Zaloguj się do konta

Jak to jest z tymi kulkami?

utworzono: 2013/06/03 20:05
Aadek

Cześć ostatnio zacząłem się zastanawiać nad ... powiedzmy nad taktyką nęcenia i łowienia. Widziałem na filmach jak nęcili kulkami np. ananasowymi, a łowili na bananowe. Czy ma to sens? Gdy nęci się jednym smakiem to powinno się przy nim pozostać? Czy jednak nie? Zawsze byłem przekonany o tym że łowimy tym czym nęcimy? Jak to w końcu jest? Jak Wy robicie ?
Mam jeszcze jedno pytanie. Także widziałem to na filmie jak wędkarz robił zanętę z kulek Robin Red do tego 2 pellety o innych smakach + olej łososiowy i booster ananas. Taki mix zapachów jest dobry na karpia? Zawsze gdy nęciłem starałem się robić jeden smak. Czy może lepiej zmieszać?
[2013-06-03 20:05]

Aadek

  [2013-06-03 20:06]

gmalin77

Czasem jest to skuteczne,działając na zasadzie kontrastu smaków idzie często skusić karpia na branie.Często mi się to sprawdzało gdy nęciłem kulkami tzw.śmierdzielami a na włosie mialem kulkę owocową.Moim zdaniem nie ma reguły,trzeba się wstrzelić w gust karpia. 




[2013-06-03 20:26]

Aadek

Czyli można zanęcić kulkami np. rybne. Na jedną wędkę kulka rybna tą co nęciłem, a na drugą np banan?

[2013-06-03 20:33]

gmalin77

wszystko można,moja znajoma śmierdziela dipowała truskawką i złowiła swój rekord 15,4 kg :) [2013-06-03 20:37]

Aadek

wszystko można,moja znajoma śmierdziela dipowała truskawką i złowiła swój rekord 15,4 kg :)



a czym nęciłeś? pamiętasz może ?
[2013-06-03 20:40]

Aadek

Sorry źle zrozumiałem. Tak więc korekta. Czym nęciła? :D
[2013-06-03 20:43]

JKarp

CześćBrak reguły jest regułą :-)Co prawda zawsze mam jedną wędkę z kulką którymi nęciłem ale na drugiej zupełnie co innego.I jak to w życiu bywa - czasem tylko na kulkę którymi nęciłem są brania a za dwa tygodnie już nie.Kiedyś fuksem i przypadkiem zadipowałem kulkę ryba-truskawka Carp Devil Baits w pomarańczy ( a miało być w truskawce ). Przez jeden sezon tylko ja i kumpel mieliśmy brania na tej wodzie. A potem CDB przestał istnieć :-(((( i zaczęła się proza he he czyli brak reguły to reguła bo na inne ryba-truskakwka z pomarańczą już nie brały tak często.Dla wtajemniczonych - pomimo, że CDB nie miał nigdy w ofercie takich kulek udało mi się kupić chyba z siedem kilo bo tyle zostało z zamówionej specjalnie na zawody partii jednemu ze znanych dużych sklepów z Poznania ;-)JK [2013-06-03 20:49]

Aadek

Wiedziałem że Pan prędzej czy później coś napisze. O to mi chodziło jaśnie wszystko opisane i wyjaśnione. No dzięki Panowie pomogliście mi.


[2013-06-03 21:05]

gmalin77

CześćBrak reguły jest regułą :-)Co prawda zawsze mam jedną wędkę z kulką którymi nęciłem ale na drugiej zupełnie co innego.I jak to w życiu bywa - czasem tylko na kulkę którymi nęciłem są brania a za dwa tygodnie już nie.Kiedyś fuksem i przypadkiem zadipowałem kulkę ryba-truskawka Carp Devil Baits w pomarańczy ( a miało być w truskawce ). Przez jeden sezon tylko ja i kumpel mieliśmy brania na tej wodzie. A potem CDB przestał istnieć :-(((( i zaczęła się proza he he czyli brak reguły to reguła bo na inne ryba-truskakwka z pomarańczą już nie brały tak często.Dla wtajemniczonych - pomimo, że CDB nie miał nigdy w ofercie takich kulek udało mi się kupić chyba z siedem kilo bo tyle zostało z zamówionej specjalnie na zawody partii jednemu ze znanych dużych sklepów z Poznania ;-)JK

Tak to Janusz bywa:) w tym roku nie możemy się wstrzelić w gust karpia.Jak na razie prowadzi kulka black widow-czosnek dipowana śmierdzielem monster crab.

