Jak wybrać miejscówkę na suma ?

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
witam wszystkich wędkarzy moim marzeniem jest złowienie ładnego suma 10 kg i wzwyż oczywiście cieszyłby 5 kg łowie na wiśłe na odcinku otałęż surowa ja na razie na wędke zameldował się mały sumik 50 cm oczywiście trafił do wody. Proszę doradcie mi jakąś miejscówke na tym odcinku jak sporządzić zestaw i na co łowić .Do tej pory łowiłem na nie duże kawałki wątroby drobiowej , rasówki oraz pęczek czerwonych. Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
nata


Jak chcesz polować na te większe sumy to tylko żywiec na hak. Leszczyk lub krąpik taki 25cm. (2013/07/09 11:30)

sammy


Ja bym dał kawałek wątróbki. (2013/07/09 12:55)

u?ytkownik93695


Ale on pyta o miejscówkę a nie przynętę. (2013/07/09 15:02)

adasob1995


dokładnie nie wiem gdzie się przemieszczają sumy w nocy jaka woda głeboka czy płytsza w prądzie czy w zakolach (2013/07/09 19:55)

magic959


Witam,
Suma w nocy szukaj na płyciznach, zatoczkach, ujściach rzek.
W dzień poluj na głębinach, pod zwalonymi drzewami.
Jako przynęty użyj leszcze, karpie, liny, klenia, węgorza,dużego karasia- wszystko powyżej 25cm.
Z wątróbki raczej bym zrezygnował jest zbyt przereklamowana, przynajmniej ja z nią nie miałem wyników.. Dużo lepsze wyniki mam na żywca. Jeśli zaś chodzi o czerwone robaki lub rosówki nie spodziewał bym się większych sumów.
Jeśli chodzi o miejscówki to w tej okolicy poleciłbym ujście rzeki Breń, ujście starorzecza przy "wyspie"(podwale)
Jaką metodą chcesz łowić?

Pozdrawiam,
Bartek (2013/07/10 08:24)

dawid-cieslak


Przyłączę się :)  teraz Watra ma   w miare wysoki  poziom wody   i   gdzie szukać suma? :) mam na myśli od 20:00  do    2-3 w nocy :))   plycizny gdzie jest duzo drobnicy?? :) (2013/07/10 10:42)

magic959


Płycizny owszem tak ale stawiałbym bardziej na stokach. Miejsce gdzie woda z płytkiej schodzi do głębokiej. Zasada jest jedna tam gdzie białoryb tam i sum jeśli tylko żeruje.
Polecam spining wieczorkiem i obserwacja miejscówek przed zasiadką sumową.
Lektura na temat połowu suma http://www.forumsumowe.pl/news.php wszystko tam znajdziecie.

Pozdro,
Bartek (2013/07/10 11:51)

adasob1995


dzięki bartek miałem łowić na grunta ale chyba spróbuje na żywca. ja mam skonstruować zestaw posiadam wędke na ciężkiego karpia duży kołowrotek oraz mocna żyłka 0.50 45kg co dalej

 

(2013/07/10 14:51)

sammy


Trochę gruba żyłka. 0.30 do feedera wystarczy. Haczyk 4-6 . Na przynętę najlepiej wątróbka drobiowa albo żywiec, najlepiej leszczyk, ale nie koniecznie. Jak zamierzasz łowić na żywca to zawiąż przypon wolframowy, jakby miał wziąć szczupak. (2013/07/10 18:09)

adasob1995


jak będę łowił na żywca to jak mam ustawić na jakiej wysokości od dna czy na dnie i jakie dać obciążenie ?

