Jak uzbroić rybę na suma?

/ 5 odpowiedzi
Interesuje mnie w jaki sposób wy uzbrajacie rybę na suma czy częściej jest to żywiec czy trupek. Czy na jeden hak lub dwa czy macie jeszcze inne sposoby. Prosił bym o proste wytłumaczenie waszych metod ewentualnie jakieś rysunki ;)
u?ytkownik38843


W dzień kiedy widoczność nie jest ograniczona zakładam żywca. W nocy trupka. Zawsze na jeden hak. (2010/07/18 17:55)

u?ytkownik20727


Na całym świecie żywca na suma, czyli kilowego karpia, leszcza itd haczy się dwoma i trzema hakami.

W Polsce jednym. Dlaczego i jak to zrobić, musisz się spytać debili od ustaw.

(2010/07/20 06:58)

kazik


O wiele finezyjniejsze jest łowienie kiedy wyciągasz dwu metrowego Suma na małą kotwicę . Zresztą i ryba też musi mieć szansę na obronę . Kiedyś na Bugu chłopy kuli takie haki i zakładali na linę , przywiązując do drąga i wyciągali takiego Suma . Za przynętę był kurczak . Kiedy pobrał to ciągnęli na chama tak że pysk porozrywali . Czytałem że na Wiśle facet dotąd pływał za zahaczonym Sumem , aż ten się zmęczył i jak kłodę holował do brzegu . Także są sposoby na złowienie i wyciągnięcie takiej ryby i na haczyk zgodny z przepisami . A powiem wam czy wszystkie ryby musimy łowić . To chore jeżeli tylko dla udowodnienia (tylko komu) poluje się na takie okazy , męczy się ich i następnie wypuszcza , aby dogorywała później . (2010/07/20 09:09)

kolocarp


Ja osobiście to trupka przeszywam tak że nie ma możliwości ściągnięcia go przez suma ale daję wtedy dłuższy przypon pleciona tak około60 cm jakoś mi się to sprawdza -pozdro- (2010/07/20 18:38)

bigtank


Hej :)Czytam o łowieniu sumów i mam przy okazji jedno małe pytanko ..A mianowicie - czy plecionka wystarczy aby ?? Cwaniaczek nie przetrze plecionki tą swoją tarką ?? Mnie się dwa lata temu takie przypadkowe branie potężnego bydlaka przytrafiło , na zwyczajną dendrobenę , węda " wygła " :) się na pół , chwila walki , potężne dwa uderzenia i pstryk i po rybsku . Plecionka przetarta na pół , frędzle se wisiały kurde ...Dodam iż zaciąłem od razu , gdyż ledwo zdążyłem w ogóle patyka złapać :) tak spierdzielał do wody ....Pozdrawiam -Andrzej (2010/07/20 19:16)