Zaloguj się do konta

Z czego są pytania na egzaminie na kartę wędkarską

utworzono: 2011/04/25 13:39
adi970

Witam. Mam zamiar wyrobić sobie kartę wędkarską, a egzamin mieć w ten Wtorek(26. Kwietnia).
Mam mianowicie takie pytanie. Z czego były pytania i jak wyglądał egzamin? Jeżeli chodzi o ryby które tam są na egzaminie, to dają raczej popularne czy te mniej znane?
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za zaangażowanie.
[2011-04-25 13:39]

DeeJaySzady

Kolego, po prostu dostaniesz kilka pytań (ja miałem 6 pytań). Wymiary i okresy ochronne popularnych ryb. 
PozdrawiamDo zobaczenia nad wodą ;]
[2011-04-25 13:43]

kolezka

A te pytania na kartce są, czy ustne?? [2011-04-25 13:52]

Z czego pytania? Z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.  [2011-04-25 13:54]

Xawery

chłopak ma jutro egzamin,także jest już zestresowany i nie wie z czego będą go pytać-kolego rób ściągi lepiej
[2011-04-25 14:07]

A czym tu się stresować? To nie fizyka, chemia, czy historia, żeby nauka tego do egzaminu była nieprzyjemna. Nauczyć się praw wędkarskich, poznać wszystkie te wiadomości, to przyjemność i same przydatne rzeczy. [2011-04-25 14:27]

cierpliwy1

Osobiście na egzaminie dużo rozmawiałem z przystępującymi na temat zachowania
 nad wodą ,utrzymania porządku,i poszanowania przyrody.Uważam, że to bardzo
istotne tematy o których często się zapomina,dla tego na stałe wprowadziłem takie
pogadanki w czasie egzaminu .Koledzy z komisji pytali z okresów ochronnych ,wymiarów
itp.Staram się zawsze ,aby egzamin był nie stresujący i bardzo przyjazny.Pozdrawiam

[2011-04-25 15:12]

cierpliwy1

Osobiście na egzaminie dużo rozmawiałem z przystępującymi na temat zachowania
 nad wodą ,utrzymania porządku,i poszanowania przyrody.Uważam, że to bardzo
istotne tematy o których często się zapomina,dla tego na stałe wprowadziłem takie
pogadanki w czasie egzaminu .Koledzy z komisji pytali z okresów ochronnych ,wymiarów
itp.Staram się zawsze ,aby egzamin był nie stresujący i bardzo przyjazny.Pozdrawiam


Starałem
[2011-04-25 15:16]

bosman9090

kolego jak Ci poszło? [2011-04-26 10:35]

adi970

Witam ponownie! Właśnie wróciłem z egzaminu, który ZDAŁEM :). Bardzo się cieszę z tego powodu i jutro jadę do urzędu miasta o wyrobienie karty. Jeżeli kogoś to interesuje to miałem 10 pytań, w których były wymiary ochronne, 2 lub 3 okresy ochronne i pytanie o podrywkę. Ryby jakich to dotyczyło, są bardzo dobrze znane, takie jak: Łosoś, Sum, oraz Szczupak itp.
Życzę innym zdającym wyniku POZYTYWNEGO. Pozdrawiam!
[2011-04-26 18:29]

nantai

ja kupilem swoja karte w edkarskim bez egzaminow, a rty jajkeis egzaminy zdajesz, szok
[2011-04-26 18:33]

bosman9090

gratuluje zdania egzaminu!i życzę połamania w połowach :) [2011-04-26 18:33]

Xawery

no to witamy kolejnego wedkarza w naszych szeregach...
[2011-04-26 18:33]

Patrol94

ja kupilem swoja karte w edkarskim bez egzaminow, a rty jajkeis egzaminy zdajesz




Bez komentarza...
[2011-04-26 18:38]

bosman9090

nantai nie pisze się takich rzeczy..jak kupiłeś ok..ciesz się ale się tym nie chwal.. [2011-04-26 18:45]

ja kupilem swoja karte w edkarskim bez egzaminow, a rty jajkeis egzaminy zdajesz, szok





To nie nazywaj nigdy siebie etycznym wędkarzem. Bo wedkarstwo zacząłeś już nieetycznie. Nie masz się czym chwalić. Chętnie bym poznał namiary na ten sklep, co sprzedaje karty jak robale każdemu.



