Zaloguj się do konta

Jak wypełnić rejestr połowu ryb?

utworzono: 2012/07/13 19:54
monia69

Witam ciekawe czy rybacy i klusole tez to wypelniaja czy tylko wedkarzy gnebia i mam pytanie poniewarz dostalam 2 mandaty w zeszlym roku za nie wypelnienie,a pytanie jest takie musze wypelnic po zlapaniu kazdej ryby czy po zakonczeniu lowienia poniewarz nie wszystko zabiore

[2016-03-01 00:02]

Slay3r

A ja mam takie nietypowe pytanie - nie mam karty wedkarskiej (jeszcze), bo w sumie nie lowie od 7 lub 8 lat, a jak wiadomo do 16 roku zycia nie trzeba jej posiadac, jedynie lowic pod opieka osoby posiadajacej taka karte. Obecnie mam 24 lata i chcialbym wiedziec, czy bede musial wpisywac kazda rybe, mimo, ze z zalozenia 100% ryb bedzie wracalo do wody. Nie ma nawet cienia szans na to, zebym rybe zabral, bo po prostu nie cierpie jesc ryb. Czy w moim przypadku tez bede musial wpisywac ryby do rejestru?

[2016-03-01 01:22]

ogtw

A ja mam takie nietypowe pytanie - nie mam karty wedkarskiej (jeszcze), bo w sumie nie lowie od 7 lub 8 lat, a jak wiadomo do 16 roku zycia nie trzeba jej posiadac, jedynie lowic pod opieka osoby posiadajacej taka karte. Obecnie mam 24 lata i chcialbym wiedziec, czy bede musial wpisywac kazda rybe, mimo, ze z zalozenia 100% ryb bedzie wracalo do wody. Nie ma nawet cienia szans na to, zebym rybe zabral, bo po prostu nie cierpie jesc ryb. Czy w moim przypadku tez bede musial wpisywac ryby do rejestru?

 

Rejestr połowu może być w różny w różnych okręgach, na pewno będzie w nim napisane: jak go wypełnić. Ryby trzeba jeść, są bardzo zdrowe, nie koniecznie te, złowione własnoręcznie. Może mama dawała ci do jedzenia: pangę albo tołpygę i dlatego nie lubisz ryb.

 

 

 

 

 

[2016-03-01 07:43]

lynx

Nie wiem co tak wszyscy czepili się aby wpisywac ryby, które zaraz sie wypuszcza? Rejestr jest po to aby Okręg miał wiedze ile i gdzie złowiono aby to potem racjonalnie uzupełniac. Jeżeli ktoś wypuszcza rybę to ta wiadomość nikomu nie jest potrzebna a wręcz zasmieca obraz odłowionych ryb. Nawet jeżeli jakiś Okręg umieści taki wpis w swoim regulaminie to znaczy, że tam siedzą urzędasy co nie myslą albo myślą tym na czym siedzą. Zastanówcie sie i nie piszcie bzdur. Ostatecznie macie po ileś tam lat i to powinno zobowiązywać do myslenia.

[2016-03-01 12:35]

koras72

Rejestr na pewno z założenia nie jest złym pomysłem. Problem jest w tym, jak on działa w praktyce. Jeśli zarybienia mają być prowadzone wg tego co ludzie wpisują w rejestr to można sobie niedługo darować wody PZW. Posłużę się przykładem:
Na wodach w mojej okolicy okresowo prowadzony jest ubój karpia i ewentualnego przyłowu. Co rozumiem przez ubój? To, że jakiś czas po zarybieniu, karpie o wielkości w okolicach wymiaru ochronnego zaczynają brać jak szalone. Wieść szybko się rozchodzi i wkrótce brzeg jest obstawiony ludźmi, którzy szumnie nazywają siebie "wędkarzami". Ci oto "wędkarze" w większości uznają limit ilościowy połowu za wynalazek niepotrzebny. Co za tym idzie, po wyłowieniu trzech regulaminowych sztuk, każda następna idzie do reklamówki, po czym ryby zostają zaniesione do lasu, który znajduje się 20m od brzegu, a ubój jest kontynuowany.
No i jak rejestr połowu ma tutaj cokolwiek wykazywać? Facet wpisze w rejestr max 3 sztuki, a zabierze 12. Wg rejestrów (jeśli w ogóle ktokolwiek sprawdza zgromadzone na koniec sezonu rejestry) wyłowiono kilka razy mniej ryb niż w rzeczywistości.
  [2016-05-11 10:03]