Jak wytypować łowisko ?

/ 2 odpowiedzi
Witam
Przeważnie łowię z brzegu, ale tym razem wybieram się na swoją łódeczkę, która stoi bezużytecznie.
Nastawiam się na głównie na większe leszcze. Skąd moje pytanie jak wytypować łowisko takich leszczy ???
Otóż, nie posiadam niestety echosondy, map itd oraz nie bardzo wiem jak kształtuje się dno na prawie 100ha jeziorze sumińskim :/
Czy zostaje mi tylko dobrze i grubo zanęcić i czekać na szczęście ???

pozdrawiam
luxxxis


Trzymaj się brzegu od cmentarza,kawałek dalej masz zatokę gdzie często biwakują--200m dalej jadąc wzdłuż brzegu kończy się droga i kolejne miejsce na biwak.Mniej więcej w połowie tej długości ale na wodzie są sławne "gniazda",trzymaj się trzcin i znajdż pal ,pojedyńczy,wbity na ich skraju,tam cumuj a łów na wodzie.Inna opcja---ten sam brzeg,od pierwszego miejsca na biwak w tej zatoce płyń wzdłuż trzcin,z 15 m od nich i sonduj ciężarkiem głębokość co kilka metrów,miniesz mini zatoczkę z grążelem i sitowiem ---na jej końcu zaczyna się gwałtowne wypłycenie--od razu sznurek ci pokaże,podwodny blat wychodzi sporo na wodę---tam leszki gryzą.
Opcja 3---brzeg od cmentarza,naprzeciw rybaczówki--takie beczki,kilka łódek,---pośrodku jeziora mniej więcej ---jest górka,może być butelką zaznaczona na sznurku---łów na jej spadzie ale znajdż muł na ciężarku,nie piach i ił a czarne badziewie co oblepia ciężarek.
Opcja 4---olej tę wodę i dawaj na Kopane. (2016/09/08 20:01)

RewersWtf


Ekspert od wszystkiego hehe :) dobry :) na kopane już za niedługo na szczupłego napewno się odezwę !!!

pozdro (2016/09/18 12:27)