Zaloguj się do konta

Jak Wam sie podoba hymn na Euro ?

utworzono: 2012/05/03 12:40
matti073

Witam. Ta dyskusja prawdopodobnie okaże się zbędna. Właśnie podniósł się szum, że Koko coś tam to plagiat. Z ciekawości odsłuchałem sobie oryginalne wykonanie zespołu "Śląsk" Według mnie sprawa wyląduje w sądzie i po temacie. Pozdrawiam
[2012-05-06 13:31]

Piotr 100574

muzyka ludowa nie może być plagiatem ,bo to niby dobro narodowe ,wczoraj mówili o tym w telewizji
[2012-05-06 13:37]

tryfta

Witam. Ta dyskusja prawdopodobnie okaże się zbędna. Właśnie podniósł się szum, że Koko coś tam to plagiat. Z ciekawości odsłuchałem sobie oryginalne wykonanie zespołu "Śląsk" Według mnie sprawa wyląduje w sądzie i po temacie. Pozdrawiam

Wczoraj podawali w TVP info,cześć ścieżki dźwiękowej jest bardzo i to bardzo podobna...
[2012-05-06 13:39]

matti073

Wczoraj to ja byłem na rybach wiec telewizji nie oglądałem i nie wiem co mówili.Info na ten temat znalazłem w necie. Dla mnie natomiast nie część ścieżki dźwiękowej a praktycznie cała jest skopiowana.
[2012-05-06 13:46]

...i dopuszczono to do konkursu... nic dodać, nic ująć.

Nawet głupiego konkursu na głupia piosenkę nie można w Polsce przeprowadzić jak należy.

To jest przedsmak całej imprezy  - będzie wesoło!

[2012-05-06 14:16]

Lutii

Kolego dandec faktycznie jestesmy wspolorganizatorami i ciazy na nas wielka presja ale za przeproszeniem juz dajemy dupy na calej lini i mi juz jest wstyd! Porownaj sobie plany pierwotne do euro a plan wykonany stadiony-male i przeplacone,kolej-lezy na calej dlugosci,drogi-nie ma itd itp [2012-05-06 14:53]

Diablo

Skoro ludzie to wybrali to musi im się podobać. I przestańcie już marudzić. Trzeba było lepszy utwór nagrać.
[2012-05-06 20:38]

Piotr 100574

Skoro ludzie to wybrali to musi im się podobać. I przestańcie już marudzić. Trzeba było lepszy utwór nagrać.

i to jest najlepsze skomentowanie tego wątku
[2012-05-06 20:46]

sarnina

Skoro ludzie to wybrali to musi im się podobać. I przestańcie już marudzić. Trzeba było lepszy utwór nagrać.

  Po to ktos zalozyl ten watek zeby sobie pomarudzic a jak tobie sie nie podoba to nie musisz tu zagladac. [2012-05-06 20:55]

kamael

Jak Wam się podoba hymn na Euro ?


Mnie się nie podoba wcale.
 Tak sobie jednak myślę że u nas z artystami muzyki "popularnej" bardzo słabo, no bo ilu mamy znanych za granicą muzyków z Polski ? A i gusta rodaków są jakie są, ja tam non stop nad zalewami słyszę disco polo, a myślę że "Koko..." ma wiele z disco polo wspólnego :) Cóż co kto lubi... [2012-05-06 21:10]

Diablo

Tak w ogóle to Hymnem na Euro 2012 jest utwór: Oceana  - "Endless summer"

A koko koko to utwór polskiej reprezentacji a nie hymn.
[2012-05-06 21:20]

No ja juz powoli wymiękam jak to wszystko czytam. Niedawno jeden mi tu wmawiał że to folk jest to samo co folklor, a teraz słyszę że to disco polo. No a może to jest blues? Bl;ues po polsku? A może to jest jazz? A może... 

Prostota - prostactwo... czaicie różnicę? 