 

(2013/07/10 21:17)

adasob1995


Witam,
Suma w nocy szukaj na płyciznach, zatoczkach, ujściach rzek.
W dzień poluj na głębinach, pod zwalonymi drzewami.
Jako przynęty użyj leszcze, karpie, liny, klenia, węgorza,dużego karasia- wszystko powyżej 25cm.
Z wątróbki raczej bym zrezygnował jest zbyt przereklamowana, przynajmniej ja z nią nie miałem wyników.. Dużo lepsze wyniki mam na żywca. Jeśli zaś chodzi o czerwone robaki lub rosówki nie spodziewał bym się większych sumów.
Jeśli chodzi o miejscówki to w tej okolicy poleciłbym ujście rzeki Breń, ujście starorzecza przy "wyspie"(podwale)
Jaką metodą chcesz łowić?

Pozdrawiam,
Bartek




bartek a to jest o jest od strony otałęży czy po drugiej stronie rzeki ? (2013/07/10 21:57)

magic959


Tak to jest od strony Otałęży.
Jeśli idziemy na suma to nigdy w życiu wolfram. Na przypon plecionka 1mm.
Jeśli nie masz plecionki to może być żyłka 0,50mm. Ja stosuje plecionkę główną 0,55, przypon jak wcześniej pisałem.
Metoda, którą ja łowie to podwodny spławik i bojka, niestety aby postawić te zestawy potrzebny jest ponton. Jeśli nie wiesz o co w niej chodzi to ponownie odsyłam na stonkę, którą podawałem wcześniej. Tam wszystkie zestawy są rozrysowane dla ułatwienia.
http://www.forumsumowe.pl/t-bojka_od_a_do_z_czyli_cala_prawda_o_tej_metodzie_na_suma.html Bojka
http://www.forumsumowe.pl/t-podwodny_splawik_od_a_do_z_czyli_rewelacyjna_metoda_na_suma_1214.html podwodny spławik
W podwodnym spławiku żywca ustawiam najwyżej metr nad dnem, a na bojkę różnie: czasami od lustra wody do metra nad dnem.

Pozdro
Bartek (2013/07/10 23:34)

Romuald55


Spławik czerwony widoczny w warkoczu.To dobra miejscówka na suma. (2013/07/11 11:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adasob1995


dziekuje za wasze odpowiedzi jak będą jakieś efekty to odpisze ;)

 

(2013/07/11 13:38)

magic959


Adam jak będziesz się wybierał na zasiadkę daj znać. Chętnie zaglądnę jeśli znajdę czas.

Bartek (2013/07/11 14:10)

adasob1995


Adam jak będziesz się wybierał na zasiadkę daj znać. Chętnie zaglądnę jeśli znajdę czas.

Bartek


spoko bartek

 

(2013/07/11 15:08)

fumel


mam troche pelletu czarny halibut 20 mm.jak podnece pare dni to moze sum podejsc czy taki rybny smak i zapach przyprowadzi tez inne gatunki??uzyc do tego sypkiej zanety o jakims rybnym zapachu?? (2013/07/11 15:29)

magic959


Witam,

Jeśli chodzi o nęcenie nigdy nie stosowałem. Przeważnie nie mam czasu aby tak sobie przygotować łowisko jak wybieram się na suma.
Do rybnego smaku na pewno przyciągną karpie. Jako przykład mogę powiedzieć o kolegach, którzy łowili karpie na kulki rybne i często mieli przyłów w postaci suma 4-6-8kg.
Myślę, że procentowo wzrasta nasza szansa ponieważ przypłynie biało ryb, a jak wiadomo gdzie biało ryb tam sum. Jak spróbujesz napisz jakie miałeś efekty bo sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam,
Bartek (2013/07/13 08:25)

u?ytkownik126613


Witam na suma na żywca to raczej wędkujecie z gruntu czy na spłowik (korka) chodzi  mi o rzekę o jakąś zatoczkę jak da rade postawić korka (spławik żywcowy ) to lepiej na spławik czy z gruntu.Z góry dzięki  (2013/07/14 10:50)

kuba12345335


Jezeli łowiesz w nocy tu rtzucaj na wątrobke i przy brzegu warto by bulo jakbys znalazl jakąs przykose czy cos takiego a w d dzien to rzucaj na dlaeko na haczyk na zywca to  jazia powyzej 25 cm (2013/07/14 13:49)