Jak to jest z zawodami?

/ 3 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy organizator zawodów wędkarskich może wyprosic z łowiska łowiących wędkarzy? Stało się tak w 20 października (sosota) nad zalewem w Miedznej Murowanej.
JKarp


Jeśli było info nie tylko gdzieś w nastej zakładce na stronie internetowej niestety może.
Jeśli nie - sprawa dyskusyjna.
JKarp (2018/10/23 07:13)

Julian


Jeżeli nie było stosownej informacji w internecie ( tak jak kol. Janusz wspominał) a oprócz tego stosownych informacji ( tak jak np. na kanale żeranskim ) w postaci tabliczek lub zwyczajnych kartek przymocowanych do drzew . Stosowna informacja jest OBOWIĄZKIEM !!!!! przeprowadzającego zawody . Mogli Was w d.....ę pocałować. Ale regulamin a życie to już zupełnie inna sprawa na inną dyskusję. Ps. Choć takich sytuacji nie lubię mogliście jeszcze ( jeżeli to prawda co piszecie) do Straży Rybackiej i zwyczajnie na policję zadzwonić. Połamania kija (2018/10/23 09:06)

halski021


RAPR - III.Obowiązki wędkującego w wodach PZW.....................7.Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe,odłowy kontrolne lub zarybianie. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie uprawnionego do rybactwa.............................. Niestety koledzy nie przestrzegają tego zapisu. W moim kole każdy otrzymuje przy opłacaniu składek, INFORMATOR w którym są podane terminy zawodów, oprócz tego, na stronie internetowej koła za każdym razem przed zawodami jest informacja, także na tablicy w sklepie wędkarskim, oraz w kole.Będąc na rybach w dniu poprzedzającym zawody, rozmawiałem na temat tych zawodów i co? Jadąc na zawody widzę na łowisku w miejscu, gdzie mają odbyć się zawody,kolegów z którymi rozmawiałem poprzedniego dnia. Oczywiście zostali wyproszeni. Nie rozumiem takich zachowań przynajmniej u nas. Mamy w mieście cztery jeziora i miejsca na wędkowanie jest dużo. (2018/10/23 12:24)