Zaloguj się do konta

Jak uzbroić rybkę?

utworzono: 2011/02/17 15:58
klawik93

witam ;]
chodzi mi o samo mocowanie rybki, żywca na haczyk kotwiczkę.
jak uzbroić rybkę ?
[2011-02-17 15:58]

pstrag222

no masz tu dóze pole do popisu bo zywca zbroje za pysk, wtedy kiedy łowie z gruntu lub na spławik za okoniem i kazdym innym drapieznikiem poza sumem i szczupakiem
 za grzbiet jak łowie na spławik za szczupakiem i sumem
[2011-02-17 16:23]

klawik93

zbroisz kotwiczką tak ?
[2011-02-17 16:27]

klawik93

zbroisz kotwiczką tak ?
[2011-02-17 16:27]

pstrag222

przepraszam zapomniałem opisac. z gruntu i jak zbroje za pysk to łowie na pojedynczy haczyk. w pozostałych przypadkach łowie na kotwice
[2011-02-17 16:31]

popek1993

kolego  tu masz pole do popisu możesz łowić zaczepiając haczykiem za pysk ale wedy musisz poczekać aż dapieżnik odwróci przynętę ja jednak preferuję kotficzkę pozdrawiam.
[2011-02-17 16:45]

pstrag222

kolego  tu masz pole do popisu możesz łowić zaczepiając haczykiem za pysk ale wedy musisz poczekać aż dapieżnik odwróci przynętę ja jednak preferuję kotficzkę pozdrawiam.

własnie nie bo kiedy lowisz na małego zywca czyli takiego około 5 cm zacinam odrazu. sztuka dodna uwagi sie zatnie a mala nie
[2011-02-17 16:50]

klawik93

z tym zacinaniem jest tyle metod co wędkarzy :P he
dziekuję za przybliżenie mi tego tematu :)
[2011-02-17 19:42]

pstrag222

ależ proszę bardzo
[2011-02-18 09:41]

popek1993

kolego pstrąg zgadzam się z tobą ale tylko w pewnym stopniu, dla mnie każda ryba jest godna uwagi i wyzwanie każdej traktuję jak najbardziej poważnie... ale co prawda to prawda ile wędkarzy tyle sposobów, ja jednak uważam że nie warto w taki sposób ryzykować! wędkarstwo polega na cierpliwości... Z rybą jak z kobietą jeżeli jest się cierpliwym można zdobyć każdą... dla tego ja korzystam z każdej okazji walki z rybą... pozdrawiam
[2011-02-18 21:53]

WLAD666

Panowie jeśli chodzi o zakładanie żywca to najpewniejsze jest delikatne szycie igłą z przyponem pod skóra  ,tak by kotwiczka lub hak znajdował sie przy głowie żywca, gdyż drapieżniki w 99 procentach połykają żywca od głowy, ja stosuje cienka igłę, a na przypon daje elastyczny wolfram w nylonie,wtedy żywiec dłużej żyje i ma większą swobodę ruchu, dodatkowo szycie ma zaletę także taką , że rzadziej żywiec spadnie przy silnym zarzucie i rzadziej drapieżnik zedrze go z zestawu.
[2011-02-18 22:18]

wmordeszczupaka

Panowie jeśli chodzi o zakładanie żywca to najpewniejsze jest delikatne szycie igłą z przyponem pod skóra  ,tak by kotwiczka lub hak znajdował sie przy głowie żywca, gdyż drapieżniki w 99 procentach połykają żywca od głowy, ja stosuje cienka igłę, a na przypon daje elastyczny wolfram w nylonie,wtedy żywiec dłużej żyje i ma większą swobodę ruchu, dodatkowo szycie ma zaletę także taką , że rzadziej żywiec spadnie przy silnym zarzucie i rzadziej drapieżnik zedrze go z zestawu.

Witam, opisz dokładniej jak szyjesz,czyli od którego miejsca zaczynasz itd.???

to pewnie dobry sposób ????



[2011-02-20 12:09]

WLAD666

Biorę żywca i igłę z nawleczonym przyponem( ja na przyponie wolframowym w nylonie robię malutka pętelkę taka jak do normalnych przyponów żyłkowych, a gdy jest to stalka z tych zielonych czy brązowych grubszych ,to ściągam agrafkę) i tą pętelkę wkładam w oczko igły do szycia żywców) po czym biorę i wbijam igłę po miedzy ogon a płetwę grzbietową żywca i delikatnie szyje pod skóra , prowadząc przy grzbiecie do głowy, wyciągając kawałek przed pokrywa skrzelową a za płetwa grzbietową po czym ścigam pętelkę z igły i zbroje kotwiczka podwójna lub potrójna lub hakiem żywcowym z oczkiem ( gdy jest to podwójna kotwiczka to wciskam pętelkę między ostrza, gdy jest to potrójna wkładam w oczko i nawlekam na jedno ostrze kotwiczki , z hakiem podobni przez oczko i dookoła ostrza )tak by oczko kotwiczki lub haka było w stronę ogona, a ostrze w stronę głowy i wciągam trzonek haka lub kotwiczki pod skórę,oczywiście ostrza na zewnątrz rybki nie do wewnątrz, hak może przylegać bokiem, nalezy tez pamiętać żeby nie przeszyć za głeboko żywca bo uszkodzi sie mu wnętrzności i szybko padnie, a tak że żeby nie za płytko bo spadnei przy zarzucie, musi być tak w sam raz przez skórę.Chyba ze łowie na martwa rybke  lub fileta to szyje głęboko. No i po tym wszystkim do wody i czekam aż go coś chorknie hehehe;)
[2011-02-21 17:08]