Jak szybko zwijać przynętę spinningiem?

/ 11 odpowiedzi
Mam pytanie gdy łowie na spinning np. na twistera to jak szybko mam go zwijać powoli czy szybko. Zazwyczaj zwijam powoli przynęte bo na okonie to działa ale na szczupaka nie. Proszę o pomoc.
dany21


Prowadzenie przynęty zależy od ryby jaką chcesz łowić. (2010/03/21 19:49)

Rool


jak chce złowić szczupaka np. na jeziorze i łowie na blaszke lub twistera to jak szybko prowadzić przynęte? (2010/03/21 19:54)

latawiec


Z tego co wiem gumy powinno się prowadzić skokami po dnie lub nad samym dnem przynajmniej w moim przypadku działa chociaż nie zawsze np. nad bzurą łowiłem sandacze małego twistera zwijałem szybko i zaliczyłem 3 sztuki w jednym miejscu tak więc musisz próbować i jeszcze raz próbować:] (2010/03/21 20:23)

Patrick249


Trzeba zmnieniać tempo prowadzenia przynęty, prowadzić ją z opadem i podbiciem i eksperymentować (2010/03/21 20:47)

Dawido98


Moim zdaniem to możesz szybko zwijać jak chcesz łowić szczupaki to możesz szybko zwijać bo szcupaki to chyba najszybciej atakujące ryby w Polsce ale z drugiej strony też som bardzo leniwe ale możesz spróbować szybko (2010/03/21 20:52)

szymbor


najlepiej to zmieniaj temp zwijania .. lekkie podszarpywania  ... stukanie o dno .. tutaj się nie da powiedzieć jak prowadzić ... spinning wymaga kreatywności od wędkarza ... musisz różnymi sposobami próbować ... to tak samo jak wszyscy mówią że na bolenia trzeba bardzo szybko zwijać a to wcale nie prawda.... (2010/03/22 00:24)

u?ytkownik31907


to jest tak ze jesli lowisz na gumy to mizesz ja prowadzic jak chcesz improwizuj baw sie wedka jesli chodzi o blaszki wachadlowe to polecam opad i jerkowanie szarpanie. prowadzenie zalezy od ciebie baw sie wedkowaniem znajdz cos co bedzie ci odpowiadalo to nie jest tak ze sandacz np. to opad i tyle kazdy moze znalesc sobie sposub co ty polubisz i rybki (2010/03/23 18:54)

u?ytkownik30478


Trenuj jak najwięcej , wszystko przyjdzie samo , albo będziesz miał dryg , albo nie , nie zrażaj się !!!!!! jak będziesz uparty to będzie dobrze , tak rób jak ci doradzali koledzy przede mną (2010/03/23 19:45)

klimo


Zgodze sie z tym ze szczupak to szybka ryba ale czesto niecelna .Ja łowie na woblery na jeziorkach i łachach i zalewach. Są to zbiorniki obfite w roslinnosc wiec prowadze wobki do 20 cm pod powierzchnia .Korzystam z okularow polaryzacyjnych niezaleznie od pogody wiec widze co sie tam dzieje i jaki jest niecelny szczupak.Prowadze powoli lekkimi skokami i podciagnieciami naprzemian z przerwami.Najwiecej uderzen mialem wlasnie  stopujac wobka.Bardzo dobre mam efekty wlasnie w ten sposob lapie po kilka szczuplych dziennie , oczywiscie niewszystkie maja wymiar ale liczy sie sztuka (2011/10/17 17:06)

xxxczokxxx


proponuje 3 km na godzine ;> śmiech nie da sie ustalic predkości ja zmieniam predkości podbijam pozwalam opaść zwine kawałek podbije opadnie podbije zwijam puźniej opada i zwijam puźniej lekko szarpne i dalej zwijam i na tym koniec bo nie zażucam 300 metrów  ;> musisz eksperymentować (2011/10/17 22:51)

tece


Pod wieczór lub przy zimniejszej wodzie, często sprawdza się wolniejsze prowadzenie. To również dotyczy słabszego żerowania ryb. Jeśli nad wodą wieje wiatr i jest tzw. "fala" można spróbować agresywniej (2011/10/18 10:27)