[2013-06-03 21:15]

Aadek

Kombinacja przechodzi kombinacje, nie ma cudownego środka i to jest w tym właśnie piękne :D
[2013-06-03 21:17]

Można i ma to sens, przykładem są chociażby pellety typu "multiblend", a więc najprościej tłumacząc "różnorakie" :)))... w ich skład wchodzą i małe i duże, i słodkie i śmierdzące... na wiosnę miałem rybę na zestaw: ciężarek obklejony method-mix'em halibut z dodatkiem drobnego pelletu multiblend i halibut rozmącone z dodatkiem dipu o smaku żurawiny, na włosie pellet "halibut" z połową pop-up'a  "monster crab" też lekko umaczane w "żurawince"... nęcone było pelletem halibut i... kulkami "muszla"... bez "żurawinki" [2013-06-03 21:41]

JKarp

CześćNa tym torciku tylko wisienki brakowało :-)JK [2013-06-03 21:51]

Ja w tym roku swojego największego karpia złowiłem na bałwanka misz masz ( red herring + quench ) a łowisko było nęcone między innymi pelletem o 14stu rodzajach ( różne smaki i wielkości )
[2013-06-03 21:55]

[2013-06-03 22:02]

Hej!Oj był torcik... A tą żurawinę to chętnie sam bym "żarł"... pachnie aż miło!W sumie nie "moja" firma, ale było baaaardzo okazyjnie. VB. Cranberry & caviar. ;) [2013-06-03 22:05]

Aadek

Coraz to nowsze smaki ciekawe co bd np za 5 lat.
[2013-06-03 22:08]

A słyszał ktoś o kulkach o smaku ziemniaka :) ?
Gdzieś kiedyś widziałem takie kulki.
[2013-06-03 22:11]

Ukulałem zimą z pół kilo na bird food'dzie + konserwant. Jeszcze nie próbowałem. Szczerze to nie mam praktyki w kulaniu i bałem się "zasrać" sobie nęcone miejsce "firmówkami" swoim wynalazkiem, choć i kulały się dobrze i wyglądają nieźle i pachną zajebiście ( ziemniaki w mundurkach ), tylko trochę świeczki mi wyszły... Flavour kupiłem na portalu aukcyjnym o nazwie na "A", tam też dokupiłem booster. Marka Adder Carp.Korci mnie też jak diabli aromat Coli... [2013-06-03 22:17]

Aadek

Ziemniak hah to może być killer :P
[2013-06-03 22:18]

Dla mnie już jest killer. Nie wiem czy na ryby, ale na mnie działa! zapach przypomina ziemniaki w mundurkach, takie z ogniska, za "łebka" pieczone... aż "kichy" wykręca ze wspomnień hehehe... myśli człowiek tylko o soli i masełku jak to wącha a nie o karpiach!!! :) [2013-06-03 22:30]

Aadek

Może karpie oszaleją ja bym próbował :D
[2013-06-03 23:02]

Ano, trzeba spróbować w końcu ;) [2013-06-04 08:33]

Aadek

Ano, trzeba spróbować w końcu ;)


To teraz czekam aż się pochwalisz rekordową sztuką na tego ziemniaczka :D
[2013-06-05 14:28]

gruby0113

Smak ziemniaka jest w ubiegłym roku kupiłem takie kulaski do sypania firma JAXON wytargałem je po promocyjnej cenie od znajomego za 6zł w sklepie też mieli wyprzedaż po 10zeta. pojechałem na komercję wypróbować hit nad hitami na 6 patyków tylko jeden łowił z tą kulką a i jeszcze jedno tylko rozm. 20mm na mniejsze cisza na wodach PZW jakoś ich nie miałem okazji zakładać na włoska więc się nie wypowiem . Raz użyte i sukces albo szczęście sami oceńcie padło 7 szt w 6 godz. w przedziale wagowym 10-16kg dodatek do sypania extra, jako przynęta zostawiam to wam. Pozdrawiam
[2013-06-06 20:09]