Jak to jest z tym jeziorem Kierskim?

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy, chciałbym podzielić się swoją przygodą która odbyła się w 2014 roku latem. A więc, wybrałem się z znajomymi na nockę a celem naszym był węgorz, W nocy było parę puknięć i tyle, ale nie do tego zmierzam, rano przed 6:00 2 panów podpłyneło ok 80 m od nas łodzią prawie do brzegu i zaczeli wyciągać jakąś linkę, patrzymy z kolegami schowani za namiotem co oni tam wyciągają, aż tu nagle węgorz!. 
Tak jak zeczęli wyciągać od brzegu to prawie na środek jeziora wyciągali węgorze na lince pod rząd węgorz za węgorzem i ładowali je do łodzi.Nie wiem co mysleć na ten temat, czy to kłusole? a może właściciel jezioro okrzykuje zarybienie jeziora węgorzem gdy później odławia je i sprzedaje a my głupcy płacimy za zezwolenia? być może moje zdanie na ten tamat jest zbyt mocne ale nie wiem co myśleć. Dodam też że ratownicy wopr jak i róznież policja specjalnie podpływała płynąc środkiem jeziora do naszego stanowiska na odleglosc 15 m robiąc fale płosząc ryby....Bardzo proszę o wasze drogie sugestie na ten temat, podzielcię się proszę. 
pepe122


U mnie na jeziorze na którym wedkuje kilka lat znajdowalem podobne zeczy linki z hakami wrzucane i wiazane do drzew przy brzegu albo linke a na końcu kilka linek i co kawalek haki widocznie tez ktos polowal na wegorze i napewno to byli kłusole (2016/03/09 19:36)

notaki


Pierwszy raz kłusowniczy sznur widzieliście ?
Konstrukcja cepa.  Linka nawet stumetrowa i dłuższa.. średnio co 30-50  cm przypon z hakiem i rosowką, czy filetem na nim.
Na koncu obciążenie, które wywodzi się w jezioro .
Z drugiego końca zwykle wiazany do jakiejś boi, kołka, czy czegokolwiek co można łatwo odnaleźć w wodzie.
I tyle.

Paskudna samolówka, ale na węgorza lykającego i dopiero odplywającego - skuteczna :-(
Paskudnie skuteczna, bowiem każda złapana ryba próbując się uwolnić szarpie za sznur powodując jego poruszanie się i - paradoksalnie - uatrakcyjniając dla ryb pozostałe przynęty
  (2016/03/09 20:00)

olejo96


Nie w tym rzecz panowie. Podejrzewam że to właćiciel Szpoper takie przekręty robi, w sensie zarybi jezioro a za tydzien będzią pisać w gazecie że nad jeziorem kierskim robią odłów kontrolny jako przykrywka tego ze ryby spowrotem nie trafią do wody tylko na sprzedaż. Kto zna to jezioro może mniej więcej będzie wiedział o co mi chodzi. Pozdrawiam.  (2016/03/10 11:45)