Jak wędkować w mule na grunt?

/ 7 odpowiedzi
Witam . Mam pytanko, łowie w starorzeczu rzeki  Narwi. Woda tam wolno przepływa  dno jest tam bardzo muliste. Ale chciałbym łowić tam metodą gruntową lecz boje sie że cały zestaw wpadnie mi w mół i kiszka z łowienia. Czy mam dać koszyczek o małym obciąrzeniu?, jak łowić w takich warunkach? Prosze o porady.
u?ytkownik8129


Ja bym dał duży koszyk bez żadnego obciążenia na bocznym troku (2011/05/26 12:52)

bednar14


Daj poprostu mały koszyczek bez obciążenia. (2011/05/26 14:24)

baloonstyle


koszyk w miarę lekki ale dopasowany do uciągu i długie przypony na mulistym dnie.Jezeli stosujesz proste rurki antysplontaniowe to odstaw je i używaj jak najbardziej łamane. powinno pomóc :)) (2011/05/26 14:47)

radek_skreta


Koszyk dopasuj do uciagu wody, a na haczyk proponował bym Ci założyć dodatkowo 1 bądź 2 ziarna ryżu preparanowego . Lekko unosi przynętę nad dnem. (2011/05/26 14:56)

darko1


Ja stosowałem kulkę styropianu albo ryż preparowany (ale ten szybko rozmięka) na haczyk i do tego przynęta. Skutek jest taki że przynęta podnosi się z dna i nie wpada w muł.

(2011/05/26 14:58)

siadol


Nie zapominaj też o tym aby zanęta miała właściwą konsystencję, tzn.nie może to być zanęta bardzo mocno sklejona, bo koszyczek wpadnie Ci w muł i sie po prostu utopi. Musisz zrobić zanętę dość lekką, która będzie smużyc i dośc łatwo wypadac z koszyczka, oczywiście stosownie do nurtu. Wtedy zanęta spełni swoje zadanie. Powodzenia na rybach i opisz póżniej jak połowiłeś. pozdrawiam  (2011/05/26 16:35)

Samotnik


Koledzy mają rację !!!. Ja myślę że większy problem to woda prawie stojąca  i dno muliste  od lat .  To dopiero problem !. Tu trzeba się nakombinować . Dno prawie zawsze takie same  nurt - zero  a szlamu ciągle przybywa.   To dopiero problem !!! .  Styropian , ryż preparowany , non stop   sytuacje ratuje  zestaw ze spławikiem .      Pozdrawiam . (2011/05/26 21:43)