Jak założyć rurkę antysplątaniową?

/ 15 odpowiedzi

Witam.

Moje pytanie jest banalne ale jak założyć rurkę antysplątaniową zagięciem do  wędki czy do haczyka. Zróznymi opiniami się spotkałem.

Pozdrowienia dla wszystkich.

grzesiek35


No i tu też otrzymasz wiele różnych wypowiedzi.Jedni zakladają tak i nni odwrotnie.Już to tu było przerabiane.Ja osobiście zakladam dluższym koncem od trony szczytówki. (2011/01/29 20:29)

sauber


ja zakładam krótszym od strony szczytówki ale zdania beda podzielone tak jak stwierdził kolega,próbowałem odwrotnie ale miałem więcej splątań. (2011/01/29 20:38)

Waldi Fish


Ja zakładam końcem dłuższym od szczytówki. Na  zgięciu rurki jest przymocowany koszyczek i taki sposób mocowania rurki powoduje że środek ciężkości jest przesunięty w kierunku dolnej części rurki co zmniejsza niebezpieczeństwo splątania przy wyrzucie (2011/01/29 20:42)

kargul


a ja tak jak kol. grzesiek dluzszym koncem do szczytowki wtedy sie nie placze a odwrotnie kiedys mi sie poplatalo pozdro (2011/01/29 20:42)

pstrag222


tzn ja od ubiegłego roku roku łowie troche inaczej tzn dłuższy koniec kieruje w stronę haczyka. i mi się spodobało o wiele mnie się zestaw plącze (2011/01/29 20:47)

minus


a zobaczcie coś takiego

używam z powodzeniem

www.gzoomg.eu (2011/01/29 21:06)

780528


Dłuższa część paternostera skierowana jest ku dołowi czyli w stronę haczyka, natomiast krótsza jego część skierowana ku górze czyli w kierunku szczytówki.I w ten oto sposób zestaw w dużo mniejszym stopniu jest narażony na splątanie nawet z długim przyponem. (2011/01/29 21:07)

gruby0113


KOl.780528 ma rację to jest najefektywniejsze wykorzystanie rurki (2011/01/29 21:46)

Jędrula


Dłuższa część paternostera skierowana jest ku dołowi czyli w stronę haczyka, natomiast krótsza jego część skierowana ku górze czyli w kierunku szczytówki.I w ten oto sposób zestaw w dużo mniejszym stopniu jest narażony na splątanie nawet z długim przyponem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMEN

(2011/01/29 22:15)

minus


Dłuższa część paternostera skierowana jest ku dołowi czyli w stronę haczyka, natomiast krótsza jego część skierowana ku górze czyli w kierunku szczytówki.I w ten oto sposób zestaw w dużo mniejszym stopniu jest narażony na splątanie nawet z długim przyponem.

co ma rurka wspólnego z paternosterem to nie wiem ale też dłuższą część rurki mam po stronie haczyka i się nie plącze (2011/01/29 22:41)

piotrcarp


a ja wcale niestosuje takich rurek antysplataniowych a szczegolnie w zestawach karpiowych bo to ploszy ryby taka rurka potrafi stanac prawie pionowo na dnie sa ciekawsze zestawy ktore sie nieplacza czasami na rzece zakladam rurke zawsze dluzszym koncem do haczyka ale to moje zdanie (2011/01/29 23:48)

RYCHO80


Najlepiej spróbuj jednym i drugim sposobem i sam wtedy ocenisz przy którym więcej sie placze, ja w ten sposób  doszedłem do wniosku, że jednak dłuższym końcem rurki w stronę haczyka i problem zniknął :)    POZDRAWIAM!!! (2011/01/30 10:12)

ryukon1975


Dłuższa część w kierunku haka.Wtedy leży ona na dnie i nurt nie naciska na nią jeśli łowi się tak jak ja na rzece.Ale to mój sposób moje łowisko i moje ryby można myśleć i robić inaczej. (2011/01/30 10:58)

seba32


Zakładam dluższy koniec rurki w strone haka.Łowie tak od dłuszszego czasu dzieki temu żyłka się tak nie plącze

(2011/01/30 11:19)

Stypa63


Ja próbowałem zakładać rurki na oba sposoby i doszedłem do wniosku że jednak dłuższym końcem w stronę haczyka jest lepiej i mniej się plącze, ale spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat.

Połamania kija.

(2011/01/30 11:37)