Jak zdobyć pozwolenie na połów w Grecji?

/ 8 odpowiedzi
Witam. Otóż mam taki problem, jadę do Grecji na wycieczkę w tym roki chciałbym tam sobie trochę połowić. Czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia, gdzie i jak je ewentualnie zdobyć, ile by kosztowało? Nie będę w jednym miejscu(jest to wycieczka obwoźna) i będę pewnie łowił na różnych akwenach, nie będę brał ryb ze sobą będę je wypuszczał. Będę wdzięczny za każdą informację, trudno było mi cokolwiek znaleźć na ten temat, a jak już to nie wiele się dowiedziałem. Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Mlody1305


Kolego gdzie chcesz łowić jakie miejsca dokładnie?? 

Poszperałem chwile i znalazłem z pewnego forum 
" Ja łowiłem w Stomio na spławik i grunt.W Stomio łowiłem w porcie i z plaży.Nie ma (przynajmniej na tym odcinku)żadnych zezwoleń , chyba że łowisz kuszą."
Poszukam jeszcze i dam znać ;)


(2012/02/07 00:04)

Mlody1305


Zapomniałem zapytać jakie posiadasz uprawnienia Karta Wędkarska składki itp ??? ;) (2012/02/07 00:06)

u?ytkownik102157


W Grecji łowi się bez karty i zezwoleń . Nie pamiętam natomiast jak wygląda kwestia opłat dla cudzoziemców ,ale chyba też  dość "liberalnie ". (2012/02/07 00:10)

Mlody1305


Dokładnie nie wiadomo jak dla cudzoziemców i też zależy gdzie łowisz. (2012/02/07 00:26)

MareKs


Znając mentalność Greków i chęci do płacenie jakichkolwiek podatków i opłat to nawet jesli w teorii są jakieś zezwolenia to tylko w teorii tak jak na Majorce (wiem że to nie jest Grecja) - niby zezwolenia są ale podchodzą do tego bardzo liberalnie szczególnie dla cudzoziemców. (2012/02/07 07:10)

smakosz


Łowiłem w różnych miejscach w Grecji,nigdzie nie potrzeba żadnych zezwoleń.Wolna amerykanka.Polecam zabrać ze sobą jakiś spinning.Na boczny trok biorą fajne rybki.No i duży zapas twisterków.Prawie każda ryba ma zęby i obgryzają ogonki zaraz po pierwszym braniu. (2012/02/07 10:16)

m3ati


Wielkie dzięki za odpowiedzi, mam naszą normalną krajową kartę wędkarską i może ją po prostu wezmę(pewnie bez sensu, ale no cóż kto wie przezorny zawsze bezpieczny). Planuję głownie łowić na spining nocą lub o poranku. Może ktoś kto był i wie co i na co można tam złowić. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi ;) (2012/02/07 21:52)

maro


Jak już wcześniej pisali koledzy, do połowów wędkarskich w wodach morskich z brzegu nie są wymagane zezwolenia. Są one konieczne podczas połowu z łodzi i połowów z kuszą. Należy zwrócić uwagę podczas nurkowania, gdyż w wielu miejscach obowiązują zakazy ze względu na stanowiska archeologiczne.
Zezwolenia uzyskuje się w komisariacie policji lub kapitanacie portu, potrzebne są d.o./paszport, chyba dwa zdjęcia i ok. 20 euro za rok.
Minimalne wymiary ryb:
- Dentex dentex 30cm
- Dicentrarchus labrax 23cm
- Diplodus spp. 15cm
- Engraulis encrasicolux 9cm
- Epinephelus spp. 45cm
- Lophius spp. 30cm
- Merluccius merluccius 20cm
- Mugil spp. 16cm
- Mullus spp. 11cm
- Pagellus spp. 12cm
- Pagrus pagrus 30cm
- Polyprion americanus 45cm
- Sarda Sarda 45cm
- Sciaena umbria 30cm
- Seriola dumerili 45cm
- Scomber scombrus 18cm
- Scorpaena scrofa 25cm
- Solea vulgaris 20cm
- Spanus aurata 20cm
- Thunnus thunnus 70cm
- Trachurus spp. 12cm
- Xiphias gladius 120cm
- Homanis gammarus 240mm całkowitej długości
- Nephrops norvegicus 70mm całkowitej długości
- Palinuridae 240mm całkowitej długości (2012/04/10 12:04)