Jak szybko rośnie lin, amur, karp i tołpyga ?

/ 4 odpowiedzi
Witam Koledzy i Koleżanki. Czy moglibyście mi powiedzieć, jak szybko rosną gatunki ryb: karp, lin, amur i tołpyga w stawie hodowlanym. Nie jest to małe oczko, tylko kawałek stawu. Dodam, że jest mocno zarośnięty i zamulony. Drugie pytanie jest takie, że w stawie jest dużo małych linków i jakiej wielkości muszą być "ich rodzice" skoro czytałem, że lin dojrzałość płciową osiąga po 3,4 latach. Proszę o odpowiedź. 
u?ytkownik155302


Rodzicie nie dożywieni mogą i mieć 15 cm,a mogą mieć również 25 cm,wszystko zależy od pokarmu,jak będzie mało ryb i będziesz je dokarmiał to szybko będą rosły,a jak ryb będzie bardzo dużo to i nawet dokarmianie nie pomoże,niedaleko nas jest taki stawek z 30x20 to są tam same karasie,jest ich tam pełno,ludzie karmią je codziennie,głównie chlebem,kukurydzą i zbożem.Z 3-5 kg dziennie dają im jeść,a karasie nadal od 5 lat mają po 15 cm i biorą na pusty haczyk (2013/08/27 21:50)

u?ytkownik164339


Na małych stawach ryby maja tendencje do karłowacenia / jak ich jest nadmiar / jakby pływała mała populacja ryb to przy dobrej paszy wzrost masy byłby nagły -> takie metody stosują właśnie na łowiskach karpiowych , więc rasowi karpiarze posiadają niewątpliwie na ten temat większą wiedzę  (2013/08/27 22:01)

jacek placekkk


musisz sprawdzić najlepiej zarzuć wędkę i zobaczysz co będzie brało i jakie szt staw może być przerybiony  skoro jest pełno małych rybek i nie rosną tylko karłowacieją ,ale liny  mogą być tam też spore mimo że jest narybek i jest go pełno to też nie znaczy że ryby są skarłowaciałe a czy ty zarybiałeś ten staw ? a Lin żeby sie wytarł wielkość może mieć różną  tak jak napisali wyżej  (2013/08/28 00:33)

zbynio 33


witam. nikt Ci konkretnie nie odpowie jakie będą przyrosty ryb w tym zbiorniku. na pewno nie na forum, bo się nie da. w sieci jest pełno o przyrostach wagi ryb, jaka może być, a jaka będzie to zależy od wielu czynników. Sylwia rasowi karpiarze według mnie nie interesują się przyrostami wagi ryb tylko wielkością złapanej ryby, czy ładnie walczyła,czy ładnie zapięta, czy jej nic nie jest, fotka i do wody. mogą natomiast wiedzieć wiele o karmieniu karpi, ponieważ je nęcą... pozdrawiam (2013/08/28 10:17)