[2011-04-26 18:45]

nantai

no ja tego nie wymyslilem z kupowaniem karty to nie do mnie pretensje, jest taka mozliwosc to nie bede dla etyki jakies egzaminow zdawał
[2011-04-26 18:56]

nantai

i raczej etyka nie ma nic z tym wspolnego, etyka to nie zabijanie niewymiarowych, nie smiecenie, kultura w lesie itd, a co do wiedzy wedkarskiej to napewno nikt mi nic nie zarzuci ;)
[2011-04-26 19:00]

bosman9090

no ok może wiedzę wędkarską i masz, ale się nie chwal że kupiłeś kartę 
[2011-04-26 21:12]

no ja tego nie wymyslilem z kupowaniem karty to nie do mnie pretensje, jest taka mozliwosc to nie bede dla etyki jakies egzaminow zdawał




To jak tak sądzisz, to daj nam adres tego sklepu, który sprzedaje karty wędkarskie, bądź w tym momencie etyczny i uczciwy. Ta możliwość, jest właśnie niesprawiedliwa wobec etycznych i uczciwych wędkarzy, wbrew prawu, niemoralna i nieetyczna. Masz dokument zdobyty nieuczciwie, bezprawnie i nielegalnie i nie ma nawet dyskusji. 


[2011-04-26 21:24]

Sniper64

no ja tego nie wymyslilem z kupowaniem karty to nie do mnie pretensje, jest taka mozliwosc to nie bede dla etyki jakies egzaminow zdawał




To jak tak sądzisz, to daj nam adres tego sklepu, który sprzedaje karty wędkarskie, bądź w tym momencie etyczny i uczciwy. Ta możliwość, jest właśnie niesprawiedliwa wobec etycznych i uczciwych wędkarzy, wbrew prawu, niemoralna i nieetyczna. Masz dokument zdobyty nieuczciwie, bezprawnie i nielegalnie i nie ma nawet dyskusji. 


A miałem za pytać o ten sklep:)) Co sprzedaje się w nim karty Wędkarskie:)))I czuję że nie dowiemy się jaki i gdzie taki sklep istnieje:)))

[2011-04-26 21:26]

nantai

jasne że nie ;) [2011-04-26 21:41]

Sniper64

jasne że nie ;)

Wiedziałem:)) Mam tylko nadzieję, pomijając to że sobie za żartowałeś z tym kupnem Karty Wędkarskiej jesteś i będziesz takim wędkarzem jak inni:) OK...!
[2011-04-26 21:45]

nantai

a nie słyszeliscie o takich miejscach gdzie mozna kupic karte wedkarską? no niestety to jest dosc znana praktyka
[2011-04-26 21:49]

alejki

A ja powiem tak:
mam prawie 28 lat, wedkuje odkad pamietam, napewno ponad 15lat
Pierwszy raz w życiu kupilem karte ( bierzacy rok ), przez caly ten okres jej nie mialem i wedkowalem bez, jednak w ubieglym roku zostalem przylapany-- mandacik byl :P
wiec stwierdzilem ze nie ma sensu placic mandatow i lepiej miec w koncu ta karte i siedziec sobie spokojnie na rybkach.
Znam wszystkie wymiary, okresy ochronne, dbam o porzadek nad woda, sprzatam po sobie i bardzo czesto po innych... do czego zmierzam...
Karte mam bez egzaminu
[2011-04-27 10:24]

JaroDaw

Łamałeś prawo przez co najmniej 14lat, jak zostałeś ukarany, postanowiłeś przestać - jest czym się pochwalić na forum.
Ja Karty nie kupiłem w wędkarskim i już wiem czemu szanuje prawo do wędkowania. [2011-04-27 10:39]