Zaloguj się do konta

Jak wyciągnąć wędkę z wody ?

utworzono: 2012/01/19 15:36
marek47

w zeszłym roku na jesień na małym stawku jakaś ryba mi wciągła wędke do wody było to ok 2 w nocy a ja stałem zaledwie 1,5 metra od niej. ten staw ma 2,7 ha tylko że w ok 70 procentach jest zarośnięty grubymi liliami dlatego tak ciężko tam wyciągnąć większe ryby. w tamtym roku poszła tam jeszcze wędka znajomego taty też w nocy. Czy wiecie jak je można zdobyć przy tak zarośniętym stawie jeżeli dojęcie jest tylko od jednej strony brzegu bo po drugiej są wylewiska z krzaki   [2012-01-19 15:36]

covent

Rurka do nurkowanie i w okresie kiedy woda jest najczystsza szukać jej na dnie- inaczej to jakim sposobem ją znajdziesz jak nie wiesz gdzie napewno leży - inna rzecz co z tego kija zostało i czy będzie nadawał się do użytku - Macie tam jakiegoś potwora z Loch Ness jak wam tak wędki pożera:) [2012-01-19 16:52]

89krzysztof

A mówiłem, żeby do wędki montować nadajnik GPS! Byłoby bez problemów. A tak całkiem poważniej po takim czasie w wodzie to wątpię żeby ta wędka się nadawała do czegoś więcej niż do wyrzucenia.  [2012-01-19 17:02]

mielec

Jeszcze trzeba zadać pytanie czy te wędziska tam jeszcze są czy już ktoś ich nie wyłowił.

Co do wciągania wędzisk to wystarczą małe średniaczki karpie, liny, karasie. Z autopsji znam:):):) 22cm karpik takie branie, a myślałem już o rybie życia zapomniałem popuścić hamulec, dobrze, że widełki były dobrze wbite i na przelotce się zatrzymała.:):):)
[2012-01-19 17:03]

Zibi60

Hipotetycznie istnieje możliwość, że wędzisko się zaczepiło o lilie i rybka zarwała żyłkę. Teraz lilie obumarły, a wędka leży na dnie, więc kawałek ołowiu na sznurku, rzucając i ściągając przeszukać okolice łowiska. Przy odrobinie szczęścia ... kto wie ?
[2012-01-19 20:45]

mielec

Materiał podglądowy :):):) Mój okaz był mniejszy.
[2012-01-19 21:21]

Pitbul

Czy nikogo nie zastanowił wiek Marka ?Napisz nam Marku ile masz lat i z kim wędkowałeś wtedy gdy "zabrało Ci wędkę"T. [2012-01-19 23:04]

w zeszłym roku na jesień na małym stawku jakaś ryba mi wciągła wędke do wody było to ok 2 w nocy a ja stałem zaledwie 1,5 metra od niej. ten staw ma 2,7 ha tylko że w ok 70 procentach jest zarośnięty grubymi liliami dlatego tak ciężko tam wyciągnąć większe ryby. w tamtym roku poszła tam jeszcze wędka znajomego taty też w nocy. Czy wiecie jak je można zdobyć przy tak zarośniętym stawie jeżeli dojęcie jest tylko od jednej strony brzegu bo po drugiej są wylewiska z krzaki  


Nie ma innego wyjścia, trza dać nura. Wiem z doświadczenia;-)))

[2012-01-19 23:15]

marek47

A więc pitbulku  jeżeli chodzi o wiek to nie wiem co to ma do tego ale łowiłem wtedy z znajomym mojego taty i w tym roku będę miał 15 a co.I na tym stawku jest sporo większych amurów nawet w tamtym roku kolega złapał przy mnie takiego 65cm czy coś takiego i podobno ale tego nie jestem pewien raz słyszałem że ktoś tam ciągnoł suma ok 120 cm ale mu się zerwał było to podobno 3 lata temu ale ja to tylko słyszałem.I o co ci chodzi z tym wiekiem Pitbul [2012-01-19 23:16]

Pitbul

Jak słusznie wnioskowałem z wpisów i zachowania jesteś "z deczka" nieletni. Pytanie zadałem w trosce o Twoje bezpieczeństwo nad wodą. Jeśli jednak masz już 15 lat to mnie uspokoiłeś, zwłaszcza, że jak piszesz - nocą wędkujesz w towarzystwie starszych. I tyle. Bez zbędnych nerwów.Następnym razem pamiętaj że:"kto nie trzyma kija w łapie ten zazwyczaj nic nie łapie" ;)Przykro mi że straciłeś sprzęt, ale nawet jak go jakimś sposobem po miesiącu lub kilu, wyciągniesz, to raczej nie będzie się nadawał na "okazy".pozdrawiamT. [2012-01-19 23:54]

fishtrace

Nie masz prawa wymagac od niego podania jego wieku , to jego sprawa i tobie raczej nic do tego. [2012-01-20 00:14]

Roxola

Dlaczego macie tyle agresji w sobie?
Zapytanie o wiek nie jest żadnym wymaganiem.
Jeżeli dorośli odnoszą się do siebie w taki sposób,
to nie dziwi mnie, że ten młody człowiek również agresywnie odpowiedział.
I w zasadzie, odchodzą chęci aby takiemu człowiekowi
udzielać jakichkolwiek porad.



[2012-01-20 00:36]

fishtrace

Dlaczego macie tyle agresji w sobie?
Zapytanie o wiek nie jest żadnym wymaganiem.
Jeżeli dorośli odnoszą się do siebie w taki sposób,
to nie dziwi mnie, że ten młody człowiek również agresywnie odpowiedział.
I w zasadzie, odchodzą chęci aby takiemu człowiekowi
udzielać jakichkolwiek porad.


Z calym szacunkiem ale, ja nie widze tu agresji. Kolega zapytal sie o wyciagniecie wedki ze stawu a pitbul wyjezdza mu z jego wiekiem( co kompletnie nie ma zwiazku ze sprawa).


[2012-01-20 01:23]

dealer081

Utrata kija to chwila nieuwagi,latem jedna gruntowka zazucona,gdy zapelnialem koszyczek,jedna chwila kupa trzasku i kij w wodzie,naszczescie nie zatonol i nie odplynal zbyt daleko bo gdy wyskoczyl z podpurek,otwozyl sie kablang i ryba ciagla ze szpuli,wycholowalem ja karpik 46cm. [2012-01-20 03:11]

marek47

Słusznie sorki że był taki nerwowy ale miałem wczoraj troszkę problemów między innymi z dziewczyną i to dlatego i dzięki za pomoc   [2012-01-20 17:12]

majsterp

Nura i dawaj!!!!hi hi hi-sam zobaczysz jak odjedzie [2012-01-20 18:26]

lukasz0912

Znajomy wyciągnął kąpletną wędkę (jak sie później okazało o wartości ok 350 zł) z odry. Spiningował i kotwicą zachaczył o przelotkę tamtej wędki, może i u Ciebie sie uda :) [2012-01-20 18:34]