Jak wiązać żyłkę do linki?

/ 5 odpowiedzi
Witam dziś zakupiłem wędzisko muchowe SHAKESPEARE Profesional Fly. Długość: 2.70 m AFTMA 6/7 Na kiju zamontowany kołowrotek SHINA Fly Axle 300 i sznur pływający zielony 6/7
jest cały zestaw złożony ale mnie dziwi jak ma nie zlecieć żyłka ze sznura jak to jest na końcówce zawiązane jak to jest wiązane szok nie urwie tego ryba jestem zielony w to, bo dopiero zaczynam czy by mógł mi ktoś powiedzieć jak to się wiąże ze boleń czy ina nie urwie mi tego
pozdrawiam
CZzesio

Cześć:)
Ojojooooojjjjjjjj  "mucha" to wyższa szkoła jazdy ....no ale próbuj .Życzę połamania kija :)

a tu link do artykułu :http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=print&sid=2051 (2011/10/04 16:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz

Jesli masz juz zmontowany caly zestaw to low i nie wnikaj czy ryba to urwie czy nie. Zapewniam Cie ze peknie przypon a lacznik zostanie na miejscu. No chyba ze bylo to montowane przez kogos, kto nie mial o tym pojecia.
A na przyszlosc kupuj linki z gotowymi petelkami to nie bedziesz mial takich dylematow :) (2011/10/05 10:18)

wwojtasww

Witam Rowniez jestem poczatkujacym muszkarzem i tez kupilem gotowy zestaw. Moj zestaw to :http://www.airflofishing.com/online.cfm/rods/airflo-fly-fishing-kits-large-lake-and-resevoir/75/no/50323 jest tam przypon zawiazany wezlem nr5 , wezel sie sprawdzal, ale po kilku godzinach rzucania i paru urwanych muchach przypon zrobil sie zbyt krutki i musialem sobie jakos to zamocowac,a nie znalem tego wezla... Przy zakupie zestawu kupilem rowniez gotowe przypony ,sa okolo2,7m dlugie i mozna do nich przywiazac 3 muszki i tak wlasnie zrobilem no i przy pierwszym zaczepie stracilem wszystkie 3 :< zamocowalem przypon wezlem 4a ,ten wenzel wytrzymal , musial puscic fabrycznie wykonany pierwszy od strony linki . (Na przyponie ktory kupilem byly 2 krotkie odcinki zylki dowiazane do glownego przyponu ).Moze ktos wie jakimi wezlami dowiazywac muchy do przyponu jezeli chcemy lowic na kilka much?
(jestem bardzo swierzy w temacie ,za bledy przepraszam) (2011/10/05 14:34)

pawelz

Po pierwsze , w Polsce nie mozesz lowic na 3 muchy.
A jak dowiazac skoczka, to poszukaj w sieci. Jest mase sposobow.
Sa specjalne kretliki czy tulejki.Wize sie tez specjalnie ostatni odcinek przyponu tak aby wystawal odpowiedni "was" na ktorym zawiazujesz skoczka. Ja robie jeszcze inaczej. Sposobow jest duzo. Nawet na tym forum gdzies bylo pytanie jak dowiazac skoczka. A na FF na 100%. (2011/10/05 15:36)

krzys1000

Co to za forum co usuwa posty jak sie prawde pisze (2011/10/05 19:09)