Zaloguj się do konta

Jak usunąć lakier z korka ?

utworzono: 2014/03/27 15:39
Kochanke

Witam szanownych Kolegów. Mam mały problem natury estetycznej z moim nowo zakupionym wędziskiem.  Kupiłem nową wędkę, od osoby prywatnej, która szykowała ją dla siebie ale z różnych przyczyn nigdy już nad wodę nie zawitała. Kijek (Dragon Zodiac Superlite) przeleżał kilka lat i zmienił właściciela :)  Problem w tym, że poprzedni właściciel namalował na korku rękojeści i na blanku miarkę z podziałką co 5cm... i żeby to było jakoś delikatnie i dyskretnie zrobione ale to są krzywo namalowane kreski (dookoła korka) z niechlujnymi cyframi i wygląda to okropnie (część jest na czarno a część na czerwono). Wygląda to jakby było namalowane jakimiś markerami. Z blanku już to usunąłem ale niestety po pomazaniu korka właściciel go jeszcze dodatkowo polakierował...
Czy ma ktoś pomysł jak to usunąć tak żeby nie zniszczyć korka?
PozdrawiamRafał

[2014-03-27 15:39]

robban

Witaj. Możesz przetrzeć  papierem ściernym o gradacji 400-500. Powinno pomoc. Sa na forum fachowcy od robienia wędek , wiec na pewno któryś z nich się wypowie.  [2014-03-27 16:02]

sopel13

Tak jak radzi kolega wyżej. Przetrzyj papierem ściernym tyle że etapami. Zaczął bym od 800 następnie 1200 i na koniec dotrzeć polerskim 2500. Najprostszy i najszybszy sposób. [2014-03-27 17:09]

piotrcarp

Jesli jest tam lakier to spokojnie mozesz zaczynac od papieru 180 a po zdarciu lakieru stopniowo zoraz drobniejszym wykonczenie jak zrobisz 1000 to wystarczy. Nastepnie pomaluj korek preparatem do tego przeznaczonym. najlepiej Cork seal lub natrzyj swieczka biala i podgrzej suszarka a nastepnie wytrzyj sucha szmatka i bedziesz zadowolony :)
[2014-03-27 20:25]

Kochanke

Dzięki za rady. Mam nadzieję, że ten marker, którym korek został pomazany również w ten sposób zejdzie. [2014-03-27 20:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia