Jak umeblować akwarium ?

/ 68 odpowiedzi / 3 zdjęć
adrionn911

Czyli taki zawór ma być na końcu bimbrowni?  (2012/02/24 16:29)

tobi088

Obojętnie gdzie ale żeby był na wężu z bimbrowni do kielicha. Też dobrze by było gdyby się znajdował przy wężu z napowietrzacza. (2012/02/24 16:32)

adrionn911

Trochę nie kumam, bimbrownia wygląda tak: butelka->wężyk->druga butelka-wężyk do akwarium i na końcu ten dyfuzor z lipy i strzykawki. A ten zawór zwrotny w którym miejscu? (2012/02/24 16:38)

tobi088

pomiędzy butlą a dyfuzorem (2012/02/24 16:47)

adrionn911

Dzięki za wyjaśnienie.A jakiej średnicy kupić ten wężyk do bimbrowni?  (2012/02/24 16:51)

adrionn911

Jestem już zarejestrowany na superakwarium i tam właśnie przeglądam temat o budowie bimbrowni. (2012/02/24 16:57)

użytkownik27292

No to raczej tam pozostań ze swoimi pytaniami - tutaj jest forum wędkarskie więc nie ma sensu pisać "eposów" na temat akwarystyki... Ew. szybkie pytanie, szybka odpowiedź :) (2012/02/24 17:06)

adrionn911

Dziękuje za wszystkie rady, jutro zacznę budować bimbrownię o ile dostane gdzieś te wężyki. Pozdrawiam :) (2012/02/24 17:12)

withanight88

Trochę nie kumam, bimbrownia wygląda tak: butelka->wężyk->druga butelka-wężyk do akwarium i na końcu ten dyfuzor z lipy i strzykawki. A ten zawór zwrotny w którym miejscu?

Zawór zwrotny jest po to żeby woda nie cofnęła się do bimbra. Czyli dajesz pomiędzy dyfu... a bimbrem. (2012/02/24 19:40)

Artur z Ketrzyna

Witam.

Arturze, nie cytuj książek z przed paru dziesięcioleci. Lepiej milczeć niż pisać głupoty:

"Podłoże zbyt grubo ziarniste spowoduje że zbyt dużo tlenu z wody dojdzie do kożeni, i roślinki będą gnić" - odwrotnie. W drobnym żwirku (piachu) korzenie gniją gdyż nie mają wymiany tlenowej.

"A anty glony negatywnie oddziałują na ryby." - w większości tylko ślimakom. Nie spotkałem środka przeciw glonom do stosowania w akwariach szkodliwych dla ryb.

"Ozdoby w postaci naturalnych muszli z czasem się utleniają w wodzie i oddają do niej wapń, który sprawia że woda staje się twardsza. Tak samo piaskowiec." - I dla tego wkłada się je do akwaium z iotopami Malawii, Tangii i Wictorii i wszeńdzie tam gdzie chcemy wodę twardszą i wyższe Ph.

A te paski szkła - moooo - sama natura

Pozdrawiam

Co do pasków szkła, są przezroczyste. I powstały tak stopień/spiętrzenie podłoża wygląda estetycznie. (Natura szkło to jak nic innego jak przetopiony piasek).
Nie cytowałem książek to wszystko z pamięci. I nie są to głupoty, bo dzięki tej wiedzy co ja posiadam hodowałem skalary o wysokości do 25 cm (żaglowe do 32cm), zaś mieczyki przekraczały 14 cm bez miecza, gupiczka 7 cm to była normalka, największa miała 9,5 cm. Nie potrzebowałem innych lekarstw jak Kalium (nadmanganian potasu).
Nie czytaj to co pisze producent, a to co mówią prawdziwi hodowcy, producent zawsze pisze że wszystko jest zdrowe. Margaryna też jest zdrowa? to jest chemicznie utwardzony tłuszcz roślinny.
Co do roślin to one muszą być różnie osadzone w podłożu, w jednych cebulka musi wystawać z podłoża, jak taka zasypiesz za głęboko to normalne że gnije. Maja rużne wymagania co do podłoża, jak też nie wszystkie w tym samym zbiorniku będą współżyć w symbiozie (patogeny rodników).
 No i któremu z was zakwitła kryptokoryna?
Chemia zawsze osłabia żywe organizmy, a niektóre z tych preparatów powodują też bezpłodność ryb. (2012/02/24 21:44)

bluehornet

Właśnie dzisiaj odświeżyłem roślinność w akwarium dodając kilka nowych gatunków - ciekawi9e wygląda . (2012/03/19 20:30)

użytkownik27292

O dżyzas!!! Dwa razy z rzędu, napisałem słowo odświeżam przez "rz" - publicznie przepraszam! ;) (2012/03/20 03:01)

torek

ja ci radze zrób sobie na początku jak, byś chciał tylko nie wpuszczaj rybek tylko niech dobę  woda postoi z napowietrzaczem i wszystkim innym. dopiero rybki wpuść  (2012/03/20 20:28)