Zaloguj się do konta

Jak uzbroić bata?

utworzono: 2010/06/01 21:19
dawido199

witam jestem dosyć doświadczonym wędkarzem mimo to jeszcze nigdy nie próbowałem łowić na bata i chciałbym się spytać jak się uzbraja bata czy tą żyłkę z drabinki bezpośrednio się przywiązuje do łącznika przymocowanego do bata. [2010-06-01 21:19]

Boncki

łącznik jest na stałe? w kształcie metalowego kółeczka?
[2010-06-01 21:22]

dawido199

No to to ja wiem tylko czy się bezpośrednio przywiązuje żyłkę z drabinki do tego łącznika. [2010-06-01 21:28]

Boncki

Szczerze powiem że nie wiem jak się mocuje do metalowego kółeczka bo ja mam wklejaną końcówkę na którą zakładam pentelkę zrobioną na żyłce. Wydaje mi śę że wiąrze się tą żyłkę do kółeczka ale lepiej będzie jak wypowiedzą się wędkarze którzy mają takie kółeczka na batach.
[2010-06-01 21:33]

XEDDIEX

wygodniejszym rozwiązaniem jest wklejona końcówka tak jak powiedział Boncki. W twoim przypadku robisz pętelkę i przekładasz przez to metalowe oczko, drugi koniec żyłki przekładasz przez pętelkę raz albo dwa razy i zaciągasz dopiero w tym momencie możesz zakładać spławik i całą resztę wiec wklejana końcówka jest praktyczniejsza i wygodniejsza bo możesz sobie zrobić kilka zestawów z różnymi spławikami i w każdej chwili zmienić bez konieczności ucinania żyłki. "Wklejana końcówka" polecam!!   
[2010-06-01 22:16]

piotrek68

Dawido 199 wyrzuć to kółeczko i wklej sobie na szczytówkę łącznik do zakładania zestawu.Jest to wygodne i praktyczne,bo jak zestaw który masz na wędce się poplącze na amen to go zdejmujesz i zakładasz nowy i łowisz rybki dalej,a wymiana zestawu trwa chwilę.
Łącznik możesz kupić w sklepie wędkarskim,oczywiście musisz dobrać rozmiar łącznika do szczytówki,musi być w miarę dopasowany.Wkleisz go sobie np. kropelką lub superglu.
A tak wygląda ten łącznik:

[2010-06-02 09:49]

gusto

nie polecam innych łączników jak firmy STONFO są może drogie ale niezawodne

[2010-06-02 11:05]

wedkarz

To dobrze , bo ja też mam taki ;D , a i zestaw sie robi do końca dłoni na bacie np. weż łokieć na paćżatek bata na otrazu za korkiem i do końca dłoni musi być żyłka , może nie koniecznie ale tak lepiej .. a łaśnie wie ktoś jak sie wiąże do tej skówki żyłke? [2010-06-02 11:51]

Boncki

Robisz pętlę na żyłce zahaczasz o tą zakrzywiona niebieska końcówkę i ściągasz na to tą czarną gumkę żeby pętla nie spadła.
[2010-06-02 11:54]

dawido199

W takim razie dziękuję za porady na temat montażu zestawu na bata a jeżeli ktoś będzie wiedział jak zamontować na tą metalową malutką obrączkę to niech się odezwie. [2010-06-02 17:33]

bat1992

Jezeli chcesz zostawic te kółeczko to zestaw mozesz laczyc za pomoca agrafki spelnia podobna role jak klips którego widziales na zdjecia  a nie polecam bezposrednio montowac zylki do bata jest to bardzo nie poreczne  [2010-06-02 20:48]

warun

Jezeli chcesz zostawic te kółeczko to zestaw mozesz laczyc za pomoca agrafki spelnia podobna role jak klips którego widziales na zdjecia  a nie polecam bezposrednio montowac zylki do bata jest to bardzo nie poreczne 


Tylko agrawka tłucze się okrutnie o szczytówke :)
[2010-06-02 22:41]

bat1992

bez przesady lowilem tak na poczatku moim pierwszym batem i nie bylo tak zle, ale wedlug mnie lepiej zeby delikatnie tlukla o szczytowke niz zostac bez mozliwosci zmiany zestawu no moze nie tak doslownie ale jak by chcial zmienic zestaw to bedzie musial wiazac go od nowa  [2010-06-02 23:00]

Tylko agrawka tłucze się okrutnie o szczytówke :)

 

 

Pewnie , ze się tłucze i do tego plącze . Jest na to sposób , mianowicie naciągnąć na ten agrafkowy systemik gumkę silikonowa albo wentyl i sprawa się rozwiąże ! Tak tylko po cholerę tak się motać , wystarczy klej , łącznik Stofno i po około 5 minutach można na to montować zestaw !

[2010-06-03 10:40]

dawido199

No to w takim razie dziękuję za porady. [2010-06-03 16:00]

Marcin0end

możesz zostawić to kółeczko ja  łapałem na bata też zakończonego kółeczkiem karpie +0.5kg [2013-08-06 20:20]

Łącznik jest dużo wygodniejszy, bo pozwala błyskawicznie zmieniać zestawy. Za ok. 7zł dostajesz komfort i elastyczność dostosowania się do łowiska. [2013-08-06 20:54]