Zaloguj się do konta

Jak wymawiać słowo feeder ?

utworzono: 2012/09/08 09:29
Piotr 100574

A ja k wymawiać słowo PICKER? PiCker, czy piker? Kurde, bo wstydzę się odezwać rozmawiając z kimś o tym. Aha, i lepiej mówić guntufka czy gruntówka? Spinning czy spining? Zaznaczać fonetycznie dwie "n"? Nie słyszałem jak żyję żeby ktoś wymawiał to FIDER. 




a jak sie wymawia PETER ??????
[2012-09-16 12:28]

MASTINO

A ja k wymawiać słowo PICKER? PiCker, czy piker? Kurde, bo wstydzę się odezwać rozmawiając z kimś o tym. Aha, i lepiej mówić guntufka czy gruntówka? Spinning czy spining? Zaznaczać fonetycznie dwie "n"? Nie słyszałem jak żyję żeby ktoś wymawiał to FIDER. 




a jak sie wymawia PETER ??????



Przez samo CH i "Ż"? :)))))))))))



[2012-09-16 12:34]

Piotr 100574

aaa widzisz Maciek ,niemcy by do tego nie doszły :))))))))))))))))))))
[2012-09-16 12:38]

Ale mieszasz kolego :) Raz piszesz żeby mówić po angielsku "fider" drugi raz żebyśmy byli Polakami i mówili po polsku. A po Polsku będzie drgająca szczytówka a nie jakiś tam "fider"

no i ten wyraz  "polszyzny" :)

Feed to jest karmic a feeder podawac, drgajaca szczytowka nie ma nic do tego. Ktos sobie wymyslil i tak sie przyjelo ze jesli sygnalizatorem bran jest szczytowka a na lince podajnik czytaj koszyk lub sprezyna z zaneta to jest to feeder. I niech sobie kazdy mowi jak chce co nie zmienia faktu ze prawidlowa wymowa to "fider". 

[2012-09-16 12:56]

MASTINO

A ja gupi całe życie mówię Nowy Jork zamiast Nju Jork. :)))))))))))) [2012-09-16 13:04]

Piotr 100574

a ja całe życie mówię auto zamiast samochód
[2012-09-16 13:11]

MASTINO

a ja całe życie mówię auto zamiast samochód



No i błąd. Mówi się kaaar.



[2012-09-16 13:28]

bluehornet

A nie fura ?
[2012-09-16 19:06]

Diablo

a jak mówicie na woblera? Ja mówię poprawnie "łobler"
[2012-09-16 19:37]

krispi

koledzy tak w ogóle to słowo feeder nie oznacza drgająca szczytówka lecz dosłownie karmnik a my mówimy drgająca szczytówka wiec nie tłumaczcie w ten sposób a wymowa tego słowa jak dla mnie jest kwestią obojętną czy koś mówi feder czy fider bo moim zdaniem można i tak i tak a jśli ktoś jest zagorzałym ,,america,, to niech mówi fider;) 
[2012-09-16 22:26]

Iras1975

a ja całe życie mówię auto zamiast samochód



No i błąd. Mówi się kaaar.





Automobil.:))) [2012-09-16 22:34]

perwer

a ja całe życie mówię auto zamiast samochód



No i błąd. Mówi się kaaar.




Chyba że w zimę nie chce odpalić to : gruchot.
[2012-09-17 09:14]

A nie fura ?




Ja mawiam :BRYKA!!!!! [2012-09-17 10:15]

feroza

Spokojnie Koledzy; dobrze, że zaczynacie żartować, gdyż mamy tu do "czynienia" z typowym, "młodym" zapożyczeniem i to tzw. zapożyczeniem właściwym (anglicyzmem). Tego typu zapożyczenia często "kierują" się swoimi prawami; tak w "zapisie", jak i w "mowie". Czasem ulegają "spolszczeniu", czasem "trwają" bardzo długo w oryginalnej formie. W pierwszym okresie ich "adopcji" nie ma normy językowej (słownikowej) decydującej o sposobie ich "używania" (także w mowie). Możemy spokojnie udowadniać "swoje" racje; choć trzeba pamiętać, że wraz z upływem czasu, zaczyna "decydować" uzus społeczny (to jak będziemy "powszechnie używać" tego wyrazu), który (po "zatwierdzeniu" przez biegłych "językoznawców" i wprowadzeniu do Słownika Języka Polskiego) stanie się obowiązującą normą. "Nasz" feeder, stosunkowo szybko, "zaaklimatyzował" się w zasobach naszego języka. Już swobodnie odmieniamy go przez przypadki; ba, ma nawet liczbę mnogą. Stosujemy "polską" odmianę. Uzus "działa" bardzo szybko; takie czasy. Wyrazu "radio" nie odmienialiśmy kilkadziesiąt lat z "okładem".Wniosek:

-To My zadecydujemy "z biegiem czasu" o poprawności wymowy wyrazu feeder, stosując częściej jedną lub drugą "formę" wymowy. Czas pokaże.

Na marginesie. Uzus czasem decyduje nawet o zmianie istniejącej normy językowej; w końcu język polski to kod żywy.

