Jak założyć minikulkę?

/ 12 odpowiedzi
Witam. Tak jak w temacie mam zamiar zrobić mini kulki o średnicy 6 mm i spróbować połapać liny,karpiki,leszcze,karasie i płocie. Tylko zastanawiam się czy metoda włosowa się sprawdzi w tym przypadku. Planuję założyć haczyk 6-8 i nie jestem pewien czy płoć,leszcz linek itp poradzą sobie z włosem?Proszę o porady
u?ytkownik8975


Możesz mieć problemy Kolego. Te ryby to nie odkurzacz jakim jest karp.A i haczyk trochę za duży do tak małych kulek. Zakładaj je na włos igłą i życzę sukcesów.Pozdro. (2010/03/27 14:23)

Boncki


Właśnie wiem że nie odkurzacz:( haczyk to już bym odpowiedni dobrał... zastanawiałem sie też nad tym żeby przez kulkę przeciągnąć drucik z pentelką  i doczepić do haczyka tak robiłem z dużymi kulkami i się sprawdzało tylko teraz czy odpowiednio mniejsze ryby poradzą sobie z tym i czy do pyszczków zmieszczą zawieszona kulkę z haczykiem...... (2010/03/27 14:35)

trebron


Tak jak kolega wyżej wspomniał może te ryby to nie "odkurzacze", ale leszcza i karasia dasz radę złapać, są częstym przyłowem w polowaniu na karpia jeżeli stosuje się małe kulki. Trudniej może być z płocią i linem, a już zwłaszcza z płocią.

Poluję czasami na karpie w rzece i częstym przyłowem jest leszcz, więc z tą rybom nie powinno być problemu. Kulkę możesz zamocować na gumce lateksowej jest ona wówczas bardzo blisko haczyka.

Powodzenie (2010/03/27 14:40)

spines21


złowiłem pare razy linka na małe kulki 8-10mm,i na haczyk 6 gamakatsu.taki do metody.z włosem.takie małe kulki robię w palcach,są mało okrągłe i nie są jednakowej wielkości tylko tak około.kulki były o smaku kraba.linki to był przyłów,polowałem na karpia.małe kulki stosowałem z powodzeniem na leszcza.do miksu daje kolendrę ,trochę wanilii i melasę. (2010/03/27 14:43)

Boncki


a o jakiś link mógłbym poprosić jak ją przyczepić tą gumką lateksową? Pierwszy raz o tym słyszę:)  (2010/03/27 14:45)

Boncki


A jak Pan zakładał kulkę? na włos? (2010/03/27 14:50)

trebron


Gumki często stosuje się do pop-upów, ale sprawdziły mi się również przy kulkach tonących, poniżej link z kilkoma sposobami montażu, powinien coś pomóc.

http://www.lakefishing.com.pl/lowie_karpia/index.php (2010/03/27 14:53)

trebron


Tu masz jeszcze link do zakładaniu kulek na włos.
http://www.lakefishing.com.pl/kulki_wlos/index.php (2010/03/27 14:56)

Boncki


Dziękuję :) (2010/03/27 14:58)

spines21


kulki przewiercam cienkim wiertłem i nawlekam na włos sprzęcikiem zrobionym z cienkiego sprężystego drutu.haczyk do zaczepiania włosa zagiąłem na gorąco.można powiercić kulki jak jeszcze nie są twarde na kamień.łatwiej idzie.jak całkiem stwardnieją tylko trzeba poprawić,przed założeniem. (2010/03/27 15:02)

sajgon83


Witam ponieważ nigdy nie łowiłem metodą na włosa prosiłbym o jakieś foto lub linki gdzie mogę znaleźć jak złożyć taki zestaw chodzi o część końcową (cały ten zestaw domontowany do żyłki)Dziękuję i pozdrawiam (2010/04/03 13:46)