Zaloguj się do konta

Jak ugotować kukurydzę ?

utworzono: 2012/09/04 19:34
mazak33

witam. chcialbym abyscie poradzili mi jak najlepiej ugotowac kukurydze na karpia i amura? gdyz nigdy sam nie gotowalem to chcialbym sie dowiedziec jak najlepiej to zrobic od a do z [2012-09-04 19:34]

witam. chcialbym abyscie poradzili mi jak najlepiej ugotowac kukurydze na karpia i amura? gdyz nigdy sam nie gotowalem to chcialbym sie dowiedziec jak najlepiej to zrobic od a do z

witam.

 namocz na noc kukurydze a potem gotuj 45-60 min, cała filozofia .pozdro.
[2012-09-04 19:40]

bonek18

wsyp do garnka surową kukurydzę i zalej wodą. Gotuj około godziny, jeżeli woda się wygotowuje do dolej. poczekaj aż wystygnie. I gotowe. Możesz dodać jakiegoś atraktora w proszku i na rybki
[2012-09-04 20:16]

niutek40

Kukurydzę zamocz na 12-24 godz. Do garnka i gotuj 15-20 min. Potem garnek z kukurydzą przykryj np. kocem, ręcznikami lub co tam masz i po sprawie. Tylko pamiętaj żeby było wody sporo kukurydza będzie ją "wpijać"  [2012-09-04 20:34]

adler

Serwus . 

http://forum.wedkuje.pl/post/czy-kukurydze-mozna-parzyc-czy-trzeba-gotowac/529907/0

http://forum.wedkuje.pl/post/jak-dlugo-gotowac-kukurydze/341864/0

Natomiast tutaj kolego masz link gdzie szukać dalej tych tematów . Więcej inwencji koledzy , nie chce Wam się chwilę poszperać w archiwum . Proste jak drut przecież .

[2012-09-04 21:14]

karolpolawiacz

dobry temat tez o ty nie wiedziałem dziękuje również
[2012-09-04 21:20]

krzysiek73

ja osobiście nie gotuje kukurydzy wsypuje jedna szklankę do termosu zalewam gorącą wodą z czajnika zakręcam i zostawiam na całą noc na rano kukurydza jest już gotowa.oczywiście trzeba brać pod uwagę też wielkość termosu im mniejszy tym ilość surowej kukurydzy tez musi być mniejsza ponieważ kukurydza pęcznieje.  [2012-09-04 23:46]

Dawid1346

Ja również polecam termos, moczę w nim kukurydzę ok 12 godzin, po tym jest już prawie gotowa. Potem jeśli trzeba gotuję ale kilkanaście minut.

Jeśli będziesz gotował bez namaczania to zanim będzie gotowa minie kilka godzin, a i tak nie będzie dobra bo nie ugotujesz na "miękko" tylko się rozpadnie...

[2012-09-20 12:42]

krisal

Najbardziej wyczerpującą odpowiedź znajdziesz http://www.siwobrody.pl/przygotowanie-ziaren/
[2012-09-20 13:11]

carpmaniac13

Wsyp kukurydze do garnka, zalej zimną wodą na czas od 24 do 48 godzin (1-2 dni), kukurydza musi dobrzą wsiąknąc wodę, po czym trochę pęcznieje. Od czasu do czasu przemieszaj ziarna łyżkę, warzechą. Następnie taką już namoczoną kukurydzę zacznij gotować. Ja z reguły gotuję 2-3 godziny. Dlaczego tak długo? ano dlatego, że aby kukurydza była skuteczna i wabiła ryby to musi podczas gotowania pęknąć tworząc tzw. kwiatek. Wtedy masz pewność że dobrze ugotowałeś kukurydzę. Podczas gotowania musisz też ją przemieszać co jakiś czas. Tak ugotowana jest  miękka i na pewno nie zaszkodzi karpiowi a poprzez to że jest pęknięta uwalnia wtedy cały swój aromat do wody. Napewno po 15-20 minutach gotowania kukurydza nie jest jeszcze dobra do nęcenia. Pamietaj, że wsypująć do wody twardą, nie dogotowaną kukurydzę może karpia rozwalić od środka bo nie bedzie w stanie strawić twardej kukurydzy. Kiedyś podczas gotowania do wody wsypywałem cukier waniliowy dla lepszego aromatu, ale dobrze ugotowana (pęknięta) kukurydza ma w sobie najlepszy aromat. pozdrawiam, no kill!

[2012-09-20 13:39]

mikser

wsyp do garnka surową kukurydzę i zalej wodą. Gotuj około godziny, jeżeli woda się wygotowuje do dolej. poczekaj aż wystygnie. I gotowe. Nie zapomnij dodać do gotowania trochę sody szybciej się sparzy i będzie w miarę miękka


[2013-06-24 22:30]

mazak przede wszystkim zwracaj uwagę jak kupujesz surowe ziarno kukurydzy , bo kukurydza kukurydzy nierówna. Często kukurydza to wymieszany mysz masz , jakieś plewy nie czyste ziarno i po ugotowaniu robi się swoistego rodzaju "plapra" a ziarnop powinno dać się po ugotowaniu spokojnie oddzielić od siebie.   [2013-06-25 07:37]

Pamietaj, że wsypująć do wody twardą, nie dogotowaną kukurydzę może karpia rozwalić od środka bo nie bedzie w stanie strawić twardej kukurydzy. Kiedyś podczas gotowania do wody wsypywałem cukier waniliowy dla lepszego aromatu, ale dobrze ugotowana (pęknięta) kukurydza ma w sobie najlepszy aromat. pozdrawiam, no kill!

zgadza się z tą surową kuku, a co z tymi niby super skutecznymi kulkami o wielkości ponad 20 mm , jak tego szajsu ryba się nażre??? [2013-06-25 07:57]

kuba81

ja mocze kuku przez ok 24h, pozniej do szybkowara i trzymam na gazie do zagotowania. nie otwieram przez ok 1 godzine. i gotowe. czasami jednoczesnie gotuje konopie w tym samym garnku.
[2013-06-25 09:54]

http://forum.wedkuje.pl/f,gotujemy-ziarna-kukurydza-lubin-i-konopie,258428,0.html
obszerny i ciekawy artykuł
[2013-06-25 22:24]