Jak zakończyć przypon karpiowy?

Witam wszystkich serdecznie i na wstępie chciałem złożyć wszystkim Serdeczne życzenia z okazjo ŚWIĄT WIELKANOCNYCH  ;), w poniedziałek z rana wybieram się na małą zasiadkę na karpiki i amurki, jako że mam do łowiska 100 m (komercja po sąsiedzku) w niedzilę czyli jutro wieczorem zanęcę sobie i w Pon z rana chciałem uderzyć, i teraz moje pytanie, jak zakończyć przypon karpiowy ? dodam że zawsze po prostu wiązałem go do krętlika ale po łowieniu trzeba było ucinać.i teraz chcialem się poradzić jak to robią profesjonaliści.Mój zestaw to haczyk nr 4 , na haczyku małe kółeczko , węzeł bez węzła na plecionce w otulinie i teraz czy zakończyć to pętelką i przewlec przez krętlik który jest na końcu leadcore??takie zastosowanie nie osłabi w jakiś sposób zestawu? zastanawiałem się nad agrafkami ale nie do końca im ufam,posiadam takie coś :

http://takaryba.com/3620,prologic-last-meter-8szt-agrafki-multi-clip-links.html

i nie wiem czy stosować to czy nie ? czy przywiązać do przyponu i potem założyć na krętlik? czy odpuścić to i pętelka? ryby nie są tam może monstrualne ale rok temu udało mi się 9 kg amurka złowić więc nie są też małe.(są do max 15 kg)