Zaloguj się do konta

Jak wyeliminować brania drobnicy?

utworzono: 2013/07/11 21:06
hammer52

Na jeziorze, na którym wędkuje nie mogę "zapolować" na inną rybę, bo po każdym rzucie łapie się płoć lub ukleja. Żeby było smieszniej jest to drobnica. Można tego w krótkim czasie nałapać nawet worek. Są inne ryyby jak leszcze czy piękne liny. Problem w tym, że nie biorą. Pewnie by chciały, ale wyprzedza je drobnica. Co robić? Łapię głównie na białego robaka. Aha, jezioro jest płytkie o głębokości nie większej niż 1,5 metra.
[2013-07-11 21:06]

mirek788w

Zmień przynęte spróbuj na przykład na kukurydzę lub groch ewentualnie rasówka na lina będzie super, zmień haczyk na więkrzy . [2013-07-11 21:17]

nata

Idź na ryby w nocy. Będziesz miał święty spokój z drobnicą. [2013-07-11 22:29]

TyberxSpin

Użyj haczyka np nr 6 lub 8 i załóż ziarno lub dwa kukurydzy albo ładną rosówke.
[2013-07-11 22:33]

hammer52

Z wiekszą przynętą to się w zasadzie zgadza. Próbowałem założyć pęczek białych robaków, a do tego tego czerwonego robaka z obornika. Brały większe płocie, chociaż i uklejka probowała coś dla siebie uszczknąć. Ryby są wyjątkowo agresywne - co rzut, to branie i tak w kółko. Będę eksperymentował. Jeśli chodzi o lina, to czytałem, że na Ukrainie wędkarze stosują zanęntę z końskiego obiornika. Dzięki z podpowiedź.
[2013-07-12 09:24]

wedkarz2309

Tak, jak koledzy radzą. Większa przynęta to raz: np. kukurydza. A dwa, to łowienie w nocy. Wówczas drobnica daje sobie spokój i można łowić nawet na białe robaki.

Jednak większa przynęta, nie zawsze okazuje się selektywna. Łowiąc ostatnio w Odrze, nawet kostki sera, nic nie pomagały. Jedyna różnica była taka, że nie wyciągałem drobnicy, która bez ustanku, obskubywała ser. A na kukurydzę, czepiały się krąpiki po 20+ cm.

W takich sytuacjach, na jeden kij wędruje ukleja, a z drugim kijem, kombinuję dalej. [2013-07-12 09:52]

ArturDabrowski290

Haczyk nr.8 na przynete rosówka, kukurydza lub gotowana pszenica. I oczywiści zanęty dla zachęty. Zanęta musi być z dużymi frakcjami. Drobinica też będzie pukać lecz nie da rady połkąć całej przynęty.

[2013-07-12 11:19]

hammer52

Z zanętą, która ma leżeć na dnie będzie problem, bo na całym jeziorze (wszędzie) jest muł o grubości do 2 metrów.
[2013-07-12 12:31]

pieprzuFF

Koniecznie załóż hak nr 8 i do tego dwa ziarna kukurydzy. Lin weźmie na pewno. Tylko wsyp garść kuku pod spławik. A i ważne- łów tak by przynęta leżała na dnie lub wisiała tóż nad dnem. Proste i pewne. Połamania. [2013-07-13 01:52]

lynx

Haczyk nr.8 na przynete rosówka, kukurydza lub gotowana pszenica. I oczywiści zanęty dla zachęty. Zanęta musi być z dużymi frakcjami. Drobinica też będzie pukać lecz nie da rady połkąć całej przynęty.


Pszenice na pewno połknie. Jest za drobna.
[2013-07-13 10:11]

damian54321

sprubj założyć wiekszą kukurydze  ja jestem młodym wedzkarzem a JUŻ ZŁAPAŁEM LINA 42 cm na wiekszą kukurydzę a i  drobnica nie brała

[2013-08-16 11:37]

kuba7128

Jeśli chcesz połapac lina i leszcza to nie kupuj zanęty ze sklepu jest nie potrzebna zwabi tylko drobnice. Nęć pszenica kurydzą grochem,ziemniakami pokrojonymi  w kostke + pocięte rosówki wszystko zalej wanilią i będzie ok, a na hak dwa ziarenka kukurydzy a jak będziesz łówił w nocy to kukurydza + czerwone . [2013-08-16 13:03]

Artur z Ketrzyna

Na jeziorze, na którym wędkuje nie mogę "zapolować" na inną rybę, bo po każdym rzucie łapie się płoć lub ukleja. Żeby było smieszniej jest to drobnica. Można tego w krótkim czasie nałapać nawet worek. Są inne ryyby jak leszcze czy piękne liny. Problem w tym, że nie biorą. Pewnie by chciały, ale wyprzedza je drobnica. Co robić? Łapię głównie na białego robaka. Aha, jezioro jest płytkie o głębokości nie większej niż 1,5 metra.

Łowienie selektywne się kłania.
Czyli stosuj większe przynęty.
Załóż rosówkę, czy grubszego czerwonego robaka, kukurydzę.
Nęć grubą zanętą; (oczywiście nie dużo, by nie zakwasić)
Kukurydza, makaron, ziemniak.

Przeżuć się na metode gruntową.
łów np.; gruntówka + spławikowa, lub 2 gruntówki.

Jeśli spławik, to ustawiaj grunt przy samym dnie, a nawet możesz przynętę kłaść na dnie.

Nic nie napisałeś o sprzęcie, tak więc nie wiem co jeszcze moge ci doradzić.
[2013-08-16 16:46]

abra1990

Jeśli masz muł na zbiorniku to nęć zanętą lekką , o grubej frakcji, tak aby nie toneła w mule. Ja na drobnice stosuje mała dywersję , nęce pływającą zanętą 30 -40 metrów od miejsca w którym łowie , większość będzie tam wyżerać , a ja tymczasem ustawiam szybki spadek przynęty na ciężarkach i staram się tak przegruntować aby przynęta była możliwie jak najbliżej dna ale go nie dotykała .

Powodzenia
[2013-08-16 20:57]