Zaloguj się do konta

Jak to z tymi pozwoleniami ?

utworzono: 2012/08/27 13:45
marcin4321

Witaam. To znowu ja : D . Chciałbym się wybrać wraz ze szwagrem nad jezioro Bachotek ( poj. Brodnickie ) lecz ani on ani ja nie posiadamy karty wędkarskiej ani nic. I nie wiem czy istnieje wykupienie jakiegoś pozwolenia np. na jeden dzień, czy np. jakaś jedno dniowa karta wędkarska.? Ja się na tym kompletnie nie znam niestety i chciałbym się poradzić. Chodzi o to ze w razie kontroli, a na takim znanym jeziorze raczej będą nieuniknione, żebyśmy nie musieli uciekać :D tylko sobie siedzieć i w razie coś pokazać jakiś tam papier czy coś. Wieć jak to jest ?
[2012-08-27 13:45]

ekol

Tak to jest, że karta wędkarska to dokument na całe życie i obowiązuje na terenie całego kraju (nie dotyczy wód prywatnych), nie ma czegoś takiego jak karta wędkarska "jednodniowa". Dodatkowy "papier" niezbędny do wędkowania to pozwolenie od użytkownika wody. Tutaj jest opcja "jednodniowa" z tym, że aby uzyskać zezwolenie musisz posiadać kartę wędkarską. Dopiero te dwa dokumenty upoważniają do amatorskiego połowu ryb. To tak po krótce... Na forum jest opcja "szukaj", a temat kart i pozwoleń był wałkowany dziesiątki razy.
[2012-08-27 13:56]

marcin4321

yhy, czyli tak czy tak to najpierw zrobić kartę wedkarską a pózniej iść takowe pozwolenie wykupić? Jeśli tak to ile na tym jeziorze może ono kosztować i gdzie je można kupić ? Orientuje się ktoś może. ?
[2012-08-27 19:02]

CZzesio

Cześć:) Opłata egzaminacyjna w okr.Katowice 30 zł + 10 zł sama Karta w Urzędzie Miejskim
no i opłaty za wędkowanie w zależności od ilości dni ...myślę że ok 20 zł za dzień , więcej dni wychodzi taniej .Ale upewnij sie w necie, bo różne są stawki .
[2012-08-27 19:29]

lenel

Niestety kolego zgodnie z zasadami wędkowania ZO PZW Toruń na 2012 rok cytuję:
"pkt 7.8 Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez PZW mają tylko osoby posiadające aktualną kartę wędkarską ( w tym : członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW ) , przestrzegające obowiązujących zasad , po opłaceniu stosownych składek"
Masz dwa wyjścia albo kłusować co szczerze odradzam albo udać się do koła miejskiego w Brodnicy ul. Ceglana 18 tel. 564 931 111 tam dowiesz się kiedy jak i za ile możesz zdać egzamin na kartę wędkarską. Staniesz się pełnoprawnym wędkarzem i będziesz mógł spokojnie sobie wędkować. Są opcje 1,3 i 7 dniowe ale i w tym przypadku wymagana jest karta wędkarska.
[2012-08-27 21:22]

Artur z Ketrzyna

Karta wędkarska jest dokumentem państwowym, i jest to zaświadczenie że znasz RAPR. Często jest też wymagana przez komercyjne łowiska. Na nią możesz wędkować bezpłatnie tylko na wodach państwowych (należących tylko do skarbu państwa), nie mylić z PZW.
Kartę wędkarską wyrabia się w starostwie właściwym względem zamieszkania. Egzamin na nią zdajesz w kole wędkarskim PZW i z zaświadczeniem że zdałeś idziesz do starostwa. (Możesz też w starostwie zapytać się gdzie jeszcze możesz zdać egzaminy na kartę, bo ostatnio widziałem jak gościu ogłasza się że u niego można zdać egzamin na kartę (ale to w Giżycku)).

W PZW, jako członek (jak się zapiszesz) wyrobisz sobie legitymację członkowską i będziesz opłacał składki, które uprawnią Cię do wędkowania na wodach PZW zgodnie z przynależnością do okręgu jak i opłaconymi składkami (za specjalne łowiska są dodatkowe składki/opłaty).

Możesz też wykupić opłatę za wędkowanie jako nie zrzeszony, ale jest wtedy drożej, no i tak musisz mieć kartę wędkarską.

Jedynie na łowiskach komercyjnych możesz uzyskać zezwolenie na wędkowanie bez karty wędkarskiej. I to na nie licznych, bo szanujące sie wymagają posiadanie Karty Wędkarskiej.

Ps.jeśli polubisz wędkowanie i będziesz w tym roku więcej niż 6 razy to i tak opłaca sie wykupić cało roczną. Ponieważ 1 dniowe zezwolenia zazwyczaj kosztuje 30 zł, członkowskie 64 zł (obowiązkowe) i składka okrętkowa (zezwolenie) 120 zł lub więcej (w zależności od okręgu), możesz też opłacić tylko jedno łowisko za jakieś 60 zł. Oczywiście na opłaty są też zniczki, jeśli się uczysz, jesteś rencistą emerytem, lub jesteś na zasiłku.
[2012-08-27 22:07]

pzwlesna@gmail.com

Chyba, że jesteś zameldowany poza granicami Polski. Obcokrajowiec nie musi posiadać karty wędkarskiej, tylko opłata okresowa i może łowić rybki. Pozdrawiam. [2012-08-28 18:22]

marcin4321

no niestety : D mieszkam jakieś 30 km od Brodnicy :P
[2012-08-28 19:54]