JEST WIELKA RÓŻNICA POMIĘDZY PROSTOTĄ LUDOWYCH MOTYWÓW A PROSTACTWEM TEGO HYTU.

Więcej już chyba nie ma co gadać.

Sex bomby - po 80 -ce!

[2012-05-06 22:04]

niutek40


 
DiabloSkoro ludzie to wybrali to musi im się podobać. I przestańcie już marudzić. Trzeba było lepszy utwór nagrać. 
Ludzie może i wybrali, ale kiedy! Ja Osobiście nic o żadnym głosowaniu nic nie wiedziałem. Dowiedziałem się w czwartek (3 maja) jak mnie brat spytał, co sądzę o hymnie na Euro !Gratuluję Naprawdę wspaniały, wspaniały  czas i moment na glosowanie na hymn na Euro 2012.   [2012-05-06 22:35]

niutek40

 
dandec

No ja juz powoli wymiękam jak to wszystko czytam. Niedawno jeden mi tu wmawiał że to folk jest to samo co folklor, a teraz słyszę że to disco polo. No a może to jest blues? Bl;ues po polsku? A może to jest jazz? A może... 

Prostota - prostactwo... czaicie różnicę? 

JEST WIELKA RÓŻNICA POMIĘDZY PROSTOTĄ LUDOWYCH MOTYWÓW A PROSTACTWEM TEGO HYTU.

Więcej już chyba nie ma co gadać.

Sex bomby - po 80 -ce!



Osobiście sadzę, że" czaję bazę " tylko tej wiochy i żenady, w żaden sposób strawić i zrozumieć  nie mogę. 


[2012-05-06 22:47]

lynx

Jaki zenujacy hymn dla Polskiej reprezentacji wybrano to wiadomo ale wkleje go jeszcze raz
https://www.youtube.com/watch?v=h6tUWCz0bZk
Tutaj mozecie posluchac Irlandzki folklor "Rocky road to Dublin" The Dubliners
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sMw7lwxRImI

A tutaj Irlandzki hymn na euro 2012 ktory jest przerobka utworu powyzej i nosi tytul "Rocky road to Poland"
https://www.youtube.com/watch?v=r5aZjE15Ye0
Jak widac da sie polaczyc folklor z impreza taka jak euro 2012 i nie zrobic sobie wstydu. Te baby z kurnika nie powinny byc wogole dopuszczone do konkursu, co za siara, dno i kompromitacja.

Dubliner to nie folk tam wystepuja zawodowcy operowi. Połącz Torzewskiego i innych podobnych i wtedy porownuj.




A kto tu mowi ze to folk? aha, ty poprostu nie wiesz ze folk i folklor to dwie rozne rzeczy, teraz nie mam czasu bo ze znajomymi mamy niezla zwale z "hymnu" polskiej reprezentacji. 

Sarnina ty sam nie wiesz czym sie rozni folk od folkloru. Lingwistyka ci sie klania.
Razem z Dandec-kiem brylujecie na ten temat jakbyscie byli conajmniej ekspertami w tym temacie. Jak chcesz sie cos na ten temat dowiedziec to może zacznij od Oskara Kolberga a potem narzucaj innym swoje zdanie.
Gdyby nie takie piosneczki /min./ to po rozbiorach szwargotal byś po niemiecku lub gaworzyl po rusku.
Popatrz na swoje pochodzenie /może zapomniałeś/ i przestan udowadniac jakiś ty mądry a inni głupcy.
Ktoś już napisal - stwórz sam coś lepszego.
Jestes jednym z wielu co sami nigdy nic nie zrobili a pomiatają innymi tylko dlatego, że oni cos zrobili. Tak wlasnie jest u nas. Wystarczy, ze wyjedzie na bandos do Anglii i juz mowi z językiem przy podniebieniu i udowadnia, że zawodowa murzyńska tancerka to jest folk a stara polska babka to nie jest folk itp.
Nie myśl, że jak kogos zignorujesz to on przestanie istnieć. To jest ta polska ciemnota i nietolerancja. Nie obcokrajowca ale polak polaka nie toleruje A obcokrajowcowi to by w d... wlazł.
Już raz napisałem - zacznij myślec i nie wyjeżdżaj tak czesto na ryby bo może za ostro słońce grzeje.
 Pozdrawiam.
[2012-05-06 22:57]

