Jak złowić te rybki ?

/ 10 odpowiedzi
Dziś po 18.00 poszedłem nad rzekę z lekkim spiningiem. Rzeka nizinna, ale w miejscu gdzie łowiłem ma kamieniste dno a nurt jest bardzo szybki, tworzy się dużo wirów, wygląda praktycznie jak rzeka górska.Było dość spokojnie, ale zaczeło się dziać około 19.30 (półmrok). W najszybszym nurcie zaczęły żerować jakieś drapieżniki. Domyślam się, że były to klenie, albo bolenie (w rzece nie ma ryb łososiowatych). Jak rozpoznać jakie to były ryby i najważniejsze jak je złapać? Ryby spławiały się co kilka minut a ja stałem dosłownie bezradny na brzegu. Była to bardzo frustrująca sytuacja :(
Jakub Woś


Jeśli ryby wyskakiwały nad powierzchnię a drobnica latała w powietrzu to bolenie. Klenie aż tak dużo zamieszania nie robią. Ja bym zaczął od niewielkich obrotówek koloru srebrnego prowadzonych tuż pod powierzchnią. (2018/04/27 21:38)

MichalBiczownik


Czyli standardowa szybko prowadzona przynęta boleniowa? (2018/04/27 22:43)

Zbyszek20


a może to jazie (2018/04/28 06:47)

erykom


Zdecydowanie bolenie (2018/04/28 06:49)

erykom


U mnie niemal codziennie wieczorami od wiosny do jesieni odbywa się "koncert boleniowy" (2018/04/28 06:54)

Jakub Woś


Czyli standardowa szybko prowadzona przynęta boleniowa?Â

Ja standardowe przynęty boleniowe stosuję wtedy kiedy jestem pewien, że chcę złowić bolenia. Jeśli nie jesteś pewny że to bolenie poślij przynętę bardziej uniwersalną. Dobre są obrotówki. Bolenie chętnie na nie biorą a możesz złowić każdy inny gatunek drapieżnika. Moga być niewielkie woblery uklejopodobne np Strike Pro Alpha Minnow A to szybkie prowadzenie przynęty przy boleniu to dla mnie mit. Łowiłem bolenie na obrotówki trzymane w jednym miejscu w nurcie. (2018/04/28 08:15)

juscin


Kolega nie wspominał nic o wyskakujących rybkach. Obstawiałbym jazie. Jeżeli to jazie to powinna też od czasu do czasu pokazać się płetwa grzbietowa. Spróbuj na smużaki - o tej porze zaczynają pojawiać się chrabąszcze. (2018/04/28 13:55)

ogtw


Ryby skaczą nie tylko polując, wydaje mi się, że częściej wyskakują z wody, dla zabawy albo z innego, nieznanego ludziom powodu. Chodziłem nad rzekę rano, przed wschodem słońca, klenie wyskakiwały z furkotem, co kilkanaście sekund, ale nie brały. Klenie zaczynały brać dopiero po wschodzie słońca, jak już przestały skakać.
(2018/04/28 15:21)

MichalBiczownik


Kolega nie wspominał nic o wyskakujących rybkach. Obstawiałbym jazie. Jeżeli to jazie to powinna też od czasu do czasu pokazać się płetwa grzbietowa. Spróbuj na smużaki - o tej porze zaczynają pojawiać się chrabąszcze.

Większość ryb wyskakiwała, ale nie wszystkie. Może uda mi się w najbliższym tygodniu wyskoczyć na ryby to będę próbował użyć czegoś uklejopodobnego i smużaków (zwykle idę z zamiarem złowienia klenia). Ostatnio łowiłem głownie na białego twistera (najbardziej podobne do uklei z tego co miałem) i obrotówki, ale bezskutecznie. (2018/04/28 17:42)

zurawinowy


A może na małe wahadłóweczki (2018/04/29 08:46)