Jak wiązać mormyszkę?

/ 10 odpowiedzi / 4 zdjęć
Chciałbym dowiedzieć się jak wiązać mormyszkę. Jest wiele typów tych przynęt i bardzo często trzeba je wiązać innymi technikami.Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry dzięki za posty.
pleban9


Witam ja teraz nie łowie na mormyszke,ale polecam ten sposób

pozdrawiam

 

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=425eb00356daaf0e][IMG]http://images45.fotosik.pl/383/425eb00356daaf0em.jpg[/IMG][/URL]

(2010/11/14 14:12)

jmakd


Czy dobrze jest stosować agrafki np: małej spinwala dla wygody? (2010/12/15 20:14)

u?ytkownik36310


Jak chcesz umocować mormyszkę na agrafce? to raczej nie wykonalne ;) (2010/12/15 21:20)

ijek


1) do jmakd mysle ze agrafki tylko zniecheca ryby do ataku ale nie jestem tego w 100% pewny dopiero zaczynam przygode z wedkowaniem z lodu a wiec niech wypowiedza sie bardziej daoswiadczeni

2) do pleban9 ten sposów jest dobty jecz jesli bedziemy mieli mormyszke z dziurka w korpusie to sie nie przyda ja robie to tak jesli mam dziurke w korpusie
a) przewlekam przez dziurke od grotu chaczyka
b) dalej robie jak z chaczykiem z łopatka czyli petelka przy chaku owijam chaczyk przy mormyszcze 4-5 razy przyekladam żyłkę przez oczko i zaciskam
 a tu jeszcze cos czego dowiedzialem sie  o mormyszkach :
Ustawienie się mormyszki w wodzie zależy tylko i wyłącznie od jej konstrukcji. Jeśli otworek na żyłkę będzie w środku ciężkości to mormyszka ustawi się poziomo jeśli ciężar będzie przesunięty w stronę haczyka to ustawi się pod kątem z haczykiem w dół itd. Sposób przywiązania mormyszki nie ma na to żadnego wpływu. Prawidłowo wykonana mormyszka ustawia się poziomo lub lekko skośnie haczykiem w dół. W sprzedaży jest wiele mormyszek - bubli, które są poprostu źle wykonane (otwór nie jest w środku ciężkości) i żadne zabiegi nie spowodują jej ustawienia w odpowiedniej pozycji.

i zdjecie prawidlowego ustawienia mormyszki (2010/12/15 21:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

duma


(2012/01/29 11:18)

rawciu



Zależy o jakiej mormyszce mówimy..Czy jest to mormyszka z dziurką w łezce czy mormyszka z uszkiem..:P (2012/01/29 11:32)

Zibi60


Kamil zaprezentował prawidłowe (najbardziej łowne) ustawienie haczyka mormyszki, jaka by ona nie była, czy z oczkiem, czy z uszkiem. (2012/01/30 15:04)