[2012-09-18 23:36]

barrakuda81

Dajcie spokój.Ale macie tematy...Czasem ktoś potrzebuje na forum merytorycznej porady w istotnej dla niego kwestii,często bezskutecznie licząc na doświadczenie i wiedze bardziej w naszym hobby zaawansowanych kolegów,a tu o takich za przeproszeniem pierdołach taka dyskusja.Feeder(fider)-makaronizm ot co. [2012-09-19 08:49]

getka

Dajcie spokój.Ale macie tematy...Czasem ktoś potrzebuje na forum merytorycznej porady w istotnej dla niego kwestii,często bezskutecznie licząc na doświadczenie i wiedze bardziej w naszym hobby zaawansowanych kolegów,a tu o takich za przeproszeniem pierdołach taka dyskusja.Feeder(fider)-makaronizm ot co.



oj a nie lepiej wędzisko typowo gruntowe:P ale kolega ma racje ..
[2012-09-19 09:48]

lynx

A nie fura ?

Hahaha. Jak już to furmanka bo fura to powyżej 100 000 zł.
Generalnie popieram Mastino.
Niektórzy robią z gówna piankę i chcą udowodnić, że znają angielski. Panowie nie nadymajcie się z tą znajomością bo dopiero jak posłucha sie rozmowy polaka z menelem z Londynu to widac jak to nasi ,,swietnie: znają angielski.
Co do wymowy fider czy feder to wcale nie zależy od tego czy zna angielski czy nie tylko od wygody wymowy.
A skoro tak dbacie o angielski /bo anglicy o nasz nie dbają wcale/ to może tam powinniscie łowic a nie tutaj.

Moderator zakończ ta dziecinadę.
[2012-09-19 12:08]

raz na jakiś okres można sie bezpłatnie przebadać u psychologa - może zainteresuje to kolegów bardziej niż bawienie się w poliglotów ?   [2012-09-19 12:29]

A nie fura ?

Hahaha. Jak już to furmanka bo fura to powyżej 100 000 zł.
Generalnie popieram Mastino.
Niektórzy robią z gówna piankę i chcą udowodnić, że znają angielski. Panowie nie nadymajcie się z tą znajomością bo dopiero jak posłucha sie rozmowy polaka z menelem z Londynu to widac jak to nasi ,,swietnie: znają angielski.
Co do wymowy fider czy feder to wcale nie zależy od tego czy zna angielski czy nie tylko od wygody wymowy.
A skoro tak dbacie o angielski /bo anglicy o nasz nie dbają wcale/ to może tam powinniscie łowic a nie tutaj.

Moderator zakończ ta dziecinadę.

Nikt tu sie nie nadyma i nie chwali ze zna angielski, czlowieku wez sie ogarnij. Czym tu sie chwalic w obecnych czasach? Widze ze juz swojego zdania napisac nie mozna bo lincz dziadki robia. Jakies insynuacje o dziecinade a samemu udziela sie taki ktos w temacie i mowi moderatorowi co ma robic, zalosne. Wiem ze to hydepark co nie znaczy ze nie piszemy na temat, o autach i przechwalaniu sie zrobcie sobie wlasny temat. 
Jeszcze raz napisze to co pisalem wczesniej, obojetne mi jak ktos wymawia slowo feeder. 

BTW rozumiem ze twoje rozmowy z menelami pochodza z autopsji. 

[2012-09-19 13:28]

Piotr 100574

Hi [2012-09-19 17:57]

lynx

A nie fura ?

Hahaha. Jak już to furmanka bo fura to powyżej 100 000 zł.
Generalnie popieram Mastino.
Niektórzy robią z gówna piankę i chcą udowodnić, że znają angielski. Panowie nie nadymajcie się z tą znajomością bo dopiero jak posłucha sie rozmowy polaka z menelem z Londynu to widac jak to nasi ,,swietnie: znają angielski.
Co do wymowy fider czy feder to wcale nie zależy od tego czy zna angielski czy nie tylko od wygody wymowy.
A skoro tak dbacie o angielski /bo anglicy o nasz nie dbają wcale/ to może tam powinniscie łowic a nie tutaj.

Moderator zakończ ta dziecinadę.

Nikt tu sie nie nadyma i nie chwali ze zna angielski, czlowieku wez sie ogarnij. Czym tu sie chwalic w obecnych czasach? Widze ze juz swojego zdania napisac nie mozna bo lincz dziadki robia. Jakies insynuacje o dziecinade a samemu udziela sie taki ktos w temacie i mowi moderatorowi co ma robic, zalosne. Wiem ze to hydepark co nie znaczy ze nie piszemy na temat, o autach i przechwalaniu sie zrobcie sobie wlasny temat. 
Jeszcze raz napisze to co pisalem wczesniej, obojetne mi jak ktos wymawia slowo feeder. 

BTW rozumiem ze twoje rozmowy z menelami pochodza z autopsji. 

Ja nie mam zastrzeżeń, że poruszony jest ten temat tylko o to, że niektórzy upierdliwie się trzymaja swojego zdania. A nawet jeszcze nie to tylko , że to akurat jest prawidłowe bo on tak mówi a inni to wiocha i pwtarza po kilka razy /czytałem dokładnie/ i to jest drażniące.
Są przeróbki narodowościowe bo tak lepiej się ludziom wymawia i koniec i co do tego ma poliglotyzm.


[2012-09-25 13:46]

Sitownik

Jakbyście nie wymawiali to wyniki się nie zmienią kicha i koniec :) Mówie fider i jakoś się nie przejmuje czy dobrze wymawiam. Idźcie pomóc w wyborze bata czy coś tam :)  [2012-09-25 14:33]