Zaloguj się do konta

Jak zacinać ?

utworzono: 2012/05/05 16:11
marcianek109

Cześć mam pytanie do spiningistów .Zakupiłem wędkę na okonie Mikado Lexus Sepphire do 13 gram wyrzutu.Byłem z nią już na rybach na jeziorem gdzie jest bd małego kaczodziobego, i chciałbym się spytać jak mam zacinać aby nie złamać szczytówki. Bo z 5 szczupaków które zaciąłem tylko 1 wyjąłem.

[2012-05-05 16:11]

zbynio5o

Prawdopodobnie masz problem z utrzymaniem wciąż naprężonej żyłki podczas holu. To tylko jedna z wielu przyczyn. [2012-05-05 17:03]

withanight88

Cześć mam pytanie do spiningistów .Zakupiłem wędkę na okonie Mikado Lexus Sepphire do 13 gram wyrzutu.Byłem z nią już na rybach na jeziorem gdzie jest bd małego kaczodziobego, i chciałbym się spytać jak mam zacinać aby nie złamać szczytówki. Bo z 5 szczupaków które zaciąłem tylko 1 wyjąłem.

Po zacięciu , spróbuj z wyczuciem "dociąć" jeszcze raz. 
Pierwsze zacięcie zawsze jest energiczniejsze i bardziej impulsywne ale nie powinno doprowadzić do złamania wędki , jak złamiesz to na reklamacje bo widocznie bubel. [2012-05-05 17:15]

QBS

Prawdopodobnie masz problem z utrzymaniem wciąż naprężonej żyłki podczas holu. To tylko jedna z wielu przyczyn.

Tu się w całości zgodzę z kolegą. Do 13g to bardzo delikatny bacik i pewnie szczupłe to przyłów. Tnij w pionie i nie obawiaj się o sprzęt (hamulec przy tym zestawie to podstawa i o tym nie wspominam) . Przy drobnych przynętach czasem przy ataku "kaczodziobego" wystarczy na chwilę zluzować zestaw na 0.5 metra, poczekać na napięcie i zaciąć - oczywiście - o czym wspomniał kolego powyżej przy napiętej żyłce przy prowadzeniu.
[2012-05-05 17:17]

krucyemen

Jak dla mnie to najlepsza jest wędka co ma 150g wyrzutu  [2012-05-05 21:11]

marcianek109

Dzięki jutro idę na rybki i będę trzymał się waszych rad :}
[2012-05-05 22:23]

musisz wyczuć wędkę
[2012-06-13 19:34]

bednar14

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale zacinasz tak jak feederem lub pickerem. Robisz taki obszerny łuk kijem na bok lub w górę zależy jakiej przynęty używasz i jakie są warunki.
[2012-06-13 20:28]

rasiak

wg mnie wystatczy ustawić sprzęgło dobrze i problem rozwiązany ! :)

mam wędke do 12 g wyrzutu i nie mam problemu z przyłowem w postaći szczupaka. Ustaw hamulec tak aby podczas nawet silnego zacięcia minimalnie oddawał żyłke dzięki temu powinieneś uniknąć połamania kija
[2012-06-18 21:34]

kick

Jak dla mnie to najlepsza jest wędka co ma 150g wyrzutu 

cw 150 gr na spinning?  chyba na dorsze na pilkery [2012-07-04 23:07]

rusikus

polamac szczytowke? musialby byc to jakis badziew
jak kupowalem moj spining ( Mikado do 12g) sklepikarz zlapal za szczytowke i kazal mi robic szilne zaciecia, tak z kilkanascie razy, przestraszylem sie ze sie polamie bo to delikatna wedka
ale spisala sie doskonale i nie ma obaw o polamanie :)
[2012-07-04 23:25]

Kosmita

Ja w moim spiningu mikado do 25g zlamalem szczytowke przy transporcie, a i tak sprzedawca wzial wedke do reklamacji i cala gorna czesc wymienili. Bardzo podnioslo to moje mniemanie o tej marce. W przyszlosci z pewnoscia kupie kolejne produkty tej firmy.

Odnosnie zacinania to nie obawiaj sie o zaciecie, zrob to szybko i energicznie(tylko bez przesady). Wedka powinna wytrzymac kazde zaciecie.

[2012-07-05 01:39]

getka

prędzej złamiesz przy zarzucaniu niż przy zacięciu ot takie moje spostrzeżenie to prawdopodobnie węglówka więc dostanie raz przynętą i potem może się złamać one pod tym względem są delikatne, ale ciąć możesz spokojnie chyba ze to będzie karpa nie ryba wtedy może coś puścić  ale jak ustawisz hamulec to nic nie powinno się stać. Masz syndrom nowej wędki i nie wiesz ile wytrzyma za tydzień Ci przejdzie i będziesz nią miotał jak ruskim cepem tak w przenośni, po prostu do wędki trzeba się przyzwyczaić i ją wyczuć. pzdr.
[2012-07-05 09:15]

jakubnob

ja tez tak miałem dostałem kijek spinningowy z CW 8-28g i przy pierwszym holu okonia się przestraszyłem dlaczego ten kij się tak zgiął i nie pracował cały tylko jego szczytówka  po 2 tygodniach zastanawiania się dlaczego tak się dzieje i po wielu nie udanych delikatniutkich zacięciach przeczytałem opis tego wędziska w necie i okazało się ze ma ono wyklejaną szczytówkę teraz po miesiącu użytkowania tnę nim wszystko i nic się nie  dzieje

tnij ile wlezie xDD
[2012-07-05 10:43]