Zaloguj się do konta

Jak złowić lina-macie dobrą radę?

utworzono: 2010/07/16 15:00
Alios5

próbuje złapać ale bezskutecznie. moze macie jakąś dobrą radę???
[2010-07-16 15:00]

Przemas83

moja rada jest prosta upewnij się czy lin w ogóle jest w tym łowisku
[2010-07-16 15:30]

karpiuk

A więc chodzi o lina, tak  ?
a wiec pierwszą rzeczą jest stopień zamulenia dna, jeżeli dno jest muliste a zarazem woda :D too musisz uważaĆ na jakiej głębokości łowisz, jeżeli dno jest muliste możesz spokojnie zaczynaĆ od 1.5 m do maks 4 m, zarazem uwarzając aby siedzieĆ cicho tzn. ( co najgorsze nie tupaĆ w pomost lub w podłogę łódki z której łowisz to naprawdę skuteczny sposób na spłoszenie oliwkowozielonych rybek ). Co chodzi o czystą wodę, trzeba już naprawdę skupic sie nad tym aby lina nie spłoszyc, dlatego doradzam łowiĆ w na głebokości powyżej 1.8 m, ponieważ liny są już o wiele ostrożniejsze, niż we wcześniejszym przypadku. Następna ważną rzeczą jest sposób wybrania miejsca połowu. . a z tym związana pora połowy moim zdaniem . . najlepszy okres to od końca kwietnia, maj, czerwiec ( w czerwcu akurat ryby udają się na tarło, lepiej o tym pamiętaĆ). Jeżeli nastawiasz się na zasiadki na początku maja woda jest zdecydowanie zimna wiec liny lubią nasłoneczniony brzeg tam woda jest najcieplesza, co odpowiada linom. Potem już nie ma to tak dużego znaczenia. A co jeszcze chodzi o zanęcanie . .to na początku gdy woda jest zimna nęĆ osszczednie zanęta o średniej frakcji liny nie są aż tak żarłoczne .. gdy jest ciepło donecaj ryby nabierają sił i apetytu tą są ważne wskazówki .. a jeszcze pamietaj jak wybierasz sie na zasiadki . . w dzień to żeby noce nie był zimne . .temperatura lepiej żeby nie spadła poniżej 8 stopni coś takiego. :)
Jeżeli coś tam będzie nie jasne . pisac dużo by tu opowiadaĆ  o tych "gladiatorach"
[2010-07-16 16:55]

Waldi Fish

Kolega słusznie prawi, a ja do tego co napisał, dodam tylko: "tak złapać, aby nie uciekł". Haha!
[2010-07-16 18:44]

karpiuk

Kolega słusznie prawi, a ja do tego co napisał, dodam tylko: "tak złapać, aby nie uciekł". Haha!

hehe tak tak słusznie ..ale pamietam jak ja ciągałem liny bez podbieraka kładka była dosc niska wiec mogłem złapac je ręką, aleraz miałem takiego kloca ze w łapie mi się nie mieścił podniosłem go i  machnął mi ogonem ;D a śliski w cholerę, haczyk się wygiął i poszedł

I można z tego wywnioskowaĆ, że ryba też musi mieĆ szanse na tym to polega heh : ]
[2010-07-16 18:50]

Raziel

Proóbować na czerwonego robaka albo kukurydzę, zachowywać się cicho, miejscówki to miejsce w pobliżu trzcin i zaroślin tam się linek ukrywa. Ulubione miesiące to maj i czerwiec

Połamania kija:)

[2010-07-16 22:10]

karpiuk

muł to jego żywioł :)) i czekaĆ cierpliwie na brania . . jeżeli nie żeruje to masz przejebane a jeżeli żeruje to zje opone od ursusa
[2010-07-16 23:19]

plampa1

zacznij necić kukurydzą przez jak iś tydzień nęć codziennnie i wtedy spróbój iz obacz czy oj wogule tam jesyt


[2010-07-17 13:17]

Alios5

lin jest na pewno, bo już tam złapali.
[2010-07-17 18:24]

Alios5

dno jest muliste. dzięki za radę. pozrawiam
[2010-07-17 18:25]

Alios5

żaden wędkarz nie ma 100% skuteczności:)
[2010-07-17 18:27]

