Jak założyć klub wędkarski działający przy kole

/ 14 odpowiedzi

  • konto usunięte

mam problem z zaloaeniem klub . Chcialbym aby to bylo cos wrodzaju towarzystwa. jestesmy zafascynowani drapieznikami i chcielibysmy zalozyc cos takiego. wedkujemy 2 metodami albo spining albo metody naturalne np. zywiec

 

Waldi Fish


Problemy z założeniem klubu czy koła? Jeśli to ma być klub i coś w rodzaju towarzystwa ( mam nadzieję, że nie wzajemnej adoracji) miłośników tego czy owego, to nie widzę żadnej przeszkody formalnej w jego założeniu . (2010/03/02 21:22)

u?ytkownik31907


no to ma byc cos w rodzaju takiego klubu ktory bedzie dzialal przy kole.moglbys mi powiedziec na czym to polega (2010/03/03 07:32)

szczupior


To jak klub będzie wyglądał zależy tylko i wyłącznie od Was.Poza tym  musisz odpowiedzieć sobie -po co klub?jaki cel !

jeżeli już sobie odpowiesz na to- to nie baw sie w prawne organizowanie tego(zakladanie stowarzyszenia;itd.)......masakra. Skrzyknij chłopaków ;przedstaw im swoje zdanie;wybierzcie nazwe...i macie klub.przynajmnie ja tak to rozumie

pewnie  aby startowac na zawodach po nazwą kluby trzeba ,,podpiąć"(a może nie) się pod jakieś koło.Powodzenia :)  Jarek

(2010/03/03 08:40)

rubid


Zastanów się czy jest sens klub rejestrować ;) Można przecież spotykać się nie formalnie i prowadzić właśnie klub nie formalny :) Jeśli nie widzisz sensu rejestrowania klubu to odpuść sobie bo nawet jeśli wybierzesz formę stowarzyszenia to przejście przez biurokrację znowu okazało by się piekłem ;) (2010/03/03 12:01)

u?ytkownik31907


czyli myslicie o tym aby to bylo takie nie formalne stowrzyszenie? chce zrobic cos takiego aby lepiej chronic nasze wody w kole przed klusolami i spotykac sie na jakis moze zawodach wlasnych (2010/03/03 13:38)

u?ytkownik221


Zapomnij o nieformalnych klubach, nikt takiego klubu nie będzie traktował poważnie. Moim zdaniem masz dwa wyjścia , albo założyć stowarzyszenie , lub przy swoim kole macierzystym powołać klub  . Pogadaj z zarządem swego koła i oni pomogą Ci powołać taki klub. (2010/03/03 13:54)

u?ytkownik31907


a moglbys mi powiedzic cos o stowrzyszeniu (2010/03/03 14:00)

u?ytkownik31907


mam ten maly problem ze zarzad zmienia sie z roku na rok tak jakby mieli to wszystko w du......ie (2010/03/03 14:02)

u?ytkownik221


Nie bardzo teraz pamiętam jak to jest obecnie, ale zajrzyj na stronę Wędkarz Polski 

U nich po lewej stronie jest zakładka ważne dokumenty, tam znajdziesz chyba wszystko, życzę powodzenia.

(2010/03/03 14:20)

szczupior


do stowarzyszenia nawet nie rób podejścia! kupe zachodu;nipy;sripy;konto;sądi....papieróóów :)

najlepiej przy kole albo przy LOP  albo już przy Twoim macierzystym okręgu jezeli masz takie dziwne koło.Pozdrawiam Jarek

(2010/03/03 16:01)

szczupior


jeszcze blockquote :

,,

Stowarzyszenia zwykłe

Uproszczoną formą stowarzyszeń są stowarzyszenia zwykłe. Nie posiadają one osobowości prawnej. Takie stowarzyszenie mogą założyć już trzy osoby, które uchwalają regulamin działalności, określają cele, terytorialny zakres i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie właściwy, ze względu na siedzibę, organ nadzorujący (starosta) podając wszystkie dane. Stowarzyszenie zwykłe nie może powoływać terenowych jednostek, łączyć się w związki, zrzeszać osoby prawne, prowadzić działalności gospodarczej, a także przyjmować darowizn, spadków i zapisów, ani korzystać z ofiarności społecznej. Na swoją działalność uzyskuje środki wyłącznie ze składek członkowskich

(2010/03/03 16:05)

Waldi Fish


Najpierw zastanówcie się co chcecie robić w tym klubie i czy do tego będzie potrzebna jakaś forma organizacyjno-prawna czy też wystarczy Wam do realizacji zakładanych celów aby istniał nieformalnie. (2010/03/03 18:46)