Zaloguj się do konta

Jak z drukarki zrobić maszynę do spławików.

utworzono: 2010/10/26 18:50
1z2z3z4

Pewnego razu postanowiłem "naprawić" drukarkę... Dobrze znam swoje techniczne możliwości..., pomimo to postanowiłem usprawnić produkt firmy HP ;) To nie był dobry pomysł, gdyż przed naprawą drukarka nie chciał pobierać automatycznie papieru. Po moich naprawach nie włączało się już nic :D Drukarka na kilka miesięcy powędrowała w kąt. Ostatnio podczas "porządków" (wyrzucałem wszystko co niepotrzebne) odnalazłem moją drukareczkę. Szkoda było wywalić - postanowiłem do czegoś ją wykorzystać. Przeglądając fora internetowe natrafiłem na propozycje typu: zrób frezarkę, doniczkę, zasadź w niej rzeżuchę itd.
Postanowiłem być twórczy, a że moją pasją jest wędkowanie stworzyłem maszynę do spławików :D Może nie dosłownie, ale mój stary HP pomaga mi robieniu spławików.
Po zdemontowaniu większości części zauważalnym silniczek elektryczny, kilka przekładni i wałek biegnący przez całą długość obudowy. były na nim gumowe osłonki które owinąłem papierem ściernym.
Całość podłączyłem do zasilacza od kolejki PIKO ;) z płynną regulacją mocy (V) co pozwala regulować prędkość wałka ściernego.
Jako materiału do budowy moich spławików używam styroduru wykorzystywanego np. w firmach reklamowych do wycinania liter przestrzennych.
Maszyna nie jest doskonała, będzie udoskonalona... mam na to całą zimę:D [2010-10-26 18:50]

Ten silniczek jest dość słaby, ale powinien sobie radzić z miękkimi materiałami. Może by tak dorobić jakiś uchwyt i wykombinować z tego tokareczkę? 

Daj znać co Ci z tego wyszło. Sam mam na szafie uszkodzoną HP DJ 3200, więc jak to będzie miało sens to może i ja ją wykorzystam.  

Pozdro.

Zapodaj jakie fotki.

[2010-10-26 18:58]

adam40

Pomysł przedni ;)). Może spróbuje swojego lexmarka przerobić, wreszcie do czegoś się przyda ;).
Pozdrawiam i życze sukcesów.
[2010-10-26 19:00]

1z2z3z4

Wbrew pozorom ten silniczek nie jest aż taki słaby. Poza tym nie napędza on wałka bezpośrednio tylko poprzez pasek i kolo zębate.
[2010-10-27 06:35]

1z2z3z4

Dzięki zastosowaniu zasilacza od mini kolejki - mogę regulować płynnie obroty (+prawo/lewo) muszę dopracować jeszcze mocowanie papieru do wałka - może jakieś pomysły ??
[2010-10-27 06:41]

1z2z3z4

więcej fotek na temat mojej "maszynki " znajduje się w galeriach w moim profilu - zapraszam
[2010-10-31 19:50]

drapierzca

mógłbyś utworzyć boga o twojej "maszynce do spławików" bo mi się też  w domu HP przewala po kątach to i ja bym spróbował zrobić z góry dzięki
[2010-12-26 12:46]

1z2z3z4

zmontowanie takiej maszynki jest proste - tak na prawdę wykorzystujesz silniczki wałki i przekładnie z  drukarki - do zasilanie potrzebny Ci zasilacz 12v najlepiej z płynną regulacją napięcia, jak będzie ze skokową też się nada ;)
problem tkwi w przymocowaniu papieru ściernego do bębenka na wałku...
[2010-12-26 12:52]