Alios5

dzięki bardzo.
[2010-07-17 18:29]

karpiuk

w takim razie od 1.5 metra możesz  ciagnąC ale wiesz mi raz sie zdarzyło. ze wpłynołem na takie płycizny łódką i wiesz było coś takiego że metr glonów itp. a nad glonami pół metra wody hehe  a zestaw rzucałem rozumiesz na półtora metra w dal. najpierw dawały się we znaki wdręgi a potem było cicho .. (lin wszedł w łowisko ) i wziął mi na na robaczka : ]. A dodam do tego, że nęciłem hmm powiedzmy z tydzień po pół puszki kukurydzy dziennie. Teraz się dziwie czemu mi on wziął był blisko i nie głęboko. Chyba dlatego, że się przyzwyczaił do miejsca no i oczywiście żerował. Pozdrawiam : ]
[2010-07-17 22:06]

dziaramon

Kolego na Lina już za późno trochę teraz ciężko nie zeruje tak jak w :) maju ,czerwcu. Wiosna jak masz gdzieś na wodzie pływ wodny źródełko itd.to tam go szukaj i oczywiście przy roślinnościach, o tej porze to radze patrzeć na wodzie od 1-2m i  zacienione im więcej stanowisko to lepiej  przy głębokich trzcinach kapelanach i innej roślinności,  jeśli jest potrzeba to wyczyść delikatnie miejsce w którym chcesz łapać,karmić najlepiej pasek 2m karm zanęta i kukurydza, najlepiej wieczorkiem ze względu na drobnice no i zasada mało zanęty dużo kukurydzy tak abyś tylko uformował małe kule, ja łapie na 2-3 białe i 1-2 kukurydze w zależności jakie okazy masz w wodzie i CISZA CISZA na stanowisku to podstawa. Powodzianka :) Życzę rekordów!!!
[2010-07-18 11:22]

Alios5

dzięki koledzy. roslinności tam dużo. Są grążele i użo trzcin.
[2010-07-18 13:32]

seta

A co wy nówicie że lin nie żeruje jak dzisiaj złapałem 5 powyżej 38 cm.Profesor się dopiero w tym roku nie dawno wytarł jeszcze  będzie jakiś czas intensywniej żerował tak w tamyym roku maj czerwiec w tym czerwiec lipiec pamiętajcie rok rokowi nie równy
[2010-07-19 22:46]

seta

a najlepszą przynętą i zanętą jest pęczak spróbujcie a zobaczycie zaskakujące efekty
[2010-07-19 22:50]

karpiuk

ehh koleś tam namieszał . . na lina nigdy nie jest za późno pamiętaj. Po tarle jednak też bierze i żeruje jak u mnie w jeziorze . . a co do sposobu łowienia trzeba różne przynęty wypróbować, na pęczak łowiłem jest nieźle, ja łowie osobiscie na czerwonego i kukurydze truskawkową, a sąsiad często na 4-5 larw ochotki i bały robak.. Do zanęty warto szczerze dodać truskawek świetnie wabią liny( POLECAM ).
[2010-07-22 00:31]

robcik

żaden wędkarz nie ma 100% skuteczności:)

Jak to żaden ? A ja ? :)) .

Lina to cicho i cierpliwie , bo lin to bardzo ostrożna ryba . Jako przynęta i zanęta  to jak ktoś napisał , pęczak . Dobra też jest kukurydza lub biały . Na hak można też kanapkę - biały z kukurydzą .

Pozdrawiam
[2010-07-22 00:41]

karpiuk

najprostszy sposób . . Ale czy zawsze skuteczny ?
[2010-07-22 00:43]

jullek1

na lina są ruzne metody zależy od wody i tego co znajduje sie na dnie. Zanenta i cierpliwość to podstawa potem robaki kukurydza i inne [2010-07-23 11:07]

rzepek

moim zdaniem trzeba kupić pięć kilo ziemniaków i makaron kukurydza i zanęcać

 

[2010-07-23 12:59]

rzepek

trzebałowić koło zarośli

 

[2010-07-23 13:00]

rzepek

majlepiej na makaron i ziemniaki [2010-07-23 13:01]

haszcz

jak walniesz 5 kilo ziemniakow ,makaronu i peczaku to ci w wodzie kwach powstanie bo liny to wkoncu nie  karpie i nie jedza az tak duzo...

 

[2010-07-23 14:23]

Mateusz997Pila

A ile trzeba nęcić dziennie?
1 puszka kukurydzy wystarczy?

[2010-07-23 15:11]