Zaloguj się do konta

Jak zadbać o kręciołek SPRO RED ARC po sezonie?

utworzono: 2012/11/18 15:04
Kamilo1981

Witam wszystkich, chcialbym sie podpytac wszystkich wiedzacych wiecej niz ja :) w jaki sposob zadbac o kreciolek po sezonie i czy trzeba go smarowac czy nie. Jesli trzeba to jakich oliw uzyc i jak to zrobic najlepiej. Dodam ze troszke przeszedl jak na swoj pierwszy sezon bo i wylondowal w mule, w wodzie z wedka no i jak schodzilem z mokrego zbocza to sie delikatnie mowiac wypieprzylem na niego :D
I dalej smiga
pozdrawiam
[2012-11-18 15:04]

ZanderHunter

....jak schodzilem z mokrego zbocza to sie delikatnie mowiac wypieprzylem na niego :D
I dalej smiga
pozdrawiam

Podobny kolego miałem przypadek ze swoim Redem 3 dni do tyłu tylko że złamałem korbkę...(: reszta w porządku razem z bebechami...:) także szukam korbki do kołowrotka Spro Red Arc....jak by ktoś z kolegów chciał odsprzedać lub by miał namiary na serwis/sklep gdzie mógłbym nabyć taką część bardzo proszę o info...na priv...

Z góry dzięki P:)
[2012-11-18 15:33]

winiarpl1

Jak ja zakupiłem swoją catanę 3000, to z nudów przeczytałem wszystkie "karteczki" w pudełku po nim, i wyczytałem że do dobrej konserwacji należy co jakiś czas psikać na nim środkiem WD-40, i odczekać jakiś czas. Nie wiem czy to dużo daje, ale warto co jakiś czas taki zabieg zrobić :D
Pozdrawiam
[2012-11-18 19:59]

Pamiętaj Kolego Kamilu: nigdy nie oliw młynka po sezonie. Raz że bez sensu a dwa smary nieużywane szybko się "psują", tracą swoje właściwości. Najlepiej jak go umyjesz a potem wyczyścisz dobrze, odłożysz w suchm miejscu a gruntowne smarowanie przeprowadzisz przed sezonem. Choć mój Red, ha też go mam:) ostatnią zimę spędził cały w starym smarze i innych niespodziankach, dopiero na wiosnę sobie o nim przypomniałem i go wyczyściłem. A jak chodził jak masełko tak chodzi do tej pory. Twarde te kręcioły;)
[2012-11-18 20:03]

Mayhem190d

Jak dobrze chodzi to nic nie rób. Pod żadnym pozorem nie rozbieraj kołowrotka na części pierwsze, aby go nasmarować!!! Możesz jedynie, odkręcić rotor, trzema śrubami odkręć metalową podkładkę. Wyciągnij łóżysko oporowe,nie ruszając ślimaka, wyczyść je i daj dosłownie jedną kroplę oliwki maszynowej. Zdejmij obudowę z lewej strony ,jest na 3 śruby. Nie możesz pozwolić aby zębatka zmieniła swoje położenie względem ślimaka. Zdejmując obudowę , przytrzymaj ją np. długopisem przez otwór od korbki. Postaraj zebrać się stary smar i dołóż nowy. Dobry naprawdę jest zwykły ŁT-40. Złóż do kupy i kręć dalej ładnych kilka lat. Warto dać kilka kropel oliwki na ośkę co jakis czas. [2012-11-18 20:16]

Kamilo1981

No to juz co nieco wiem wiecej, poczytam jeszcze o tym i trzeba bedzie go przeczyscic a na wiosne nasmarowac.
[2012-11-19 10:18]

kiertom

....jak schodzilem z mokrego zbocza to sie delikatnie mowiac wypieprzylem na niego :D
I dalej smiga
pozdrawiam

Podobny kolego miałem przypadek ze swoim Redem 3 dni do tyłu tylko że złamałem korbkę...(: reszta w porządku razem z bebechami...:) także szukam korbki do kołowrotka Spro Red Arc....jak by ktoś z kolegów chciał odsprzedać lub by miał namiary na serwis/sklep gdzie mógłbym nabyć taką część bardzo proszę o info...na priv...

Może Ci to pomooże - Myślę, że korbka do Reda będzie pasować od: spro passion, spro black arc, spro blue arc, ryobi ecusima, ryobi applause, ryobi zauber, ryobi artica - byle był ten sam rozmiar kołowrotka. Ja do ryobi apllause 3000 przełożyłem korbkę ze spro passion 4000 i spokojnie pasi bez żadnych luzów. pozdr.

[2012-11-19 10:34]

Kamilo1981

I dalej smiga
pozdrawiam

Może Ci to pomooże - Myślę, że korbka do Reda będzie pasować od: spro passion, spro black arc, spro blue arc, ryobi ecusima, ryobi applause, ryobi zauber, ryobi artica - byle był ten sam rozmiar kołowrotka. Ja do ryobi apllause 3000 przełożyłem korbkę ze spro passion 4000 i spokojnie pasi bez żadnych luzów. pozdr.

celna i pomocna uwaga [2012-11-19 10:44]

No...Kupi Spro Passion, i będzie miał korbkę:)
A poważnie, to czytałem na jakimś forum, że expert jako jedyny importuje Spro do Polski i nie ma problemu z kupieniem części - podobno tanio bardzo to wychodzi. 
http://www.expert.businesscompanies.pl/pl.html [2012-11-19 11:16]

Kamilo1981

No...Kupi Spro Passion, i będzie miał korbkę:)
A poważnie, to czytałem na jakimś forum, że expert jako jedyny importuje Spro do Polski i nie ma problemu z kupieniem części - podobno tanio bardzo to wychodzi. 
http://www.expert.businesscompanies.pl/pl.html

Nie chodzi o to zeby kupic inny kreciol i korbke przekladac, chodzi o to ze od wiekszej liczby modelow moze pasowac wiec szanse wzrastaja kilka krotnie. A tak pozatym to odbieglismy od tematu ale fajnie ze komus pomoc sie przydala przy okazji. Tak wiec jak waszym zdaniem dobrze sie SPRO RED ARCiem zajac po sezonie. [2012-11-19 13:04]

Kamilo1981

Wiele osob pisalo wczesniej na roznych forach aby absolutnie nie rozkrecac kreciolkow gdyz pozniej jest problem z ich spasowanie. Niby po skreceniu d kupy nie dzialaja tak samo jak przed rozkreceniem. Tak wiec czy mozna rozkrecac te kreciolki czy tez nie. Kazdy pisze inaczej
pozdrawiam
[2012-12-30 16:57]