Jak ugotować makaron do zanęty wędkarskiej?

/ 5 odpowiedzi
Witam. Tak jak w temacie jak ugotować makaron do zanęty, tak jak do rosołu czy jakoś inaczej?
Jędrula


Do zanęty makaron powinieneś gotować al dente , lekko twardawy , albo raczej '' chrupiący '' jak to mój kolega kucharz mówi . Kolejna sprawa to czy ten makaron w zanęcie jest Ci niezbędny ? To sycący dodatek który może zepsuć mieszankę , no chyba , że na dłuższe nęcenie lub nęcenie z marszu ale z wiedzą o bytności sporych ryb w twoim łowisku ?

(2012/08/02 12:00)

zibipilkarz


No i radzę stosowac kolanka . Są najlepsze i nadają się na haczyk. Tak jak kolega wyżej napisał muszą byc al dente (2012/08/02 12:27)

kuba7128


Dokładnie kolanka sa najlepsze jeśli nie chcesz łowić drobnicy ja je używam do necenia leszczy. Kolanka gotuje się do momentu kiedy można je przebic hakiem(trzeba pilnować) w przeciwnym razie bedzie zbyt miekki i rozmnienknie i podejdzie drobnica. (2012/08/02 14:42)

u?ytkownik54091


Ja najczęściej stosuje makaron gwiazdki. Gwiazdki gotuję 3 minuty
(po zagotowaniu się wody). Do zimnej wody dodaję łyżkę oleju i cukier waniliowy. Po zagotowaniu odcedzam na sitku, wykorzystując wodę do zanęty, a makaron hartuje pod strumieniem bieżącej wody. Na hak (na żyłkę również) zakładam  5-9 gwiazdek i zakańczam białym robakiem lub pinką. Gwiazdki po trzech minutach gotowania na pewno nie spadną z haka. Kolanka gotuje minutę dłużej. Pozdrawiam Bogdan
(2012/08/02 14:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zibi60


Uzupełnię wpis kolegi Bogdana, dotyczący makaronu jako przynęty: po zahartowaniu gwiazdki wysypuję (jedna warstwa) na papier śniadaniowy, aby odebrał nadmiar wody i po kilku minutach przesypuję do docelowego pojemnika. Można wtedy je potraktować jakimś zapachem i barwnikiem. (2012/08/02 15:21)