Zaloguj się do konta

Jak złapać klenia na płyciznach?

utworzono: 2012/05/01 20:35
damiankassa

W mojej okolicy płynie rzeka w której pływa dużo kleni.Niestety rzeka ta jest bardzo płytka ok 0,5m.Próbowałem łowić na spławik na czerwonego ale one nie są zainteresowane.Możecie mi coś doradzić???
[2012-05-01 20:35]

rolo81

polecam skórkę od chleba metoda gruntowa i zastosuj przypon 60 cm na odrze się sprawdza
[2012-05-01 20:26]

beno1956

Ja też  łowie w podobnych warunkach . Moim zdaniem najważniejsza sprawa to to że kleń to bardzo płochliwa ryba , więc cisza to podstawa (brak rozmów i chodzenia po nabrzeżu ) metoda spławikowa nigdy mi się nie sprawdzała -łowie z gruntu na haczyk to kukurydza czasami zaprawiona wanilią a w okresie gdy są wiśnie to właśnie na nie . połamania kija pozdrawiam . beno
[2012-05-02 05:44]

Adam30B

Piórko gęsie bez obciążenia nie malowane i skórka chleba i puszczać z prądem rzeki tyko piórko ustawić daleko od przynęty ja tak na dunajcu łowiłem połapałem. [2012-05-02 08:11]

oko proroka

zadam głupie pytanie ale klenie rzyją tylko w górskich rzekach czy też w okolicach środka polski [2012-05-02 08:19]

Wystarczy byc cicho i jeżeli to nie jest woda górska to zastosował bym zestawik z kulą wodną,jeżeli jest to rzeczka a nie rzeka poszedł bym kilkanaście metrów powyżej gdzie stoją puścił taki zestaw nie podchodząc do wody!(kleń to rybka nie dla dyletantów) wbrew pozorom,a jak rzeka to po prostu bym  je złowił innymi metodami-(spin).
[2012-05-02 08:37]

00andre

Witam!!!
Zgodzę się z mario73. Ja wędkuję w ten właśnie sposób, mała kulka wodna 60 cm przypon.
Metoda sprawdza się idealnie na płytkich rzekach. Jak będzie ktoś chciał więcej szczegółów
proszę pisać na priv andrzejvip@op.pl opiszę dokładnie metodę połowu.
Pozdrawiam 00andre
[2012-05-02 10:00]

turu82

ja ostatnio na wodzie 60 cm łowiłem na wobki salmo hornet  jeden pływak a drugi tonący  brały na to i na to ,ale wcześniej przyczaiłem ich że tam są ,pużniej cichutko  nad wodą i brania były

[2012-05-02 11:15]

kafarszczak

ten maluch zlapany na plyciznie na zlotego mepsa aglie roz 2 na rzece [2012-05-06 19:39]

lulkos

mmm klenie, rarytas
[2012-05-11 13:08]

mmm klenie, rarytas

Rarytas to jest jak pływa!
[2012-06-07 07:11]

ryukon1975

Ja łowię tak.
Kleń z metrowej wody,metr od brzegu.
[2012-06-07 09:35]

RELAKS

Ja łowię tak.

CZEREŚNIA/WIŚNIA/KONIK POLNY/TURKOĆ/POŻECZKA/TRUSKAWKA/SER NA TE PRZYNĘTY WARTO NASTAWIAĆ SIĘ ZA KLENIEM.

[2012-06-07 09:59]

RELAKS

Ja łowię tak.

CZEREŚNIA/WIŚNIA/TRUSKAWKA/PORZECZKA/TURKOĆ/KONIK POLNY/SER/ORAZ BIAŁE JAK KARMIE BIAŁYMI.

[2012-06-07 10:04]

Pitbul

Upewnij się czy to nie rzeczka "górska".Jeśli nizinna to zamiast klasycznego spławika zastosuj 4/5 cm gęsie piórko a na haku zapodaj konika polnego albo np stonkę ziemniaczaną. Jeśli rzeczka "górska" to pozostaje sztuczna mucha (i czasem spinning).PowodzeniaT.P.S. Koledze @kafarszczak gratuluję zmysłu estetyki i umiejętności obchodzenia się z rybami :( [2012-06-07 13:41]

BRZANA1971

polecam smużaki - woblery imitujące żuki, chrząszcze [2012-06-07 14:10]

qwertqq

Witam

W mojej okolicy jest sztuczny zbiornik. Ostatnio jadąc rowerem po wale, zauważyłem ciemne plamy w wodzie. Ostrożnie zbliżyłem się do tafli, po czym ujrzałem stado kleni. Ryby obserwuję od kilku dni, i ciągle tam siedzą. Rozmawiałem z miejscowymi wędkarzami na ten temat,
 co się dowiedziałem? "tych ryb nie da się złapać". Szczerze to się zdziwiłem, bo jak ryba jest to chyba jest jakiś sposób na jej złowienie. Podobno tutejsze klenie nie chcą brać bo widzą żyłkę, może jest jakaś którą zaleca się do połowu tych rybek? Ja o połowie kleni nie mam pojęcia, bo nigdy nawet ich nie łowiłem. Proszę Was - doświadczonych wędkarzy, o jakieś porady dotyczące klenia. No tak zapomniałem jeszcze o jednym, na zbiorniku jest zakaz spiningowania, więc ta metoda odpada. Dodam jeszcze że te ryby trzymają się na głębokości (max 50cm), widać je doskonale tak jak na zdjęciu.(zdjęcie znalazłem w internecie).

Pozdrawiam Kuba.
[2012-06-19 20:32]

kwas1423

http://forum.wedkuje.pl/post/zabite-muchy-jako-przyneta/493971/0 [2012-06-19 21:16]

ZbiBul

Pytanie może nie tyle co głupie ale bardzo nie logiczne.
Odcinki rzek dzieli się w zasadzie od wartkości nurtu, podłoża/dna/, natlenienia wody oraz ryb występujących w danych odcinkach rzeki.
Rzeki "górskie" z pstrągami występują również na północy kraju :D.
Proponuję poczytać literaturę wędkarską np. '' Wędkarstwo rzeczne '' autorstwa Wacława Strzeleckiego.Wracam często do tej książki - każdorazowo mam wrażenie że coś nowego się dowiaduję.
Pzdr Nemo
[2012-06-20 09:41]

ZbiBul

zadam głupie pytanie ale klenie rzyją tylko w górskich rzekach czy też w okolicach środka polski

Pytanie może nie tyle co głupie ale bardzo nie logiczne.
Odcinki rzek dzieli się w zasadzie od wartkości nurtu, podłoża/dna/, natlenienia wody oraz ryb występujących w danych odcinkach rzeki.
Rzeki "górskie" z pstrągami występują również na północy kraju :D.
Proponuję poczytać literaturę wędkarską np. '' Wędkarstwo rzeczne '' autorstwa Wacława Strzeleckiego.Wracam często do tej książki - każdorazowo mam wrażenie że coś nowego się dowiaduję.
Pzdr Nemo
[2012-06-20 09:43]