beskid

Nie wiem o co tutaj taka kłótnia się wywiązała :) Ja bardziej ten cały hymn Euro 2012 traktuję 'z jajem' i bardziej się z tego wszystkiego śmieję, niż denerwuje :) Piszecie że się wstydzicie, ale nie rozumiem jednego... czy to wy jesteście jakimiś europosłami czy premierem i prezydentem, że jako reprezentacja naszego kraju może się ewentualnie wstydzić (choć w moim przekonaniu, nie ma powodu do wstydu) przed całą Unią Europejską? :) Trochę uśmiechu ludzie =)
[2012-05-06 23:27]

JKarp

Jaki zenujacy hymn dla Polskiej reprezentacji wybrano to wiadomo ale wkleje go jeszcze raz
https://www.youtube.com/watch?v=h6tUWCz0bZk
Tutaj mozecie posluchac Irlandzki folklor "Rocky road to Dublin" The Dubliners
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sMw7lwxRImI

A tutaj Irlandzki hymn na euro 2012 ktory jest przerobka utworu powyzej i nosi tytul "Rocky road to Poland"
https://www.youtube.com/watch?v=r5aZjE15Ye0
Jak widac da sie polaczyc folklor z impreza taka jak euro 2012 i nie zrobic sobie wstydu. Te baby z kurnika nie powinny byc wogole dopuszczone do konkursu, co za siara, dno i kompromitacja.

Dubliner to nie folk tam wystepuja zawodowcy operowi. Połącz Torzewskiego i innych podobnych i wtedy porownuj.




A kto tu mowi ze to folk? aha, ty poprostu nie wiesz ze folk i folklor to dwie rozne rzeczy, teraz nie mam czasu bo ze znajomymi mamy niezla zwale z "hymnu" polskiej reprezentacji. 

Sarnina ty sam nie wiesz czym sie rozni folk od folkloru. Lingwistyka ci sie klania.
Razem z Dandec-kiem brylujecie na ten temat jakbyscie byli conajmniej ekspertami w tym temacie. Jak chcesz sie cos na ten temat dowiedziec to może zacznij od Oskara Kolberga a potem narzucaj innym swoje zdanie.
Gdyby nie takie piosneczki /min./ to po rozbiorach szwargotal byś po niemiecku lub gaworzyl po rusku.
Popatrz na swoje pochodzenie /może zapomniałeś/ i przestan udowadniac jakiś ty mądry a inni głupcy.
Ktoś już napisal - stwórz sam coś lepszego.
Jestes jednym z wielu co sami nigdy nic nie zrobili a pomiatają innymi tylko dlatego, że oni cos zrobili. Tak wlasnie jest u nas. Wystarczy, ze wyjedzie na bandos do Anglii i juz mowi z językiem przy podniebieniu i udowadnia, że zawodowa murzyńska tancerka to jest folk a stara polska babka to nie jest folk itp.
Nie myśl, że jak kogos zignorujesz to on przestanie istnieć. To jest ta polska ciemnota i nietolerancja. Nie obcokrajowca ale polak polaka nie toleruje A obcokrajowcowi to by w d... wlazł.
Już raz napisałem - zacznij myślec i nie wyjeżdżaj tak czesto na ryby bo może za ostro słońce grzeje.
 Pozdrawiam.
CześćUważasz, że ten prawie hymn jest ok?To tak do przemyśleń na noc bez pułapek słowno-lingwistycznych, Kolberga itp. Co tu ma do rzeczy pochodzenie lub rozbiory? Co tu zrobiono takiego? Dopisano kilka żenujących zwrotek do już istniejącej muzyki co nie jest jakimś super wyczynem.JK

