Jak usunąć lakier z korka ?

/ 4 odpowiedzi
Witam szanownych Kolegów. Mam mały problem natury estetycznej z moim nowo zakupionym wędziskiem.  Kupiłem nową wędkę, od osoby prywatnej, która szykowała ją dla siebie ale z różnych przyczyn nigdy już nad wodę nie zawitała. Kijek (Dragon Zodiac Superlite) przeleżał kilka lat i zmienił właściciela :)  Problem w tym, że poprzedni właściciel namalował na korku rękojeści i na blanku miarkę z podziałką co 5cm... i żeby to było jakoś delikatnie i dyskretnie zrobione ale to są krzywo namalowane kreski (dookoła korka) z niechlujnymi cyframi i wygląda to okropnie (część jest na czarno a część na czerwono). Wygląda to jakby było namalowane jakimiś markerami. Z blanku już to usunąłem ale niestety po pomazaniu korka właściciel go jeszcze dodatkowo polakierował...
Czy ma ktoś pomysł jak to usunąć tak żeby nie zniszczyć korka?
PozdrawiamRafał

robban


Witaj. Możesz przetrzeć  papierem ściernym o gradacji 400-500. Powinno pomoc. Sa na forum fachowcy od robienia wędek , wiec na pewno któryś z nich się wypowie.  (2014/03/27 16:02)

sopel13


Tak jak radzi kolega wyżej. Przetrzyj papierem ściernym tyle że etapami. Zaczął bym od 800 następnie 1200 i na koniec dotrzeć polerskim 2500. Najprostszy i najszybszy sposób. (2014/03/27 17:09)

piotrcarp


Jesli jest tam lakier to spokojnie mozesz zaczynac od papieru 180 a po zdarciu lakieru stopniowo zoraz drobniejszym wykonczenie jak zrobisz 1000 to wystarczy. Nastepnie pomaluj korek preparatem do tego przeznaczonym. najlepiej Cork seal lub natrzyj swieczka biala i podgrzej suszarka a nastepnie wytrzyj sucha szmatka i bedziesz zadowolony :) (2014/03/27 20:25)

Kochanke


Dzięki za rady. Mam nadzieję, że ten marker, którym korek został pomazany również w ten sposób zejdzie. (2014/03/27 20:35)