Zaloguj się do konta

Jak u Was z strażą rybacką?

utworzono: 2019/05/11 14:40
lucjus 04

chciałbym się dowiedzieć jak u was wygląda praca PSR? Ile razy musieliście się legitymować straży rybackiej i czy w waszych regionach głównie skupiają się na kłusownictwie czy na łapaniu wędkarzy bez zezwolenia. Pytam się bo jesze nigdy niespotkała mnie taka sytuacjia ;-) [2019-05-11 14:40]

mateusz-garbos

u mnie rzadko się ich spotyka, ale jak są to tylko sprawdzają… kartę czy wypisania . [2019-05-11 14:46]

MARCIN CK

A wedkarz łowiący bez zezwolenia to nie kłusol ? [2019-05-11 15:28]

lucjus 04

racja tylko chodziło mi o takich którzy roztawiają nielegalne siatki czy ranią ryby itp [2019-05-11 15:50]

z@mela

U mnie w tym roku zero kontroli a byłem kilkanaście razy nad wodą , w zeszłym roku jedna kontrola i próba wmówienia mi wędkowania choć siedziałem przy namiocie a wędka oparka o namiot ale twardo z nimi trzeba bo większość z nich to takie same tumoki jak Ci z organu represji zwanego milicją czyli szukaja dziury w całym żeby doj....ać tych którzy nie bardzo mają jak się bronić i z których można wydoić kasę .
80% tych gałganów powinni wysłać na kurs logicznego myślenia i nie przestrzegania Himlerowskich zasad bo nie wiem jak można kogos ukarać że łowi nad rzeką na wędkę mając opłatę PZW (bez okręgów) jak rzeka to dobro wspólne i żaden syjonista nie ma prawa wprowadać dodatkowych opłat i dzielić rzek na jakieś obwdoy , okręgi itp . [2019-05-11 21:31]

dariusz-m

Łowię od dziecka i dwie kontrole w życiu, a to już ponad 40 lat z okładem.Ostatnio dzwoniłem do straży rybackiej w sprawie rozstawionych sieci bez oznaczeń.Ja widziałem od trzech tygodni te siatki i już zaszły mułem.Znajomy twierdził,że stoją od kwietnia,więc dzwonie do straży by zpytać o te cholerstwo i czy wiedzą o odłowach.Próba zbycia i urzędniczy ton wyższości,oraz odpowiedź,że nie muszą być oznaczone siatki,a z resztą h ... mi do tego(w domysłach).Stoją wbite kije,a ja czy inny wędkarz nie musi sprawdzać dlaczego one są wbite i co na nich jest zamocowane.Jednak w razie kontroli straży grozi mi ukaranie za łowienie w pobliżu sieci,bo nie zachowałem odpowiedniej odległości. W zeszłym roku wędkarz również zgłaszał jakiś incydent,ale odmówiono przyjazdu.Podobno nie mogą zwodować łodzi w tym miejscu i nie przyjadą.Jeden z działaczy PZW oznajmił,że trzeba zgłaszać na policję lub robić dokumentację i do prokuratora.Ręce opadają. [2019-05-15 20:58]

arasshater

Ja w w zeszłym roku byłem tylko jeden raz kontrolowany przez SSR na rzece, w tym sezonie już dwukrotnie: raz na rzece i raz na zapomnianym przez prawie wszystkich zbiorniku retencyjnym. Dwie pierwsze kontrole przebiegły całkiem profesjonalnie i nawet sympatycznie, ale ostatnia to była ewidentna próba dowalenia się do czegokolwiek. Szkoda słów na opisywanie tej sytuacji. [2019-05-15 21:37]

erykom

U mnie na szczęście systematycznie spotykam PSR. Nawet w zimie się pojawiają, często w nocy można ich nawet spotkać. [2019-05-28 08:35]

Sith

Łomojamatkoboska, w nocy to wolałbym spotkać młodą, zgrabną panienkę... ;))) [2019-05-28 09:00]

erykom

Alku temat jest o straży a nie o przyjemnościach :))) [2019-05-28 10:33]

paluchbdg1992

Na Wiśle w Fordonie nie widać ich wcale ani w dzień ani w nocy. Może kiedyś się to  zmieni? [2019-05-28 11:42]

seba32

na piętnaście wyjazdów dwie kontrole [2019-06-02 14:58]

Smolik

Łowię w wodach PZW okręgu pilskiego (województwo wielkopolskie). W roku 2018 byłem kilkakrotnie kontrolowany przez PSR. Wszystko przebiegało jak należy, nie mogę nic złego powiedzieć o tych kontrolach. Jedynie zastanawiam się nad skutecznością ich działań. Słyszałem o jednym przypadku, gdzie wyjęto zastawioną przez kłusowników sieć, nawet chyba złapano sprawców. Chwała im za to.
Zastanawia mnie jedynie czy taka standardowa kontrola nie jest głównie nastawiona na to, by złapać "na przestępstwie" starszego wędkarza, który może już nie zawsze dobrze widzi i myląc z płotką, włoży do siatki 14 cm wzdręgę. Ktoś taki im raczej nie ucieknie... [2019-06-06 19:30]

qdlaty

U mnie- jestem z Gdańska i co sobota na rybach od lutego. jedna kontrola i sapanie o nie wypisany rejestr [2019-06-16 08:47]

mnfish

Warta odcinek Poznań - Oborniki Wlkp- mimo częstych wypadów zero kontroli. Za co więc płacimy? Zarybianie słabo, porządek nad woda- tego lepiej nie komentować. Do tego brak strażników nad woda. Jedno wielkie nieporozumienie. [2019-06-16 23:08]

z@mela

u mnie w tym roku już kilka kontroli PSR  gdzie tylu nie było w kilka lat - uszczelniają system fiskalny , kasa musi wpływać szerokim  strumieniem na krowę  , świnie , 700 minus i inne tego typu przekupstwa ludzi ich własnymi pieniędzmi.

Plusem  tego jest że wody  są  lepiej pilnowane :) to jedyny pozytywny  efekt . [2019-06-17 11:45]

VanGreen

U nas w Olsztyńskiem jak żyję nie spotkała mnie żadna kontrola.  [2019-08-28 12:01]

spinningista amator

u mnie w Lubaniu kontrole częste- min 1 na tydzień -wtedy kiedy najwięcej wędkarzy. [2019-10-20 19:58]