Zaloguj się do konta

Jak zanecić łowisko sposób ?

utworzono: 2012/08/02 19:46
matiuss

Witam, mam problem, bo na moim lowisku nie mozna zastowac wywozki, a planuje zanecic 30, 40 m od brzegu i nie wiem czym? Nie mam duzo kasy, wiec Spomba nie kupie, a zostaje mi rakieta i proca. Necic bede kuku i konopiami. Jak sie wogole neci rakieta? Mozna uzyc wedki karpiowki   3,5 Ibs i żyłkę główna 0,32 oraz założyć rakietę i po prostu wsypać ziarna, ale czy to w czasie lotu nie będzie się wysypywać czy wysłać ziarna proca czy zrobić kule na bazie gliny i posłać procą? Bardzo proszę o podpowiedz, bo jutro będę nęcił.
[2012-08-02 19:46]

dendrobena

Określasz się jako karpiarz  i prosisz o podstawowe rady. Coś mi nie pasuje do opisu Twego profilu. [2012-08-02 20:35]

matiuss

Robie to dlatego, gdyz nie mialem problemu z neceniem, gdyz mialem ponton i na lowisku na ktorym lowilem mozna bylo necic z lodzi, a w tym roku nie moge, bo na moim lowisku specjalnym nie mozna, a dodatkowo to dla mnie nowe lowisko i nie moge sprawdzic glebokosci, i bazuje tylko na wiedzy wedkarzy z tego lowiska. A nie chce popelnic bledu. Korzystam, wiec z porad karpiarzy o wiele bardziej ode mnie doswiadczonych. To tak w skrocie.
[2012-08-02 20:40]

Dawid1346

Ja do rakiety mam takiego starego teleskopa z targowiska, stary kołowrotek i kupiłem 50m plecionki na Allegro, takiej taniej na metry.

Co do rakiety to jeśli jeszcze nie używałeś to sprawdź czy pływak jest przyklejony, bo przy nowych rakietach bywa tylko wciśnięty i po kilku rzutach odpada a wtedy to masz po nęceniu.

Ze zdjęcia wynika że masz trochę do zarzucenia, nie jestem ekspertem ale myślę że powinieneś użyć wąskiej rakiety do dalekich rzutów.

Nie martw się nie będzie się wysypywało, możesz użyć rakiety zamkniętej ale ja musiałem czekać  trochę zanim wszystko z niej wyleci, gdy za szybko ściąłem to często w rakiecie zostawało trochę pelletu, ziarna itp.  

Otwartą rakietą musisz rzucać tak żeby nie obracała się w powietrzy bo wtedy może się wysypywać, aktualnie mam otwartą i jak dobrze leci to wysypie się tylko kilka ziaren. 

[2012-08-03 04:14]

matiuss

Kupilem rakieta otwarta i zanecilem juz swoje lowisko. Rakieta otwarta to fajna sprawa, ja kupilem jaxona. Miales racje jak sie nauczysz to tylko kilka ziaren wyleci, mi tak wylatuje ok. 20 ziaren.
[2012-08-05 10:31]

JKarp

CześćA zmieniasz żyłkę czy jedziesz na tej samej?Mówiłem Ci, że na początku rakieta to czarna magia a potem już samo idzie.JK [2012-08-05 10:37]

matiuss

Jade na tej samej, ale kupilem kolowrotek sumowy, bo sie na niego mam zamiar wybrac i kupie zylke 0,40- 0,50, ale boje sie, ze na suma 0,50 to jednak przegiecie, tym bardziej, ze tam nie ma powyzej 15 kg, a nie chce ploszyc ryb. Jakbyscie mogli mi doradzić jakas dobra zylke na suma i odnośnie średnicy jeszcze, to będę bardzo wdzięczny.
[2012-08-06 12:39]

Igor98

Z procy na pewno doleci. [2012-08-12 13:19]

Arcymisiek

Osobiście polecam rakietę spomb,ponieważ uważam je jest to najlepsza rakieta na rynku,a  cena oscyluje w okolicach 50-90 złotych,myślę ,że to nie jest aż tak dużo.Kolejną alternatywą do nęcenia na bliskich odległościach jest użycie podajnika pod lodowego,którym też całkiem nieźle idzie zanęcić.
Do wyrzutu tego ustrojstwa używam kija dorszowego(pilk)do 350gr.wyrzutu.
 http://www.e-sox.pl/product/image/31258/zan--towy.jpg <----<<<(otwórz odnośnik)
[2012-08-12 15:46]