Zaloguj się do konta

Jak zaczepić martwą rybkę?

utworzono: 2011/11/10 11:27
Kalkulator99

Witam, chciałbym łowić szczupaki na martwą rybkę, jakąś morską. np. śledź, słyszałem że makrela też jest dobra. W jaki sposób zaczepić ją na kotwicę (czy tylko jedną kotwicę stosować?)? I jak podać to, czyli na jakiej głębokości? Pozdrawiam
[2011-11-10 11:27]

[2011-11-10 11:35]

tomasitom

A gdzie chcesz łowić w morzu? [2011-11-10 11:36]

adi88

Polecam "przeszywanie" za pomocą igły i dozbrojenie rybki haczykiem lub kotwiczką także przy ogonie, tak abyś miał pewność, że po pierwsze rybka nie spadnie a po drugie, że z której strony ryba nie uderzy to powinna się zapiąć.
[2011-11-10 11:55]

alejki

Ja też stosuje tą metodę co kolega powyżej, i generalnie daje rezultat.
Za grzbiet to jedynie żywa rybkę zakładam.
Połamania życzę.
[2011-11-10 14:01]

Kalkulator99

Czyli dać kotwiczkę przy głowie i przy ogonie? dobrze rozumiem?
[2011-11-10 14:57]

Romuald55

Na wodach PZW nie możesz stosować rybki nie pochodzącej z akwenu na którym łowisz.Czyli nie możesz używać śledzi czy makreli.To dla przypomnienia polskiego prawa.Ja uzbrajam martwą rybkę zahaczając ją za ogonek.Pojedynczym hakiem.Zapięcie ,powiedzmy stuprocentowe,ze względu na to,że drapieżniki łykają rybkę "od głowy".Nawet gdyby chciały wypluć...to hak uniemożliwi.Stosowanie kotwic uważam za nie humanitarne ze względu na skutki połknięcia takowej przez rybę niewymiarową.Nie ma szans przeżycia.A dwie kotwice to już barbarzyństwo! [2011-11-10 15:45]

Algen

Na wodach PZW nie możesz stosować rybki nie pochodzącej z akwenu na którym łowisz.Czyli nie możesz używać śledzi czy makreli.To dla przypomnienia polskiego prawa.Ja uzbrajam martwą rybkę zahaczając ją za ogonek.Pojedynczym hakiem.Zapięcie ,powiedzmy stuprocentowe,ze względu na to,że drapieżniki łykają rybkę "od głowy".Nawet gdyby chciały wypluć...to hak uniemożliwi.Stosowanie kotwic uważam za nie humanitarne ze względu na skutki połknięcia takowej przez rybę niewymiarową.Nie ma szans przeżycia.A dwie kotwice to już barbarzyństwo!


[2011-11-10 16:36]

Algen

nasz PAPR jest do bani...  Szykuja sie zmiany:)  dlaczego jedna z lepszych przynęt jest zakazana ?
[2011-11-10 16:40]

Algen

Czyżby śledz miar wymiar ochronny ?
[2011-11-10 16:40]

Algen

Co do łowienia na Pojedynczy hak. Szacunek dla ciebie, ze dajesz rybie równe szanse:)
Pojedynczy hak moze sie prześlizgnąć do wewnętrznego przełyku. Łowiać na kotwice lub na dwie, zacinamy sybciej, mamy wikasza pewnosć ze ryba nam nie zejdzie .
[2011-11-10 16:48]

Algen

Przepon, przedziewamy przez skrzela matwej rybki potem zakładamy kotwice i mocujemy za płetwą grzbietową.
[2011-11-10 16:52]

Romuald55

Kolego Algen...w tym temacie zmian nie będzie.Obowiązuje nowa ustawa o rybactwie śródlądowym na podstawie której jest sformułowany RAPR.Ustawa natomiast odpowiada prawie Unii Europejskiej.PZW nie ma nic do powiedzenia w tej materii.Choćby chęci były najlepsze. [2011-11-10 16:56]

Kalkulator99

W innych krajach można stosować ryby nie pochodzące z  danego łowiska. Więc czemu u nas się na to nie zezwala?
[2011-11-10 17:01]

Romuald55

Dla mnie Kolego Algen,wędkarstwo polega na tym,żeby rybę przechytrzyć robiąc jej jak najmniejszą krzywdę.Dla Ciebie to sposób dostarczenia jej na stół.Obaj mamy rację i takie same prawo......Tylko szacunek dla istoty żywej mamy inny...... [2011-11-10 17:06]

Romuald55

Kolego Kalkulator99,do Missisipi w USA wpuszczono tołpygę.Ona żyje też w rzekach ale w innym środowisku.Tam zrobiła się gatunkiem inwazyjnym niszczącym miejscowy ekosystem.Nikt tego nie przewidział.Wędkarz i pasjonat sumów z Niemiec zawiózł do Ebro w Hiszpanii kilkanaście sumów.Po dwudziestu latach okazało się ,że sumy zdominowały i zniszczyły miejscową ichtiofaunę.Stały się gatunkiem inwazyjnym.Po to żeby uniknąć podobnych przypadków podjęto działania ,żeby temu zapobiec.Dlatego nie można przemieszczać ryb bez odpowiednich badań.Kolega mówi o śledziach....żywych czy martwych?A inny pomyśli...śledż to śledż i do wody.....jak niemiecki wędkarz z sumami...Kolega zapomina a może nie wie,że zarzucając wędkę wkracza w ekosystem,którego zmieniać nie można. [2011-11-10 17:23]

Algen

Dla mnie Kolego Algen,wędkarstwo polega na tym,żeby rybę przechytrzyć robiąc jej jak najmniejszą krzywdę.Dla Ciebie to sposób dostarczenia jej na stół.Obaj mamy rację i takie same prawo......Tylko szacunek dla istoty żywej mamy inny......

Sądzę, ze stosunek mamy pogobny.
Rozumime twoje poglady na temat stosowania haka.
Łubie łowic, lubie ja mierzyc wypuszczać i wgl.  . Raz na jakiś czas zabiore rybkę.A ty nie ?
[2011-11-10 17:26]

Algen

Bardzo ciekawe o tych rybach. Sum miał tak warunki do zycia, rozrodu, pobierania pokarmu  i wgl.pasowało mu :) tak jak w polsce karpiu się podoba. Lecz czy śledz, tolerował by słodką wodę ?
[2011-11-10 17:42]

przemo1980

Przepon, przedziewamy przez skrzela matwej rybki potem zakładamy kotwice i mocujemy za płetwą grzbietową.

proponuję przypon
[2011-11-10 19:13]

Kalkulator99

Oczywiście że mówię o śledziu jako o martwej rybie jako przynęta kolego Romuald55. [2011-11-11 16:50]

adi88

Ja w nawiązaniu do stosowania dwóch kotwic czy haków. Wcale nie musi sie to wiązać z dużymi uszkodzeniami ryby. Jeżeli reagujemy szybko i nie czekamy kilka minut podczas brania ryba zapina się z brzegu, co za tym idzie nie uszkadza się zbytnio. A jeżeli okaże się że biorąca ryba jest mała, to przy szybkim zacięciu po prostu jej nie ma, ponieważ nie była w stanie mocno i w miarę głęboko połknąć przynęty.
[2011-11-14 11:44]