[2012-05-06 23:48]

sarnina

Jaki zenujacy hymn dla Polskiej reprezentacji wybrano to wiadomo ale wkleje go jeszcze raz
https://www.youtube.com/watch?v=h6tUWCz0bZk
Tutaj mozecie posluchac Irlandzki folklor "Rocky road to Dublin" The Dubliners
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sMw7lwxRImI

A tutaj Irlandzki hymn na euro 2012 ktory jest przerobka utworu powyzej i nosi tytul "Rocky road to Poland"
https://www.youtube.com/watch?v=r5aZjE15Ye0
Jak widac da sie polaczyc folklor z impreza taka jak euro 2012 i nie zrobic sobie wstydu. Te baby z kurnika nie powinny byc wogole dopuszczone do konkursu, co za siara, dno i kompromitacja.

Dubliner to nie folk tam wystepuja zawodowcy operowi. Połącz Torzewskiego i innych podobnych i wtedy porownuj.




A kto tu mowi ze to folk? aha, ty poprostu nie wiesz ze folk i folklor to dwie rozne rzeczy, teraz nie mam czasu bo ze znajomymi mamy niezla zwale z "hymnu" polskiej reprezentacji. 

Sarnina ty sam nie wiesz czym sie rozni folk od folkloru. Lingwistyka ci sie klania.
Razem z Dandec-kiem brylujecie na ten temat jakbyscie byli conajmniej ekspertami w tym temacie. Jak chcesz sie cos na ten temat dowiedziec to może zacznij od Oskara Kolberga a potem narzucaj innym swoje zdanie.
Gdyby nie takie piosneczki /min./ to po rozbiorach szwargotal byś po niemiecku lub gaworzyl po rusku.
Popatrz na swoje pochodzenie /może zapomniałeś/ i przestan udowadniac jakiś ty mądry a inni głupcy.
Ktoś już napisal - stwórz sam coś lepszego.
Jestes jednym z wielu co sami nigdy nic nie zrobili a pomiatają innymi tylko dlatego, że oni cos zrobili. Tak wlasnie jest u nas. Wystarczy, ze wyjedzie na bandos do Anglii i juz mowi z językiem przy podniebieniu i udowadnia, że zawodowa murzyńska tancerka to jest folk a stara polska babka to nie jest folk itp.
Nie myśl, że jak kogos zignorujesz to on przestanie istnieć. To jest ta polska ciemnota i nietolerancja. Nie obcokrajowca ale polak polaka nie toleruje A obcokrajowcowi to by w d... wlazł.
Już raz napisałem - zacznij myślec i nie wyjeżdżaj tak czesto na ryby bo może za ostro słońce grzeje.
 Pozdrawiam.



Widze ze nie umiesz nic napisac nie obrazajac, typowe dla takich jak ty, na dodatek to co napisales to zwykly belkot, probujesz sie odgryzdz a nawet nie wiesz jak to zrobic.Nikomu nic nie narzucam, wyrazilem tylko moje zdanie na ten temat, Nie mam nic przeciwko ludowym przyspiewkom o ile nie musze ich sluchac, swietnie nadaja sie na wesela czy imprezy promujace lokalna kulture, widze ze glosowales na ten utwor i stad twoje oburzenie, promuj sobie folklor i kulture Polska, zorganizuj wystepy w kraju i za granica bo mi to nie przeszkadza ale jezeli uwazasz ze tekst KOKO KOKO  jest czyms z czym mozna kojarzyc  Polske i jej kulture to niestety ale mi sie to juz bardzo nie podoba i mam prawo do sprzeciwu a ty mi tu z Kolbergiem wyjezdzasz (pewnie po KOKO KOKO sie chlopina w grobie teraz przewraca), jezeli ktos chce pokazac kulture swojego kraju wybierze z niej to co najlepsze a nie kiczowaty kawalek wymyslony w dwa dni na potrzeby jakiegos wydarzenia, teraz nastepna sprawa a mianowicie, dyskryminacja, ktora sie wykazales opisujac polakow za granica, nie byles tam pewnie ale jak wiekszosc krytykujacych masz najwiecej do powiedzenia, na dodatek same negatywne strony, to jest wlasnie "ciemnota i nietolerancja" ktora z ciebie wyszla pod wplywem jednego spapranego utworu ( jak widac nie wiele ci trzeba). Teraz powiedz mi kto tu musi zaczac myslec. Co do tego "hymnu" zdania nie zmienie.Mialem juz nie zabierac glosu ale wywolales mnie do tablicy.Gdyby jakims dziwnym trafem np. ten utwor mial reprezentowac Polske na euro2012 to ani slowa bym nie powiedzial:https://www.youtube.com/watch?v=ADilHmVUen8 [2012-05-07 00:30]

