Zaloguj się do konta

Jak złapać amura?

utworzono: 2011/02/23 19:40
szymek2000

Mam problem łowie w akwenie gdzie jest tylko kilka sztuk amura ,nidy nie łowiłem tej ryby próbowałem na kilka tradycyjnych sposobów ale bez skutku może wy macie jakiś pomysł na tą rybę? [2011-02-23 19:40]

jogo

Jest wiele tematów na ten temat, wystarczy poszukać, ale..

Kukurydza i kulki owocowe.

[2011-02-23 19:55]

szymek2000

Na kukurydzę próbowałem nic ale na kulki owocowe nie próbowałem zapewne dostanę takie coś w sklepie wędkarskim a słyszałem coś ze można złowić takiego na śliwkę? [2011-02-23 20:04]

schemat

witam. amury można łapać na liść sałaty i ogólnie na jakieś owoce ale myślę, że amur skusi się na czerwonego robaka to taka "uniwersalna" przynęta lub na kukurydzę mój ojciec złapał karpia 11 kg na kilka ziaren qq no i amur powinien też chwycić :)  [2011-02-23 20:48]

piotrcarp

kukurydza jest taka najbardziej uniwersalna i musi sie skusic mozesz ja jeszcze dodatkowo zadipowac tylko musisz sporo sypnac nawet jak jest tylko pare sztuk to wiaderko 10l na raz i to niejest przesada juz nieraz sie przekonalem ze jak niesypniesz odpowiednio to o amurach zapomnij
[2011-02-23 21:46]

jogo

Napisałeś, że jest kilka sztuk amura...

Jest to akwen PZW?

Czy prywatny?

[2011-02-24 16:13]

jurek

Najlepszym sposobem na złowienie amura , to wczesna wiosna , kiedy jeszcze zielenina nie puści , bierzesz kawałek bułki (najlepsza ta długa włocławska ) , oczywiście świeży kawałek i zakładasz to na haczyk ( wielkości wiśni , lepiej by ten kawałek bułki nie był okrągły ) , możesz pozakładać sobie z 10 haczyków , potem , jak bułka wyschnie , to wiążesz przypon i delikatnie rzucasz tam , gdzie przebywają ( wedle wcześniejszych obserwacji ) -------------- , a brania będziesz miał 100-tu %  , potem jak już puści roślinność , to tak jak piszą koledzy powyżej .
[2011-02-24 16:25]

Najlepszym sposobem na złowienie amura , to wczesna wiosna , kiedy jeszcze zielenina nie puści , bierzesz kawałek bułki (najlepsza ta długa włocławska ) , oczywiście świeży kawałek i zakładasz to na haczyk ( wielkości wiśni , lepiej by ten kawałek bułki nie był okrągły ) , możesz pozakładać sobie z 10 haczyków , potem , jak bułka wyschnie , to wiążesz przypon i delikatnie rzucasz tam , gdzie przebywają ( wedle wcześniejszych obserwacji ) -------------- , a brania będziesz miał 100-tu %  , potem jak już puści roślinność , to tak jak piszą koledzy powyżej .


Chciałbym się zapytać w jakim celu się tą bułkę suszy?
[2011-02-24 16:44]

szymek2000

jeżeli chodzi o akwen to jest to teren prywatny o powierzchni ok 1,5 ha i zostały tam wpuszczone tylko kilka sztuk a tak do tej bułki to bardzo ciekawy pomysł napewno spróbuje.dzięki [2011-02-24 22:24]

GRZENIO75

jeżeli chodzi o akwen to jest to teren prywatny o powierzchni ok 1,5 ha i zostały tam wpuszczone tylko kilka sztuk a tak do tej bułki to bardzo ciekawy pomysł napewno spróbuje.dzięki

 Cześć. Spróbuj też pszenicy w miodzie"Kangus pychota"dla dzieciaków.W naszych akwenach się sprawdza rewelacyjnie.Powodzenia... [2011-02-24 23:16]

szymek2000

Na tzw kanguski łowiłem .One mają chyba za zadanie unoszenie kanguska wraz z haczykiem tuż nad dnem no ale tym sposobem dużo łowiło u nas wędkarzy i nic macie może jeszcze inne sposoby byłbym bardzo wdzięczny [2011-02-25 07:25]