej łowić karpia ? czy łowić go tuż za trzciną  (ok.1,5m )czy może na głębszej wodzie,a i jaki grunt ustawić mniej więcej :) . mały staw w najgłębszym miejscu ze 3 metry.
AnteoZamboni


szukaj wypłycen gdzie woda sie szybko nagrzewa... to podrecznikowa zasada, jednak u mnie na jednym ze stawów karpie i zeszłoroczne amury biorą ze srodka zbiornika gdzie dno dochodzi do głebokości około 3m a na płyciźnie drobncia (2011/04/06 22:10)

pokemon0225


tylko jak idę tam na karpia to mnie denerwują trochę karasie . takie jak dłoń to jeden za drugim ;) ale w tamtym roku nęciłem parzoną pszenicą i na haczyk zakładałem gotowanego ziemniaka (lub skórkę od chleba ale to rzadko).efekty bardzo dobre :D ale to było lato, łowiłem w trzcinie,na spławik tylko przynęta na dno :) polecam.
pozdro . (2011/04/06 22:22)

Fen0men


Najlepiej szukać go nie dalego od brzegu na wypłyceniach ale oczywiście bez przesady nie na 30 cm. Gdzieś na 1m - 1,5m. Nęcić nie obficie, chyba że akfen jest o dużej presji. Nie marnować na wiosnę za dużo peletu, nęcic ziarnami kukurydzą pęczakiem konopiami z odrobiną peletu kulek i czego tam jeszcze chcesz. Wysypuj nie więcej niż 2 kg zanęty na 5m**.Pokarm rozsypuj dywanowo, a jakby to prościej nazwać to w każdą stronę świata :-)

 

Pozdrawiam MIchał.

(2011/04/07 09:18)