sarnina

lynx jezeli nie wiesz dalej o co mi chodzi to sprobuje inaczej.Wyobraz sobie ze nasz prezydent ( nie wazne kto) jedzie na jakis szczyt, gdzie bedzie wyglaszal przemowienie do delegatow kilkudziesieciu krajow i robi to w kolorowej czapce z daszkiem, podkoszulce adidasa i krotkich spodenkach, czy nie uwazasz ze powinien nas jako narod godnie reprezentowac i ubrac chocby zwykly tani garnitur.To ze czapka z daszkiem, podkoszulek adidasa i krotkie spodenki sa powszechnie noszone i nie zwracaja na codzien wiekszej uwagi to w pewnych sytuacjach sa poprostu nieodpowiednie i tak samo jest z tym nieszczesnym KOKO KOKO. [2012-05-07 02:08]

Zander51

Co za szczęście, że trafił się konfliktowy wątek, bo już było strasznie nudno. I kilku odżyło. Mnie już nic w tym kraju nie zdziwi. Ludzie zagłosowali i wybrali sobie koko. Tuska i Komorowskiego też sobie wybrali. I nic mi do tego, czy mi się to podoba, czy nie. Po ptokach i tyle...
[2012-05-07 07:16]

spines21

[2012-05-07 16:19]

Piotr 100574

Tak w ogóle to Hymnem na Euro 2012 jest utwór: Oceana  - "Endless summer"

A koko koko to utwór polskiej reprezentacji a nie hymn.




ja myślę że to koko koko nawet pasuje do naszej reprezentacji narodowej :))))) niech w końcu pokarzą że grają w piłkę to hymn ludzie wymyślą inny ale jak do tej pory to ja nie widzę żeby chociaż  oni chcieli grać żeby naród się za nich nie musiał wstydzić
[2012-05-07 17:13]

toma7802

Majteczki w Kropeczki było by lepsze,to kolejny dowód na to że w tym kraju nie ma rzeczy niemożliwych!Ręce opadają, puścić ten hymn nad wodą i po braniach na bank ha,ha. [2012-05-08 10:46]

perwer

He he

Nie no spoko ..jak przyjadą turyści to jeszcze wolontariuszy w staropolskie (za pierwów) stroje przebrać i jako symbol zrobić wiszący nad stadionem cep.
Krowy i kozy wypasać koło stadionów i kury póścic na pola namiotowe....a po hymnie wraz z gołebiami gnojówe rozrzucić ..będzie koko koko bardzo spoko....swojskie klimaty...

Ten hymn ,PZPN ,stadiony ,rząd ,ten kraj ,najlepiej zaorać  i zasiać pomidory....bo z takiego gówna nic juz dobrego nie ulepimy.
[2012-05-08 10:59]

Mietusik


Ten hymn ,PZPN ,stadiony ,rząd ,ten kraj ,najlepiej zaorać  i zasiać pomidory....bo z takiego gówna nic juz dobrego nie ulepimy.


…żebym nie wiem jak orał, jakie pomidory sadził, i tak wyrosną….BURAKI…
Pozdrawiam i …pomimo wszystko kibicujmy NASZYM!!! :)))

[2012-05-08 11:27]