Jak tanio nadać przelew z Polski do UK ?

/ 8 odpowiedzi
Jestem winny koledze kasę. Miałem mu oddać na święta ale okazało sie,ze nie planuje powrotu tak więc nie będę tyle trzymał tych pieniędzy ale chciałbym mu to przelać na jego konto w banku w UK. Chodzi tutaj o 5000 zł tak więc kwota niemała. Sprawdzałem sobie koszta przewalutowania w moim banku to są spore tak więc opcja ta odpada.Może jest jakiś inny sposób na to aby wyłaś kasę mniej więcej po kursie jaki chodzi w kantorach? 
Piotr 100574

dewizowe polecenie wypłaty w PKO BP kosztowało kiedyś 8 zł ,poszukaj w googlah przelewów zagranicznych,nie są tak drogie
(2015/09/27 16:57)

karpowy

Tylko tam pewnie przewalutowanie było mało korzystne. Obrót walutami w bankach generalnie nie jest korzystny. Trzymałbym się więc od nich z daleka.
Sprawdź sobie jeszcze w Easysend lub w PayPal. Chociaż ten pierwszy wydaje się korzystniejszy.
(2015/09/28 10:45)

rudy120

Przez pay pal nie chcę za bardzo wysyłać bo ostatnio nawet był wykop o tym,że jest tam z nimi kiepski kontakt tak więc nie będę raczej ryzykował.
Wysyłałeś może przez ten easysend? Płacisz tam coś za przewalutowanie czy kasę za przelew? Bo jakiś haczyk musi być.  (2015/09/28 15:08)

karpowy

Przez pay pal nie chcę za bardzo wysyłać bo ostatnio nawet był wykop o tym,że jest tam z nimi kiepski kontakt tak więc nie będę raczej ryzykował.
Wysyłałeś może przez ten easysend? Płacisz tam coś za przewalutowanie czy kasę za przelew? Bo jakiś haczyk musi być. 

Jasne,że wysyłałem Jakbym nie wysyłał to przecież bym o nich tutaj nie pisał.  Przy rejestracji jest wymagany skan dowodu osobistego ale jest to podyktowane zasadami bezpieczeństwa tak więc spokojnie. Przewalutowanie jest tam takie jak w banku czyli jest korzystne. Na pewno o wiele lepsze niż na przykład w banku. Jeśli nadajesz większy przelew to zawsze możesz sobie wynegocjować jeszcze lepszą ofertę. 
(2015/09/29 10:48)

SZUWARdragon2

https://www.grosik.com/.  10 zl do 5000 . (2015/10/04 12:54)

użytkownik37642

Ja wysyłałem ostatnio kilka razy do UK i wszystko spoko,kasa zaraz u gościa na koncie. (2015/10/04 16:40)

grisza-78

Ja od zawsze używam Money Gram. Jest to możliwe na każdej poczcie. Za przelanie 5000 zł, zapłacisz około 150 zł. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale przesyłka jest pewna. Robię tak od około 10-ciu lat i nigdy nie było kłopotów. (2016/11/06 13:02)