Zaloguj się do konta

Jak ustawić i zrobić boję?

utworzono: 2011/01/27 19:47
dominik2111

Witam. Mam pytanie jak zrobić boje. na wiosne chce sie zasiasc w jednym miejscu na karpia i musze zrobic boje aby necic w tym samym miejscu, ale nieiwem do konca jak.Prosze o pomoc [2011-01-27 19:47]

Kolego to zależy jak chcesz żeby bojka była estetyczna. Jeśli może być jakaś tam, to możesz linką obwiązać zamkniętą butelkę, wiadro zalać betonem opuścić je na dno i gites. Pozdro D.....
[2011-01-27 20:35]

dominik2111

a jesli bym chcial boje estetyczna, ladna to jak ja zrobic? [2011-01-27 20:41]

Wiadro z betonem może zostać. Ale na górę może kawałek polakierowanego styropianu? Może być też bojka kupiona w sklepie to już twój wybór. Pozdro D.....
[2011-01-27 20:47]

Jeśli masz możliwość popłynąć w miejsce łowienia (i nnęcenia) to polecam budowę markera tyczkowego.
http://www.carpteamsport.pl/sprzet-karpiowy/1384-marker-zrob-to-sam-aleksander-jojko.html
marker taki można okleić folią odblaskową lub jak pokazane w arcie umieścić lampkę solarną.
[2011-01-27 21:07]

ilka razy spotkałem się że karpiaże kupowali tanie 6 m baty szczytówke wyciągali przewlekali przez nia plecionke na końcu wędki ziązali duży spławik żywcowy z montażem świetlika a na dole duże obciążenie 

i drugi sposób wymyślony przezemnie to wycięcie ze styropianu literki H perzywiązać do niej sznurek lub plecionke pomalować na jakiś kolor fluo np.pomarańczowy lub żółty i do żyłki jekeś duże obciażenie ale taki sam widzałem na alegro tylko z plastkiu za 25zł

[2011-01-27 21:17]

gruby0113

Tak wiadro z betonem może jeszcze oponę albo starą lodówkę a potem jest płacz kur....a znowu zaczep albo se ktoś łeb rozwali bo mu się zachce skakać z łódki lepsze będzie chyba zwykły kamień taki jak pół cegłówki (no chyba że tam stawiasz boję taką jak na morze ). Możesz też butelkę po coli 0,5 napełnić piaskiem i też wystarczy. Pozdro 
[2011-01-27 23:09]

piotrcarp

witam ja ciezarki do bojki odlewam z olowiu np. w puszce po konserwie sniadaniowej sa male a z odpowiedniom waga i nietrzeba na lowisku szukac cegiel a markera najlepiej kupic tyczkowego z dioda jak karp wezmie i poplynie za markera to sie w niego niezaplacze a w butelke na sznurku napewno i szkoda ryby bo mogla byc okazowa [2011-01-28 08:52]