Zaloguj się do konta

Jak to jest z tym jeziorem Kierskim?

utworzono: 2016/03/09 12:29
olejo96

Witam wszystkich wędkarzy, chciałbym podzielić się swoją przygodą która odbyła się w 2014 roku latem. A więc, wybrałem się z znajomymi na nockę a celem naszym był węgorz, W nocy było parę puknięć i tyle, ale nie do tego zmierzam, rano przed 6:00 2 panów podpłyneło ok 80 m od nas łodzią prawie do brzegu i zaczeli wyciągać jakąś linkę, patrzymy z kolegami schowani za namiotem co oni tam wyciągają, aż tu nagle węgorz!. 
Tak jak zeczęli wyciągać od brzegu to prawie na środek jeziora wyciągali węgorze na lince pod rząd węgorz za węgorzem i ładowali je do łodzi.Nie wiem co mysleć na ten temat, czy to kłusole? a może właściciel jezioro okrzykuje zarybienie jeziora węgorzem gdy później odławia je i sprzedaje a my głupcy płacimy za zezwolenia? być może moje zdanie na ten tamat jest zbyt mocne ale nie wiem co myśleć. Dodam też że ratownicy wopr jak i róznież policja specjalnie podpływała płynąc środkiem jeziora do naszego stanowiska na odleglosc 15 m robiąc fale płosząc ryby....Bardzo proszę o wasze drogie sugestie na ten temat, podzielcię się proszę.  [2016-03-09 12:29]

pepe122

U mnie na jeziorze na którym wedkuje kilka lat znajdowalem podobne zeczy linki z hakami wrzucane i wiazane do drzew przy brzegu albo linke a na końcu kilka linek i co kawalek haki widocznie tez ktos polowal na wegorze i napewno to byli kłusole [2016-03-09 19:36]

notaki

Pierwszy raz kłusowniczy sznur widzieliście ?
Konstrukcja cepa.  Linka nawet stumetrowa i dłuższa.. średnio co 30-50  cm przypon z hakiem i rosowką, czy filetem na nim.
Na koncu obciążenie, które wywodzi się w jezioro .
Z drugiego końca zwykle wiazany do jakiejś boi, kołka, czy czegokolwiek co można łatwo odnaleźć w wodzie.
I tyle.

Paskudna samolówka, ale na węgorza lykającego i dopiero odplywającego - skuteczna :-(
Paskudnie skuteczna, bowiem każda złapana ryba próbując się uwolnić szarpie za sznur powodując jego poruszanie się i - paradoksalnie - uatrakcyjniając dla ryb pozostałe przynęty
  [2016-03-09 20:00]

olejo96

Nie w tym rzecz panowie. Podejrzewam że to właćiciel Szpoper takie przekręty robi, w sensie zarybi jezioro a za tydzien będzią pisać w gazecie że nad jeziorem kierskim robią odłów kontrolny jako przykrywka tego ze ryby spowrotem nie trafią do wody tylko na sprzedaż. Kto zna to jezioro może mniej więcej będzie wiedział o co mi chodzi. Pozdrawiam.  [2016-03-10 11:45]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia