Jak złowić lipienia i gdzie go szukać?

/ 15 odpowiedzi
Witam jak łowić lipienie na spławik???gdzie ich szukać?próbowałem na spining ale lipa.wiem że więkrzość ludzi napisze że na muche.ale ja na  muche niełapie.prosze o porady gdzie szukać lipieni na co biorą?jaki zestaw ma być na spławik na jakiej głębokości?i kiedy biorą najlepiej(miesiąc)Łowie na rz.Parsęcie
GRZENIO75


Lipień na spławik????!!!!Połam kij... (2011/03/10 21:03)

boblo1974


Najlepiej na agregat od razu !!!!!!!!!! Lipienie na spławik Kur.. ma. !!!!! Człowieku przeczytaj regulamin albo daj sobie spokój z wędkarstwem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2011/03/10 22:37)

pstrag222


Na splawik to tylko na wodach nizinnych gdzie występuje pewnie oglądałeś wilsona? Nie zrazaj sie do spiningu nie odrazu zalapiesz jak je łowić. Ale później będziesz miał się czym pochwalić. A wracając do splawika to wypuszczana przepływamka i do dzieła ale pamiętaj że tylko na wodach nizinnych (2011/03/10 23:11)

antek793610


sory za ten temat ale widziałem jak ludzie tu tak łapią i w końcu zgłupiałem.tu tylko ja chdze ze spiningiem a każdego co widzę to spławik i przepływanka.tylko w styczniu spotyka się spiningistów co za trocią chodzą (2011/03/11 00:27)

GniewOceanu


Najlepiej na agregat od razu !!!!!!!!!! Lipienie na spławik Kur.. ma. !!!!! Człowieku przeczytaj regulamin albo daj sobie spokój z wędkarstwem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolego trochę kultury nie łatwiej i proście wytłumaczyć co i jak?? (2011/03/11 17:05)

pstrag222


sory za ten temat ale widziałem jak ludzie tu tak łapią i w końcu zgłupiałem.tu tylko ja chdze ze spiningiem a każdego co widzę to spławik i przepływanka.tylko w styczniu spotyka się spiningistów co za trocią chodzą


jeśli łowisz na odcinku nizinnym to możesz spokojnie wędrować że splawikiem a agregat zostaw ten co o nim pisał niech sam kończy z wędkani (2011/03/11 17:27)

kutwa-run1


Witam jak łowić lipienie na spławik???gdzie ich szukać?próbowałem na spining ale lipa.wiem że więkrzość ludzi napisze że na muche.ale ja na  muche niełapie.prosze o porady gdzie szukać lipieni na co biorą?jaki zestaw ma być na spławik na jakiej głębokości?i kiedy biorą najlepiej(miesiąc)Łowie na rz.Parsęcie

Kolego, ja lipienie ciągnąłem z gruntu, na żółty ser. Było to na Wieprzy koło Jarosławca nad morzem. Nigdy bym na to nie wpadł gdybym nie pogadał ze stałymi bywalcami. Byli na tyle uprzejmi, że pokazali mi dobre miejsce. Półtorej godziny przed zmierzchem i dwa lipienie. Ja na twoim miejscu próbowałbym na wszystkie sposoby, w końcu to do licha zabawa. (2011/03/11 20:03)

antek793610


a teraz do tych co się tak wymądrzali.PARSĘTA OD MOGIELNICY DO BIAŁOGARDU WOLNO ŁOWIĆ NA SPŁAWIK NA PRZYNĘTY ZWIERZĘCE I ROŚLINNE.więc moje pytanie brzmi jeżeli łowiąc na spławik trafi się lipień tzn.że jestem kłusownikiem??????????? (2011/03/17 15:39)

unlaw


Antek, nie przejmuj się. Tak to tu już czasami jest, wielu chętnych do krytyki.
Jeśli chodzi jeszcze o spławik, wody górskie i lipienia - są przecież sztuczne robaki imitujące przynęty żywe ;)

