Jak wygląda "obozowisko" nocnego wędkarza?

/ 73 odpowiedzi / 19 zdjęć
Diablo

na parę dni to tak

na parę dni to widze małe miasteczko budujecie :) (2012/02/18 11:05)

janek1985

a ja na nocki zabieram tylko to co potrzeba plecak 130l pojemności w nim wszystko i pokrowiec z wedkami bo nie raz nad dobre miejsce nad Wisłę marsz około kilometra lub więcej ,a wtedy kazdy zbedny kilogram daje o sobie znac. Ale w piechocie się było to mozna chodzić ha ha (2012/02/19 23:24)

janek1985

I od ogniska tuż nad wodą stronię bo uważam ,że płoszy ryby (2012/02/19 23:26)

Diablo

I od ogniska tuż nad wodą stronię bo uważam ,że płoszy ryby

Słyszałem ze jedyną ryba jaką ognisko może wabić jest miętus... Ale czy to nie sztuczne swiatło (2012/02/20 23:17)

zibik33

U mnie ognisko zwabia wiele ryb , zwłaszcza jak jestem głodny ;-P (2012/02/21 18:07)

Robson155fedder

Bardzo lubię nocne zasiadki. U mnie główna rybą takich wypraw jest leszcz w nocy podchodzi bliżej brzegu i jest mniej ostrożny niż za dnia zauważyłem że najaktywniej żeruje własnie nocą. Są to najczęściej dwudniowe zasiadki łowię z pomostu więc obóz mam jakiś metr od pomostu ognisk nie rozpalam, na pomoście źródłem światła jest duży wkład do znicza, zauważyłem że nie płoszy on ryb a daje wystarczający blask. oczywiście przy holowaniu ryby zapalam latarke czołowa ale staram się nie świecić nią w łowisko. wyprawy nocne maja w sobie to cos i dobre polowy pozdrawiam.       (2012/02/23 10:53)

zibik33

Z rozpoczęcia zeszłego sezonu ( jakość zdjęcia nie powala ) . (2012/02/26 15:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mlodystm

czas się zbliża wielkimi krokami do nocnych zasiadek, może odnowimy temat ? (2012/04/11 11:46)

pstrag222

Zawsze zabieram ze sobą parasol z bokami choć w tym roku chodzi mi po głowie kupienie namiotu.
Ognisko to podstawa ale nie za duże. Przydaje się do upichcenia czegoś no i ciepło bije od niego wędki zarzucone podbierak obok. Cały majdan poukładany tak aby nie przeszkadzał i w maju pierwsze wyprawy.
Jednak najbardziej lubię wyprawy cało dobowe lub dłuższe. (2012/04/11 13:21)

zibik33

A u mnie tak wyglądało rozpoczęcie sezonu (2012/04/11 15:47)

marexx

Witam jak jadę na nocke to coś takiego (2012/04/11 17:13)

MrCrasny

Witajcie koledzy- kurczę, czytam wasze wpisy i aż mnie "skręca". W sensie pozytywnym oczywiście. Już się nie mogę doczekać ciepłych nocy i nocnych zasiadek. Jeśli chodzi o obozowisko to w moim przypadku wygląda to tak- nigdy nie jeżdżę na nocki sam- zawsze z moim najlepszym kumplem, nigdy nie palimy ogniska- mamy latarki czołówki którymi świecimy tylko przy zdejmowaniu ryby z haka i zakładaniu przynęty. Nigdy nie łowimy w deszczu. W miarę możliwości podjeżdżamy autem możliwie jak najbliżej wody- wtedy część rzeczy spoczywa w bagażniku. Jeśli samochód jest dalej to bierzemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy żeby było jak najmniej do zabrania i ewentualnie do zgubienia.Praktycznie wszystkie nocne zasiadki w zeszłym roku robione były w porcie przy elektrociepłowni Żerań w Warszawie. W nocy jest tam widno jak w dzień bo palą się olbrzymie lampy oświetlające teren ciepłowni- ale klimat niepowtarzalny. W tym roku zaplanowałem trochę "dziksze" wyjazdy więc namiocik może się przydać.
Pozdrawiam wszystkich (2012/04/11 19:12)

mlodystm

ja tez zamierzam kupić namiot... parasol mam taka duzą, wsumie nie wędkarska tylko plażowa, ale zawsze osłania :) (2012/04/11 21:44)

Bernard51

Wczoraj na dzis zaliczylem 1/2 nocki o 1,00 zwinalem
w miare cieplo no i wyniki w miare 5 kaprów 38-53cm
pomiedzy 21,30 a 23,30 byly brania i zasnac nadal nie moge?? (2012/04/12 04:30)

kux

witam !
i od razu chciałem dopytać:
wiele firm oferuje coś jakby parasol "z bokami" , moskitierą itp
zapewne wiecie o co mi chodzi
czy ktoś z was tego używa na nocnych zasiadkach?
jeśli tak to czy prawdą jest, że zmieszczą się tam dwie osoby na fotelach? (2012/04/14 20:48)

marexx

witam !
jeśli tak to czy prawdą jest, że zmieszczą się tam dwie osoby na fotelach?

tak zmieszczą się ale reszta gratów to już nie (2012/04/15 11:14)

mlodystm

witam !
jeśli tak to czy prawdą jest, że zmieszczą się tam dwie osoby na fotelach?

tak zmieszczą się ale reszta gratów to już nie

kiedyś widziałem taki namiot z bokami włąsnie, mial go rozstawiony wędkarz obok mnie, to siedział wygodnie, obok w namiocie miał stoliczek, radyjko, lampe taką czujke jak przy garażach są, pokrowiec w tym namiocie schowany... fajny namiocik , ale jak mówi kolega jedna osoba z gratami wejdzie, ale zestawy kolegi już nie wejdą napewno (2012/04/15 12:45)

Bernard51

kiedyś widziałem taki namiot z bokami włąsnie, mial go rozstawiony wędkarz obok mnie, to siedział wygodnie, obok w namiocie miał stoliczek, radyjko, lampe taką czujke jak przy garażach są, pokrowiec w tym namiocie schowany... fajny namiocik , ale jak mówi kolega jedna osoba z gratami wejdzie, ale zestawy kolegi już nie wejdą napewno

Podejrzewam ze miales na mysli parasol z bokami bo taki byl temat.

Ktos napisal ze w dwoje  pod namiotem mozna usiasc ale na klamory brak miejsca, pewnie tak ale w ogrodniczym sa tzw. plandeki rozmiary jakie sobie zycze wystarczy pare sledzi i naciagów z namiotu mozna dobudowac do parasola pomieszczenie na klamory,a nawet na lózko polowe lub materac do odpoczynku ,i w transporcie duzo miejsca nie zajmuje po zwinieciu.
Pozdrawiam! (2012/04/15 14:17)