Zaloguj się do konta

Jak wygląda egzamin na kartę wędkarską

utworzono: 2012/10/03 11:25

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Zibi60

... i właśnie dlatego powinieneś iść na zebranie i wytknąć/spytać się dlaczego nie ma kontroli na rzekach? Pisanie o tym tu na portalu, nie wniesie nic do tego działania, a raczej braku działania.
Najbardziej mnie zmartwiła Twoja nieznajomość zapisów Statutu, a wypowiadasz się: "Mam zastrzeżenia do wspomnianych odgórnych przepisów które "ustawiają" wszystko oprócz tych rzeczy które powinny." [2012-10-08 10:45]

ryukon1975

Wszystko to prawda. Wkrótce będzie okazja wybrać takich delegatów, którzy będą w stanie zreformować nasz związek. Ale trzeba być na zebraniach i wybrać odpowiednich !






Mirku na zebraniach frekwencja będzie tak jak zawsze 6-9/100 członków PZW,wystarczy poczytać coroczne wpisy na temat zebrań.
Nie da się wybrać odpowiednich bo gdyby nawet przyszli wszyscy członkowie Koła bo oni się nawet nie znają,to nie będą wybory tylko losowanie.

Większość chce chyba po prostu zapłacić i łowić bez innych zobowiązań z których i tak się nie wywiązuje.Za granicą tak można nasi rodacy jeżdżą przykładowo do Szwecji i dają radę tam łowić w sposób prosty i uczciwy.
[2012-10-08 11:01]

ryukon1975

... i właśnie dlatego powinieneś iść na zebranie i wytknąć/spytać się dlaczego nie ma kontroli na rzekach? Pisanie o tym tu na portalu, nie wniesie nic do tego działania, a raczej braku działania.
Najbardziej mnie zmartwiła Twoja nieznajomość zapisów Statutu, a wypowiadasz się: "Mam zastrzeżenia do wspomnianych odgórnych przepisów które "ustawiają" wszystko oprócz tych rzeczy które powinny."







Nie znam na pewno wszystkich przepisów,niektóe przeczytałem raz innych nigdy gdy mnie coś interesuje to na bieżąco szukam a i z tego wiele z czasem ulatuje z głowy.
Pisząc zaś że nie widziałem nad rzeką nikogo z ramienia PZW miałem na myśli gospodarza wody nie kontrolę,dlatego że gdyby był jakiś gospodarz to on by pewno już zadbał i o ochronę wody i inne rzeczy.
[2012-10-08 11:22]

osa12

Każdego wędkarza, który ma kartę wędkarską, obowiązuje RAPR, więc czy chce, czy nie i tak musi znać choćby podstawy. Dlatego moim zdaniem egzamin jest rzeczą całkowicie zbędną. Nie będziesz wiedział kiedy są okresy ochronne danych ryb, to możesz się dowiedzieć tego, ale od strażników, a to już do przyjemnych spotkań raczej nie będzie należało. Rozstawisz trzy wędki, to znowu ryzykujesz. Trzeba go znać dla samego siebie i tyle.




Karta wędkarska nie ma nic wspólnego z RAPR jak też PZW. Karta wydawana jest przez Starostwa i dokumentuje możliwość połowu ryb na terytorium POLSKI na wodach śródlądowych dzierżawionych przez różnych dzierżawców. Jednym z takich dzierżawców jest PZW. PZW narusza prawo zadając pytania z RAPR. Po zdaniu egzaminu i wyrobieniu karty wędkarskiej nie muszę łowić na terenach dzierżawionych przez PZW, więc znajomość regulaminu tego stowarzyszenia jest mi zbędna.

[2012-10-08 12:44]

jurek

Przypominam , że temat dotyczy egzaminu na kartę wędkarską , więc proszę się trzymać tematu , bo młodzież się pogubi i nie znajdzie stosownych informacji .
[2012-10-08 14:51]

jurek



dendrobena KOl. hefeed8  zbliża się kampania sprawozdawczo wyborcza w kołach. Jest okazja wytknąć błędy komisji egzaminacyjnej. A może pora jako jedyny sprawiedliwy zasiąść w komisji egzaminacyjnej i wyeliminować błędy poprzedników.Do spełnienia tylko jeden wymóg -średnie wykształcenie. Pozdrawiam.


Bardzo dobra wypowiedź koleżanki Lucyny . Wszyscy wiemy , że na tych stanowiskach powinni być ludzie o nieskazitelnej opinii i niekarani .

=======================================================================



hefeed8 Wypisy ze Statutu PZW dla przypomnienia niektórym członkom Związku:
§ 9
1. Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna
i uznaje Statut Związku oraz wniosła wymagane składki.
§ 14
Członek Związku ma obowiązek:
1) przestrzegać postanowień Statutu, regulaminów i uchwał władz Związku;
2) kierować się zasadą koleżeństwa i wzajemnego poszanowania,
strzec jedności i dobrego imienia Związku;
§ 16
1. Członek Związku nieprzestrzegający obowiązków określonych w § 14 pkt 1-6 podlega
odpowiedzialności organizacyjnej przed sądem koleżeńskim.








Mocne,tego nie znałem.:)
Czyli w wolnym tłumaczeniu w jakim bagnie byś nie siedział mów że to bagno cudowne i pachnące.
Gdybym był autorem tych słów to zakopał bym się po uszy w środku lasu lub nawet głębiej by nikt nie mógł mi spojrzeć prosto w oczy.
Więc nadal malujmy trawę na zielono.:)
"Ale to już było,i nie wróci...."
======================================================================

Krzysiek nie bywasz wcale na żadnych Zebraniach Sprawozdawczych , czy Wyborczych , więc nie wiesz co te słowa znaczą .

Jest tu mowa o przestrzeganiu przepisów , zakazów , nakazów , Obwodów Ochronnych , nieszkalowania dobrego imienia Stowarzyszenia --- którego jesteś członkiem i jednocześnie w chwili wstąpienia w szeregi PZW , wszystkie je akceptujesz .............. Więc jeżeli nie bywasz na tychże Zebraniach , to nie masz prawa głosu , nie głosowałeś prawie przez 20 lat , to teraz się nie dziw ----------- Jest jeszcze inne wyjście , w każdej chwili możesz opuścić szeregi PZW i być niezrzeszonym .

Mi również nie podobają się zapisy RAPR , niektóre są wręcz głupawe , ale chodzi o to żeby razem coś zmienić , ale okazuje się , że ponad 80 % wędkarzy nie ma czasu raz w roku pójść na to Zebranie , a narzekających jest cała masa , mamy demokracje , tylko nie umiemy z niej korzystać .

======================================================================

A teraz do wątku , przepisy nakazują żeby ten egzamin zdać ( raz na całe życie ) , stworzono taki zapis w Ustawie Państwowej , że Koła mogą pobierać pieniądze               ( zresztą niewielkie i Ci ludzie pracują za darmo , społecznie ) , więc istnieje potrzeba zdania egzaminu , by w instytucji Państwowej odebrać na jej podstawie Kartę Wędkarską .

Wiadomo , że wszędzie są czarne owce i wydają dokumenty zdania egzaminu z naruszeniem prawa , lecz kiedyś im się noga powinie i odpowiedzą za fałszowanie dokumentów , niestety taka jest prawda .

Temat zdawania na egzamin , Karty Wędkarskiej został już wyjaśniony , więc wątek uważam za wyczerpany .
[2012-10-08 15:27]