O proszę:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/hareline-dubbin-jellybug-bodies-g2-a44-p1490-k8495.html (2011/03/17 16:17)

boblo1974


SORRY za moją pierwszą odpowiedź !!!!!!!!!
7. ŁOWIENIE RYB ŁOSOSIOWATYCH § 6 1. Łowienie ryb łososiowatych dozwolone jest wyłącznie na przynęty sztuczne z uwzględnieniem ustaleń szczegółowych wymienionych w informatorze wód krainy pstrąga i lipienia, z wyłączeniem pstrąga tęczowego. a) w innych wodach nie objętych informatorem krainy wód pstrąga i lipienia, łowienie tych ryb dozwolone jest na przynęty dopuszczone przez uprawnionego do rybactwa !!!!! Tak więc jeżeli Zarząd Okręgu PZW wyrazi zgodę na połów ryb Łososiowatych i Lipieni w wodach nizinnych na przynęty naturalne to można Je na nie łowić ! Ale z tego co się dowiadywałem nie ma takiej opcji !!!!!!!! (2011/04/09 18:26)

Strzegom


SORRY za moją pierwszą odpowiedź !!!!!!!!!
7. ŁOWIENIE RYB ŁOSOSIOWATYCH § 6 1. Łowienie ryb łososiowatych dozwolone jest wyłącznie na przynęty sztuczne z uwzględnieniem ustaleń szczegółowych wymienionych w informatorze wód krainy pstrąga i lipienia, z wyłączeniem pstrąga tęczowego. a) w innych wodach nie objętych informatorem krainy wód pstrąga i lipienia, łowienie tych ryb dozwolone jest na przynęty dopuszczone przez uprawnionego do rybactwa !!!!! Tak więc jeżeli Zarząd Okręgu PZW wyrazi zgodę na połów ryb Łososiowatych i Lipieni w wodach nizinnych na przynęty naturalne to można Je na nie łowić ! Ale z tego co się dowiadywałem nie ma takiej opcji !!!!!!!!

Nie masz za co przepraszać,celowe łowienie lipieni na przynęty inne niz sztuczne jest niezgodne z R.A.P.Ryb i dotyczy wszystkich wód PZW nie tylko wód ujętych w informatorze Wód krainy pstrąga i lipienia.Punkt a) dotyczy wód których dzierzwca nie jest PZW (2011/09/10 19:09)

leleon


sory za ten temat ale widziałem jak ludzie tu tak łapią i w końcu zgłupiałem.tu tylko ja chdze ze spiningiem a każdego co widzę to spławik i przepływanka.tylko w styczniu spotyka się spiningistów co za trocią chodzą


Tutaj, to znaczy gdzie? (2011/09/19 12:11)

pienio81


jeśli nie łowisz na muchę to na spining spróbuj założyć czarną blaszke meppsa o wielkości 00,lub w innym kolorze o tej wielkości(ja zanim zaczełem łowić na muchę kilka trafiłem),albo 4cm(nie wchodzi w grę wiekszy ani mniejszy) biały twister na 3-4gramowej główce(w zależności od głębokości).technikę łowienia lipieni twisterem opisał na swoim blogu kolega kobikobi1,możesz wejsc i poczytać,mam go w znajomych,polecam i pozdrawiam (2011/09/21 18:51)

robertxxx62


Witam ! Oj koledzy lipienia , tak piękna i szlachetną rybę na serek , spławik ze sztucznym robakiem to profanacja połowu tej rybki :) (2011/09/21 19:03)

kacper22873


Oj... koledzy, koledzy jak widze niektórzy to regulaminu nie znają a zwłaszcza z połowem na spławik:  

 V. DOZWOLONE METODY POŁOWU1. Metoda gruntowo - spławikowa1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo - spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki,każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną. (2013/10/04 18:52)